Příspěvek na bydlení, jak se počítá a kolik je zhruba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 16:04
Prispevek na bydleni,jak se pocita a kolik je zhruba?

Dostala jsem se do situace, kdy budu zadat o prispevek na bydleni.
Nevim, co od toho cekat a kdyz mi ho schvali, kolik mohu jako samozivitelka ocekavat?

Prosim, Vy co pobirate prispevek na bydleni, kolik je to zhruba procent z celkovych nakladu na bydleni.
Prosim anonym

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10350 příspěvků 12.01.17 16:09

Záleží na příjmech.. Stačí zadat do googlu příspěvek na bydlení a vyjedou ti i kalkulačky

Lendeš
Kelišová 5398 příspěvků 12.01.17 16:16

Záleží na příjmech, na obci kde bydlíš, na počtu osob s trvalým bydlištěm v daném bytě. Kalkulačka je např. tady: http://www.penize.cz/…k-na-bydleni

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 16:23

Ty propocty jsem zkousela uz nekolikrat, ale vzdy vyjde neco jineho :nevim:.
Otazku jsem mozna napsala i spatne. Zname v podobne situaci rikaji, ze na davkach berou kolem 10tisic, coz se mi rozhodne nezda snad ani mozne 8o.
Jsem z toho ponekud vykolejena, situace je ale jaka je a ja budu zadat pristi tyden, tak pro muj klid jsem se chtela zeptat zhruba kolik kdo bere, samozrejme anonymne, treba kdyz ma naklady na bydleni 7000tisic, tak bere 2tisice, nebo 15tisic, tak bere…

Dekuji

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 16:33

Náklady na bydlení - cca 14.000,– příspěvek na bydlení přes 9000,– Počítá se i podle počtu dětí.
anonym - finanční údaje

Lendeš
Kelišová 5398 příspěvků 12.01.17 16:37

Jak už jsem psala, tak příspěvek na bydlení záleží na obci kde bydlíš (na počtu obyvatel), na příjmech a na počtu osob s trvalým bydlištěm, které tam bydlí. Takže nejde říct kolik bere někdo, kdo má náklady na bydlení 7000, protože jiný příspěvek bude mít v Praze a jiný v obci pod 10 tis. obyvatel. Stejně tak jiný příspěvek bude mít, pokud jeho příjem je 10 tis. a jiný pokud je třeba 15 tis. atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 16:55

Jsem v bytě hlášená jen sama s malým synem, byt mám v OV a platím i s nákladama 4 000.Je to Praha, jsem na MD za 3 700 plus 500 příspěvek na dítě, alimenty 4 500.
Příspěvek mám 3 500

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 16:56

Nasla jsem staro diskuzi, tak zkusim procist tam.ty kalkulacky mi vyplnit nejdou :nevim:.kazdopadne dekuju a kdyby chtel nekdo jen pro info napsat prispvek na bydleni k pomeru nakladu na bydleni, budu rada.
Samotnou me udivilo, jak je to az rozlisna suma :nevim:

jaja445
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 12.01.17 16:57

Tak konkrétně - město asi 5000 obyvatel.
Já byla na mateřské, manžel bral neschopenku kolem 6000,– Kč, 4 děti ve věku 3-15 let. Náklady na bydlení i s odpadama do 9000,– Kč, bydlení ve vlastním domě. Přídavky na děti 2000,– Kč. Příspěvek na bydlení mi vyšel 7000,– Kč.

Manžel umřel a vdovský a sirotčí důchody máme pro nás 5 celkem cca 35000,– + 2000,– přídavky, jedno čtvrtletí jsme nedostali nic, pak nám to vyšlo na 417,– Kč měsíčně. Další čtvrtletí nedostanu nic, protože nám vrátili přeplatek za energie a vodu. Teď chodím na brigádu, takže nehrozí, že bych něco dostala.

Jako příklad, jestli ti to k něčemu bude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 17:16

Tak u nás, manžel má trvalé bydliště jinde ale žijeme spolu + jedno dítě, rodičák cca tisícovka, náklady na byt 10 tis. a dávají mi 7000 příspěvek.

Anonym I. - finance

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 12.01.17 22:45
@Anonymní píše:
Tak u nás, manžel má trvalé bydliště jinde ale žijeme spolu + jedno dítě, rodičák cca tisícovka, náklady na byt 10 tis. a dávají mi 7000 příspěvek­.Anonym I. - finance

Už aby si na tyhle lidi došlápli, díky bohu to vypadá, že to bude brzy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 07:42
@radkka píše:
Už aby si na tyhle lidi došlápli, díky bohu to vypadá, že to bude brzy.

proč? když na to máme nárok, hlavně to určitě nezruší, ještě to vylepšili tím, že zrušili omezení na počet let, budu raději doma s dítětem než v práci :nevim:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 13.01.17 08:30
@Anonymní píše:
proč? když na to máme nárok, hlavně to určitě nezruší, ještě to vylepšili tím, že zrušili omezení na počet let, budu raději doma s dítětem než v práci :nevim:

Uvidíš :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28932 příspěvků 13.01.17 16:16
@Anonymní píše:
proč? když na to máme nárok, hlavně to určitě nezruší, ještě to vylepšili tím, že zrušili omezení na počet let, budu raději doma s dítětem než v práci :nevim:

takže válet se doma za cizí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 16:42

Nechtela jsem, aby se tady nekdo hadal.jen mi prijde zvlastni, ze nekdo dosahne na tisicovku ci par tisic a o tmavsi casti naroda se rika, jak berou desetitisice :nevim:.aby to nebyla zas nejaka bublina.
A s tim valenim doma, zkouseli jste nekdy nic nedelat a furt nic nedelat? ja myslim, ze kdyby prace byla aspon trochu i zabava, ci konicek, malokdo by dobrovolne se valel doma.
Mnoho prace je otrocina a od nevidim do nevidim, kdy pak uz ani nevidim ty sve deti.
Dekuji za infa k prispevku, zkusim zauadat pristi tyden.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >