Příspěvek na bydlení - změna červenec

Anonymní
20.1.20 11:37

Příspěvek na bydleni změna červenec

Ahoj, dnes mi rekli na UP, ze by mel byt od cervence novy zakon, ze se bude pocitat prijem vsech obyvatel bytu bez ohledu na TP. Nemáte někdo prosím info, kde bych to nasla cerne na bilem? Maminka pobírá PnB a týkalo by se ji to.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7533
20.1.20 11:53

Najdeš to ve sbírce zákonů https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8604
20.1.20 12:00

Už se to ví dlouho, prostě chtěli udělat ferovejsi dávky na bydlení. Mají se přijet všichni, kdo bydlí. Nejen podle trvalého pobytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 12:01

Ano má to být. Díky tomu hodně lidí přijde o dávky..jelikoz hodně z nich pobírají a skrývají v bytě další lidé. Přijde mi to férové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
20.1.20 12:11

Ano, vynechali tam vszde to o trvalem pobytu, zustala jen rodina. Takze vsichni, kdo tam bydlí. Dokonce snad bude moznost kontroly obydli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7784
20.1.20 12:16

Taky mi to přijde správné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 12:24
@Lendeš píše:
Najdeš to ve sbírce zákonů https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?…

Nemuzu to tam najit, pouze o hmotne nouzi a RP

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 12:30

Já tedy PnB pobírám, když je ta možnost. Manžel tam není hlášený k TP. Původně jsem si o PnB šla požádat, když jsem byla na nemocenské a měla nízké marodní. Tenkrát jsem tam přinesla i potvrzený výdělek manžela, ale to mi řekla, že ji to nezajímá.
Je mi jedno, jakou mi ted dáte sodu :-D a jak spustíte tu o „hanba by mě fackovala“.Prostě když to tak bylo a zatím tedy je nastavený, tak to prostě využívám.
Souhlasím ale s tím, že to doted bylo blbě nastavený a je dobře, že se budou zohledňovat všechny žijící osoby v bytě. Myslím, že tím stát ušetří nemalé peníze.

Příspěvek upraven 20.01.20 v 12:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7784
20.1.20 12:32
@lísteček1 píše:
Já tedy PnB pobírám, když je ta možnost. Manžel tam není hlášený k TP. Původně jsem si o PnB šla požádat, když jsem byla na nemocenské a měla nízké marodní. Tenkrát jsem tam přinesla i potvrzený výdělek manžela, ale to mi řekla, že ji to nezajímá.
Je mi jedno, jakou mi ted dáte sodu :-D a jak spustíte tu o „hanba by mě fackoval“.Prostě když to tak bylo a zatím tedy je nastavený, tak to prostě využívám.
Souhlasím ale s tím, že to doted bylo blbě nastavený a je dobře, že se budou zohledňovat všechny žijící osoby v bytě. Myslím, že tím stát ušetří nemalé peníze.

Napsala jsi to náhodou hezky. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 12:33

@lísteček1 no prave, dalo se cekat, ze to nekoho napadne a konecne to zmeni, ale prijit ze dne na den o tolik penez bude těžké.. pokud budou chodit kontroly ale, tak tem maminkam ani nebude stacit napsat si s manzelem fiktivni alimenty

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 12:35
@Anonymní píše:
@lísteček1 no prave, dalo se cekat, ze to nekoho napadne a konecne to zmeni, ale prijit ze dne na den o tolik penez bude těžké.. pokud budou chodit kontroly ale, tak tem maminkam ani nebude stacit napsat si s manzelem fiktivni alimenty
Úplně upřímně - také mi ty peníze budou chybět.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8530
20.1.20 12:38
@Anonymní píše:

jak přijít ze dne na den o tolik peněz? Žije v jedné domácnosti, mají i druhý příjem, díky tomu druhému příjmu nemají nárok na částky vyplácené státem. Dosud v podstatě podvod regulérně posvěcený státem. Teď už to nepůjde. A už tu máme podvod ve formě fiktivních alimentů. I na to se myslelo, proto při podezření bude možná kontrola, a to včetně skříní, jaké je tam oblečení. Co takhle férově nechat tu dávku pro lidi, kteří ji potřebují a ne pro lidi, co mají druhý plat, díky kterému nemají nárok? Jen se to doteď neuvádělo, protože se hezky společně žijící nahlásili každý jinam ( už to je sporsťárna), a teď se to bude řešit fiktivníma alimentama? Naštěstí to už podvod bude a budou moct podnikat kroky a snažit se tyhle podvody odhalovat. Ještě měli dát větší sankce a postihy podvodníkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 12:46

@Šáruší jestli si myslis, ze tu davku berou ti co to potrebuji, nebo budou brat ti, co to potrebuji, tak jsi naivni, nic ve zlem… clovek ktery odvadel cely zivot dane a pomuze si takhle k duchodu si to zaslouzi vic nez lidi kteri cely zivot jen plodili deti a maji to vymyslene tak, ze kontrola k nim radeji ani nepujde, nebo pujde a stejne nic nenajdou. Tobe ani mne se dane nesnizi, tady to kape, ale teče to uplne nekde jinde. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
8530
20.1.20 13:03
@Anonymní píše:
@Šáruší jestli si myslis, ze tu davku berou ti co to potrebuji, nebo budou brat ti, co to potrebuji, tak jsi naivni, nic ve zlem… clovek ktery odvadel cely zivot dane a pomuze si takhle k duchodu si to zaslouzi vic nez lidi kteri cely zivot jen plodili deti a maji to vymyslene tak, ze kontrola k nim radeji ani nepujde, nebo pujde a stejne nic nenajdou. Tobe ani mne se dane nesnizi, tady to kape, ale teče to uplne nekde jinde. Zakl.

Houbelec, ta dávka je pro lidi s nízkým příjmem. Ten člověk, co pracoval má důchod. Na důchodu mu vracíme to, co za život odvedl. Ta dávka je jasně daná, jako pomoc ve finanční nouzi, pokud náklady na bydlení jsou příliš vysoké vzhledem k příjmu. Pokud bydlí v bytě dva lidi, dělí se o náklady, je naprosto fér, aby se zohledňoval příjem obou. Nezaslouží si to víc než kdokoliv jiný. Pokud mají dva příjmy, nepotřebují to, nemají nárok. Pokud i jejich dva příjmy jsou nízké, nechť to pobírají a díky bohu za to, že takové dávky pro potřebné jsou. Nikoliv ale stylem, že dva příjmy, ale přiuznám jen jeden, protože můžu TP nahlásit jinam a tím dělat, že mám jen jeden příjem. Jedině správně, mám radost z toho, že matky na rodičácích tak řvaly a bojovaly o své prachy, že toto v tom jejich řevu zaniklo a prošlo víceméně bez povšimnutí. Protože je hnus si přivydělávat stylem tvrdím, že mám jeden příjem, když má dva. Teď to bude fér, pokud s dvěma příjmy či dvěma důchody budou mít nárok na příspěvek na bydlení, je jim ze srdce přán. Jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 13:04
@lísteček1 píše: Úplně upřímně - také mi ty peníze budou chybět.

mám pocit, že někteří si myslí, že opravdu budou mít nižší daně když to přestanete brát díky tomu zákonu, přitom já bych to raději přála mamince, která pobírala plat a spadla na rodičák než vychcané romce, která plodí od 16, nikdy nepracovala a má x dětí, takže i kdyby se počítal příjem jejího chlapa (haha), tak dostanou obrovský příspěvek.
Každopádně prý to ještě není schválené, že to ještě nemáme brát 100%, ale pokud jim to info už došlo, tak to mají očekávat… škoda, že to nemohu dohledat nějakou aktualizaci a hlídat to

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama