Příspěvek na bydlení - zpoždění P10

Anonymní
10.10.19 16:09

Příspěvek na bydlení - zpoždění P10

Zdravím maminy,
chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s tím že mu nepřišel příspěvek na bydlení celé čtvrtletí?
Byla jsem tedy žádat o příspěvek za druhý kvartál se zpožděním (tj. cca v polovině srpna), takže jsem počítala s tím, že přijde později… ovšem, že mi nepřijde za celé čtvrtletí ani koruna…to jsem opravdu nečekala. Žádné vyrozumí nebo dopis, že by bylo něco špatně mi také nepřišel.
Samozřejmě reakce pana úředníka, když jsem mu volala byla, že při takovém množství žádostí se může vyplácení zpozdit a toť vše…
V pondělí jdu žádat opět na třetí čtvrtletí, tak se ho zeptám, ale vrtá mi to hlavou, tak se ptám zda s tím má někdo zkušenost…
Děkuji :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

937
10.10.19 17:27

No žádala jsi s dost velkým zpožděním. U nás se dokládá do konce měsíce, tudíž do konce července. Když si vyplňovala žádost, tak ti k tomu nic neřekli? Já dokládala koncem července. Příspěvek mi přišel na konci srpna. Na vyřízení žádosti mají tuším měsíc. Ty jsi dokládala v půlce srpna. Každopádně by ti nejpozději teď v říjnu mělo být vyplaceno. Zavolej tam znovu a popros je, ať se podívají v jakém stádiu se to nachází. Já když jsem tam volala, že mi peníze ještě nedošly, tak se úřednice podívala a řekla, že žádost budou teprve odesílat a řekla mi k jakému datu je mám očekávat, nebo mi řekla, že vidí, že peníze jsou již odeslané a přijdou v následujících dnech. Zavalení žádostmi jsou všude, ale když zavoláš a zeptáš se, tak by ti určitě neměli jen říct jsme zavaleni, mohlo se to zpozdit, ale když nadiktuješ svoje rodné číslo, tak v počítači musí vidět, jak to s žádostí aktuálně vypadá. Mě přišel příspěvek dnes. U nás mají tuším čtyři výplatní data v měsíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
10.10.19 21:01

@Miraklo děkuji za reakci…já se tam byla ptát koncem září a můj úředník tam nebyl a jiná paní mi řekla, že je to schválené a že do konce září mi peníze určitě přijdou…nic. Tak jsem se tam snažila dovolat, což je samozřejmě sci-fi a na email mi opravdu odpověděl, to co jsem již psala, takže komunikace fakt výborná :lol: říkám, čekala jsem, že mi peníze přijdou později, ale že za celé čtvrtletí nic…to mě opravdu nenapadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 16:45

Podpora a dávky

Zdravím všechny a prosím o radu, pokud někdo bude vědět. Jsem nyní na rodičovské dovolené, máme 15-ti měsíční mimčo. Beru rodičák 5900,–Kč. Manžel byl dlouhodobě nemocný(18 měsíců). V průběhu pracovní neschopnosti rozvázal pracovní poměr. Nemocenskou měl měsíčně okolo 35 tisíc. Ještě ho čeká jedna lehká operace, tak ukončil PN s tím, že se zatím přihlásí naúřad práce. Tam dostal podporu, vypočtenou nějakým koeficientem z průměrné mzdy. Paní se mu omlouvala, že to je trapné, pokud bral v práci skoro 60 tisíc, aleprý je to tím, že v průběhu PN rozvázal prac. poměr. No je to tak, něvěděl to. A teď můj dotaz: V nějaké kalkulačce mi vyšlo, že nyní jsme společně pod životním minimem. Je nás pět. Asi 3 tisíce pod. Nikdy jsme nebrali žádné přídavky na děti, ani nic jiného. Jde mi o následující. Je možné si začádat o dorovnání životního minima a o přídavky na děti zpětně, tedy za 3 měsíce dozadu, co je manžel na ÚP. Nebo se má žít z úspor, co máme našetřeno. Bydlíme ve vlastním. Moc děkuji za případné rady :) Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
11.10.19 17:06

@Homole77 U přídavků na děti a příspěvku na bydlení se teď žádá na období říjen-prosinec a dokládají se příjmy za červenec až září (podpora, rodičák i nemocenská se počítají do toho měsíce, ve kterém byly vyplaceny, ne za který náleží). Zkus si to zadat do orientační kalkulačky na netu třeba na webu penize.cz.

U hmotné nouze by se zkoumaly i celkové majetkové poměry, takže pokud máte úspory, ze kterých můžete žít, nejste v hmotné nouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama