Příspěvek na bydlení - změna červenec

Napsat příspěvek
Anonymní
20.1.20 14:51

Mě by zajímalo, jak se to bude kontrolovat, to přijdou domů ke každému, kdo bere příspěvek? Známá z rodiny bere příspěvek, má tři děti, přítele, který tam bydlí, ale není nikde napsaný.

• Nahlásit
  • Citovat
8876
20.1.20 15:38
@Anonymní píše:
Mě by zajímalo, jak se to bude kontrolovat, to přijdou domů ke každému, kdo bere příspěvek? Známá z rodiny bere příspěvek, má tři děti, přítele, který tam bydlí, ale není nikde napsaný.

Tak je nějaká dobrá duše uda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 20:20
@Anonymní píše:
děkuji, takže asi to chápu dobře, že v dubnu ještě požádat mohou a v červenci už žádat nepůjdou.. čtu tam, že mohou chodit na kontrolu, ale lze to odmítnout a pak odeberou dávku automaticky, takže to stejně hodně lidí riskne a bude holt čekat až přijdou je zkontrolovat a do té doby to budou pobírat a o nic nepřijdou než ji odeberou

V dubnu můžou žádat dle dosavdních podmínek trvalého pobytu, novela je platná až od 1.7.2020,tam se pak podmínky mění…ale zažádat se může dál, jen s jinými podmínkami…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 20:25
@Anonymní píše:

Stačí se zeptat sousedů kdo v bytě, domě bydlí a oni nemají důvod lhát…
Nebo při návštěvě v domácnosti se zeptají dítěte, zda s nimi tatínek bydlí
a vidí se s dítětem denně, nebo o něm půl roku neví :lol: Úřad si poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 21:02

Chci vidět které úřednice a hlavně kdy budou chodit na kontrolu..při nynejším nedostatečném počtu na všech úřadech.

• Nahlásit
  • Citovat
17.2.20 15:56
@lísteček1 píše:
Já tedy PnB pobírám, když je ta možnost. Manžel tam není hlášený k TP. Původně jsem si o PnB šla požádat, když jsem byla na nemocenské a měla nízké marodní. Tenkrát jsem tam přinesla i potvrzený výdělek manžela, ale to mi řekla, že ji to nezajímá.
Je mi jedno, jakou mi ted dáte sodu :-D a jak spustíte tu o „hanba by mě fackovala“.Prostě když to tak bylo a zatím tedy je nastavený, tak to prostě využívám.
Souhlasím ale s tím, že to doted bylo blbě nastavený a je dobře, že se budou zohledňovat všechny žijící osoby v bytě. Myslím, že tím stát ušetří nemalé peníze.

A já se kvůli tomu nevdala :roll:, abychom dosáhli na PnB, a ono stačilo aby měl manžel trvalé bydliště jinde? Díky tomu jsme přišli ještě o víc. Tady je vidět komu úřednice poradí a komu ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama