Příspěvek na dítě a bydlení - rozdílné trvalé bydliště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MAPETUL
Nováček 7 příspěvků 20.02.17 23:17
příspěvek na dítě a bydlení - rozdílné trvalé bydliště

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda budu mít nárok na přídavek na dítě a příspěvek na bydlení (případně i jinou peněžitou pomoc) v případě, že s přítelem spolu sice žijeme společně, ale já mám i s dítětem trvalé bydliště u rodičů. Díky moc

Reakce:
Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 20.02.17 23:21

@MAPETUL na tom podle mě nezáleží, vzdy se zohledňuje příjem, o to jde v první řadě.

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 20.02.17 23:35

Pro nárok na přídavek na dítě se budou posuzovat příjmy tebe i přítele (otce dítěte). Na příspěvek na bydlení mít nárok nebudeš, ten můžeš dostat jen tam kde máš trvalé bydliště a posuzují se všechny osoby, které tam mají trvalé bydliště.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 21.02.17 05:17

@MAPETUL : pokud je otec v rodném listě, tak se posuzuje i jeho příjem na příspěvek na dítě. Příspěvek na bydlení se zase posuzují všechny osoby, které tam mají trvalý pobyt. Jo a mas nárok na rodičovský příspěvek jako peněžitou pomoc od státu ;).

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.02.17 08:19
@MAPETUL píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala, zda budu mít nárok na přídavek na dítě a příspěvek na bydlení (případně i jinou peněžitou pomoc) v případě, že s přítelem spolu sice žijeme společně, ale já mám i s dítětem trvalé bydliště u rodičů. Díky moc

pokud máš TP u svých rodičů, budou se při posuzování brát v potaz jejich příjmy - rozhodující je totiž TP. Takže asi smolík. Na přídavek se posuzují rodiče v RL, tam záleží na vašich příjmech.

MAPETUL
Nováček 7 příspěvků 21.02.17 14:47

Moc díky za reakce. Tak zkusíme, jestli dosáhneme na přídavek na dítě. Žádá se na sociálce jako u rodičáku, že? Nebo jinde?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >