Příspěvek na bydlení zpětně 2018

Anonymní
25.5.18 14:04

Prispevek na bydleni zpetne 2018

Zdravim, mela bych dotaz ohledne prispevmu na bydleni mam smlouvu od bytu v pronajmu od dubna do ted se vse platilo pres pritelovo ucet a byli jsme tu dva takze chapu ze narok by jsme nemeli, ale pritel ted uz byvali se ode me odstehoval a ja najem a elektriku budu platit pres sipo a chtela bych si zazadat o prispevek ale vsude ctu ze musim dolozit zpetne tri mesice prijmu a vydaju znamena to ze musim nejdrive pockat az sama zaplatim tri mesice nakladu a.pak teprve zadat nebo muzu zaplatit tenhle mesic a stim jit rovnou zazadat doufam ze me nekdo pochopil diky :D :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
25.5.18 14:12

Nikdy nemůžeš dokládat platbu za nájem, která odešla z jiného než z tvého účtu

• Citovat
  • Nahlásit
6
25.5.18 14:15

@Doe_Jane
To chapu proto od mesice cervna budu platit vse pres slozenku jen nevim jestli musim pockat tri mesice kdy zaplatim vse pres slozenku a nebo mohu jit zadat uz stim jednim zaplacenym mesicem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
25.5.18 14:24

Uz se nemusi cekat na zaplaceni 3 nájmů. Ted můžeš zažádat hned a vypocita se to nejak průměrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
25.5.18 14:32
@Kaca2310 píše:
@Doe_Jane
To chapu proto od mesice cervna budu platit vse pres slozenku jen nevim jestli musim pockat tri mesice kdy zaplatim vse pres slozenku a nebo mohu jit zadat uz stim jednim zaplacenym mesicem

můžeš hned, vypočítají to jinak… ale dej pozor aby tam neměl pořád trvalý pobyt

• Citovat
  • Nahlásit
379
25.5.18 14:34
@Anonymní píše:
Zdravim, mela bych dotaz ohledne prispevmu na bydleni mam smlouvu od bytu v pronajmu od dubna do ted se vse platilo pres pritelovo ucet a byli jsme tu dva takze chapu ze narok by jsme nemeli, ale pritel ted uz byvali se ode me odstehoval a ja najem a elektriku budu platit pres sipo a chtela bych si zazadat o prispevek ale vsude ctu ze musim dolozit zpetne tri mesice prijmu a vydaju znamena to ze musim nejdrive pockat az sama zaplatim tri mesice nakladu a.pak teprve zadat nebo muzu zaplatit tenhle mesic a stim jit rovnou zazadat doufam ze me nekdo pochopil diky :D :D

Nemusi se cekat, ale musis splnovat to, ze tam mas trvale bydliste a najemni smlouvu, ktera je na tebe. Potom doneses na urad smlouvu a muzes si zazadat o prispevek na bydleni, s tim ze pokud jsi nepobirala zadne tyto davky za poslednich par mesicu, tak se ti prispevek na bydleni vypocita z normativnich nakladu a po troch mesicihc bude dokladat co jsi zalatila. Pokud budes mit dotazy, tak pis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
25.5.18 16:35
@Anonymní píše:
Zdravim, mela bych dotaz ohledne prispevmu na bydleni mam smlouvu od bytu v pronajmu od dubna do ted se vse platilo pres pritelovo ucet a byli jsme tu dva takze chapu ze narok by jsme nemeli, ale pritel ted uz byvali se ode me odstehoval a ja najem a elektriku budu platit pres sipo a chtela bych si zazadat o prispevek ale vsude ctu ze musim dolozit zpetne tri mesice prijmu a vydaju znamena to ze musim nejdrive pockat az sama zaplatim tri mesice nakladu a.pak teprve zadat nebo muzu zaplatit tenhle mesic a stim jit rovnou zazadat doufam ze me nekdo pochopil diky :D :D

Ja vzdycky zaplatila jeden najem. Dostala smlouvu na mesic, potvrzeni o zaplaceni.Sla na socku, tam dala papiry.Do par dnu mi prachy prisly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
25.5.18 16:36

A taky mi to chodilo na slozenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.7.18 17:28

Zdravim, taky to teď aktivně řeším. Jsem sama se synem (necely 2a5roku), musím se vystěhovat anasla jsem si byt. Nájem i s elektřinou je do 8.000kč, splňuje všechny podminky pro zjiskání přispěvku na bydlení. Můj příjem (rodičák, alimenty a přispěvek na dítě) je necelých 9.000kč. Podle kalkulacky na netu dostanu 4.400kč. Mám ale ještě splátku půjčky 1.500kč, takže i s timto mi zbyde na jidlo a ostatní nutnosti málo.. Nemáte prosim někdo zkušenost, jestli paní úrednice může „přiklepnout“ o neco málo větší přispěvek? A když budu podávat žádost a mít zaplacenou vratnou kauci a 1. nájem, dostala bych peníze hned?
Na taťkovu radu jsem si hledala i azyláky, ale tam taky chtějí 4.000/měs. a to je pro mě zatim (než zacnu pracovat) moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
17.7.18 17:37
@Jasema píše:
Zdravim, taky to teď aktivně řeším. Jsem sama se synem (necely 2a5roku), musím se vystěhovat anasla jsem si byt. Nájem i s elektřinou je do 8.000kč, splňuje všechny podminky pro zjiskání přispěvku na bydlení. Můj příjem (rodičák, alimenty a přispěvek na dítě) je necelých 9.000kč. Podle kalkulacky na netu dostanu 4.400kč. Mám ale ještě splátku půjčky 1.500kč, takže i s timto mi zbyde na jidlo a ostatní nutnosti málo.. Nemáte prosim někdo zkušenost, jestli paní úrednice může „přiklepnout“ o neco málo větší přispěvek? A když budu podávat žádost a mít zaplacenou vratnou kauci a 1. nájem, dostala bych peníze hned?
Na taťkovu radu jsem si hledala i azyláky, ale tam taky chtějí 4.000/měs. a to je pro mě zatim (než zacnu pracovat) moc.

Jak to myslis - priklepnout o neco vetsi prispevek? To jako, ze ti jen tak z dobre vůle mimo kalkulaček na bydleni navýší o nejaky ten litřik prispevek? Tu otázku jsi nemyslela vážně, ze ne?!!!

Ted si nejsem jista, ale kauce se snad do zaplacenych výdajů na bydlení nepočítá.
A pokud ti priklepnou prispevek, tak ho nedostanes „hned“, ale normalne ve vyplatnim termínu jako kazdy jiný.

Příspěvek upraven 17.07.18 v 18:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
17.7.18 17:47

Právěže někdo, kdo sám čerpá příspěvky (jen má vlastni ne nájemní bydlení) a bere i na topení a nevim na co ještě mi řikal, že to, že v kalkulačce něco vyjde neznamena, ze přesně tak se to rozhodne, že úřednice mají různé možnosti. To je nějak i na internetu, že pokud naznají, že clověk „socky zneužívá“, tak mu daji méně, aby měl motivaci se zaopatrit sám.
A penize hned, jsem nemyslela, hned při podání žádosti, ale hned v nejbližším výplatnim terminu, protože vím, že dřív to dávali až po asi 3 měsících nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Deja-vu
17.7.18 17:50
@Jasema píše:
Právěže někdo, kdo sám čerpá příspěvky (jen má vlastni ne nájemní bydlení) a bere i na topení a nevim na co ještě mi řikal, že to, že v kalkulačce něco vyjde neznamena, ze přesně tak se to rozhodne, že úřednice mají různé možnosti. To je nějak i na internetu, že pokud naznají, že clověk „socky zneužívá“, tak mu daji méně, aby měl motivaci se zaopatrit sám.
A penize hned, jsem nemyslela, hned při podání žádosti, ale hned v nejbližším výplatnim terminu, protože vím, že dřív to dávali až po asi 3 měsících nebo tak.

u příspěvku na bydlení žádné různé možnosti opravdu nejsou, je to tabulkové, zadá to do počítače a vyjede částka

• Citovat
  • Nahlásit
Deja-vu
17.7.18 17:52

a kauce je nezajímá… a stačí zaplatit ten první měsíc, když tam máš celý měsíc trvalý pobyt tak je to ok ale budou to počítat jinak takže ta částka bude jiná

• Citovat
  • Nahlásit
7
17.7.18 17:55

@Deja-vu, když tam mám trvalý pobyt celý měsíc? Takže když vezmu smlouvu a zmenim trv. pobyt a hned ten den si požadám o přispěvek, tak mi nic nedají, takze kdybych měla smlouvu od 1.8. tak mám jit podat žádost až v září?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10764
17.7.18 20:28
@Jasema píše:
@Deja-vu, když tam mám trvalý pobyt celý měsíc? Takže když vezmu smlouvu a zmenim trv. pobyt a hned ten den si požadám o přispěvek, tak mi nic nedají, takze kdybych měla smlouvu od 1.8. tak mám jit podat žádost až v září?

Pokud budeš mít smlouvu od srpna,zažádáš si v září,doneseš doklad o zaplacení nájmu a nákladů za srpen+tvé příjmy,oni to propočítají a částku ti pošlou v říjnu ve výplatním termínu.Jinak se žádá každé čtvrtletí,tj v dubnu,červenci,říjnu a lednu a dokládají se příjmy a náklady za 3 měsíce zpět.Vypočítanou částku ti pak posílají 3 měsíce do další podané žádosti,tj zpětně za uplynulé čtvrtletí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama