Příspěvek na péči a hospitalizace

3361
10.6.13 13:28

příspěvek na péči a hospitalizace

Pobíráme příspěvek na péči na tchýni se stařeckou demencí. Nyní bude 10 dnů hospitalizována (z důvodu naší dovolené). Jak mám upozornit úřad, nevíte někdo? Stačí až po hospitalizaci, nebo musíme předem? Budu potřebovat potvrzení o hospitalizaci? Pokud by jsme to nahlásili až po dovolené, nebude to problém?
Jinak samozřejmě na úřad zavolám ve středu, ale jestli máte někdo zkušenost, co po mě budou chtít a co mě vše čeká za vyplňování, sem s ní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
208
10.6.13 14:07

Já jsem napsala pani jen mejla s kdyz byla babi doma, tak jsem sebou vzala papir o zaplaceni luzka v nemocnici, u pani vyplnila cestne prohlaseni a odkdy-dokdy tam babi byla a pani si pak stejne zavola do nemocnice a zjisti si, zda jsem nekecala :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
10.6.13 14:10

@Macgorka díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
30.10.20 12:44

Nárok na příspěvek

Do jakého data mám nárok na příspěvek na péči, když byl tatínek hospitalizován 17.10.?
Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
30.10.20 12:48

@tabitta Na toho 17.10. by se to melo vztahovat. K hospitalizaci muze dojit treba az ve vecernich hodinach.
Ale, na PnP nemas narok ty, ale tvuj otec. Oznamovaci povinnost ohledne hospitalizace jste splnili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
30.10.20 12:53

Já jsem se špatně vyjádřila. Tatínek už příspěvek pobírá, ale nevím jak dlouho může být v nemocnici, aby na něj ještě měl nárok. Nahlásila jsem to na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16026
30.10.20 12:55

@tabitta Po dobu hospitalizace na neho narok nema (pece je zajistena zdravotnickym zarizenim). Jak ho propusti do domaciho osetrovani, opet to nahlasite na UP a od toho dne opet narok ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
30.10.20 13:09

Já právě myslím, že ne. Že nárok není až po nějaké době, který je v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12890
30.10.20 13:15

Nema narok, pouze kdyby byl v nemocnici dele nez mesic. Jinak normalne pobira.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53528
30.10.20 13:17

@tabitta https://pcfenix.cz/…na-mobilitu/ mělo by to být pokud by tam byl více jak měsíc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
30.10.20 13:18

A myslis, ze kalendářní měsíc nebo měsíc od nástupu? Nastoupil 17.10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100175
30.10.20 13:19
@cecetka píše:
@tabitta Po dobu hospitalizace na neho narok nema (pece je zajistena zdravotnickym zarizenim). Jak ho propusti do domaciho osetrovani, opet to nahlasite na UP a od toho dne opet narok ma.

nevím, jak je to nyní, opatrovala jsem maminku, příspěvek na péči chodil mě na účet, šlo to. V nemocnici byla mamka bez pár dní celý měsíc, došla mě celá částka. Nevím jestli to ale nezměnili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12890
30.10.20 13:21

Podle me za rijen dostane, za listopad mozna taky, poku ho pusti jeste v tom mesici. Ale stopro jista si nejse mim, zavolej na UP a zeptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
30.10.20 13:40
@tabitta píše:
Já jsem se špatně vyjádřila. Tatínek už příspěvek pobírá, ale nevím jak dlouho může být v nemocnici, aby na něj ještě měl nárok. Nahlásila jsem to na ÚP.

tak až tatínek přijde z nemocnice domů, tak opět do 8 dnů nahlásíte na ÚP, že se vrátil, a ÚP obnoví zasílání příspěvku - není na tom nic ke koumání ani k debatě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
30.10.20 13:41
@Lucie_Sx píše:
Podle me za rijen dostane, za listopad mozna taky, poku ho pusti jeste v tom mesici. Ale stopro jista si nejse mim, zavolej na UP a zeptej se.

co by tam volala, ona dnes neví, do kdy bude otec hospitalizován, až se vrátí domů, nahlásí to na ÚP a je to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat