Příspěvek na dítě a bydlení - rozdílné trvalé bydliště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MAPETUL
Nováček 7 příspěvků 20.02.17 23:17
příspěvek na dítě a bydlení - rozdílné trvalé bydliště

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda budu mít nárok na přídavek na dítě a příspěvek na bydlení (případně i jinou peněžitou pomoc) v případě, že s přítelem spolu sice žijeme společně, ale já mám i s dítětem trvalé bydliště u rodičů. Díky moc

Reakce:

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 20.02.17 23:21

@MAPETUL na tom podle mě nezáleží, vzdy se zohledňuje příjem, o to jde v první řadě.

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 20.02.17 23:35

Pro nárok na přídavek na dítě se budou posuzovat příjmy tebe i přítele (otce dítěte). Na příspěvek na bydlení mít nárok nebudeš, ten můžeš dostat jen tam kde máš trvalé bydliště a posuzují se všechny osoby, které tam mají trvalé bydliště.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 21.02.17 05:17

@MAPETUL : pokud je otec v rodném listě, tak se posuzuje i jeho příjem na příspěvek na dítě. Příspěvek na bydlení se zase posuzují všechny osoby, které tam mají trvalý pobyt. Jo a mas nárok na rodičovský příspěvek jako peněžitou pomoc od státu ;).

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.02.17 08:19
@MAPETUL píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala, zda budu mít nárok na přídavek na dítě a příspěvek na bydlení (případně i jinou peněžitou pomoc) v případě, že s přítelem spolu sice žijeme společně, ale já mám i s dítětem trvalé bydliště u rodičů. Díky moc

pokud máš TP u svých rodičů, budou se při posuzování brát v potaz jejich příjmy - rozhodující je totiž TP. Takže asi smolík. Na přídavek se posuzují rodiče v RL, tam záleží na vašich příjmech.

MAPETUL
Nováček 7 příspěvků 21.02.17 14:47

Moc díky za reakce. Tak zkusíme, jestli dosáhneme na přídavek na dítě. Žádá se na sociálce jako u rodičáku, že? Nebo jinde?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >