Reklama

Příspěvek na péči a hospitalizace při víkendových pobytech doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Víťa K
Nováček 7 příspěvků 24.09.18 22:12
Příspěvek na péči a hospitalizace při víkendových pobytech doma

Dobrý večer. Pobírám PNP na dcerku. Ta je momentálně hospitalizovaná v léčebně kde už bude měsíc. Beru si jí ale na víkendové pobyty domů a vždy na to podepisuji papíry. Má uřad právo mi po tuto dobu odebrat příspěvek na peči, když o ni vlastně o víkendu pečuji??? Přijde mi to nelogické. Máte někdo zkušenost. Děkuji. Navíc mi bylo zděleno že za tento měsíc musím vrátit v plné výši což je pro mě šok když nevím jak dlouho bude dcera ještě v léčebně a budu mít tedy dávky zřejmě na říjen stopnuté a ješte bych měla hned ty za záři vracet. Tak mi to pan uřednik zdělil po telefonu s tím že to mám přijit sepsat.

Reklama

Reakce:

Ka-Ha
Kecalka 376 příspěvků 24.09.18 22:44

To je blbost pnp by bylo pozastaveno jen pokud by dcera byla hospitalizovana napr od 1 zari do 30 zari a nebyla ani jeden den doma. Jelikoz si ji ale berete domu na vikendy ( predpokladam ze tudiz o vikendu neni hospitalizovana) mel by vam prispevek normalne nalezet. Pozor bych dala jen kdyby v papirech bylo neco o tom ze je hospitalizovana i o vikendu to pak byt si ji na vikendy berete prispevek vracet musite a bude po dobu hospitalizace pozastaven

Víťa K
Nováček 7 příspěvků 24.09.18 23:24
@Ka-Ha píše:
To je blbost pnp by bylo pozastaveno jen pokud by dcera byla hospitalizovana napr od 1 zari do 30 zari a nebyla ani jeden den doma. Jelikoz si ji ale berete domu na vikendy ( predpokladam ze tudiz o vikendu neni hospitalizovana) mel by vam prispevek normalne nalezet. Pozor bych dala jen kdyby v papirech bylo neco o tom ze je hospitalizovana i o vikendu to pak byt si ji na vikendy berete prispevek vracet musite a bude po dobu hospitalizace pozastaven

@Ka-Ha
Mám v těch víkendovích papirech vždy napsáno pacient propušten na pobyt do domaci péče k nácviku expozic. A že po tu dobu za ní nemocnice nenese zodpovědnost

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >