Příspěvek na péči a hospitalizace při víkendových pobytech doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Víťa K
Nováček 7 příspěvků 24.09.18 22:12
Příspěvek na péči a hospitalizace při víkendových pobytech doma

Dobrý večer. Pobírám PNP na dcerku. Ta je momentálně hospitalizovaná v léčebně kde už bude měsíc. Beru si jí ale na víkendové pobyty domů a vždy na to podepisuji papíry. Má uřad právo mi po tuto dobu odebrat příspěvek na peči, když o ni vlastně o víkendu pečuji??? Přijde mi to nelogické. Máte někdo zkušenost. Děkuji. Navíc mi bylo zděleno že za tento měsíc musím vrátit v plné výši což je pro mě šok když nevím jak dlouho bude dcera ještě v léčebně a budu mít tedy dávky zřejmě na říjen stopnuté a ješte bych měla hned ty za záři vracet. Tak mi to pan uřednik zdělil po telefonu s tím že to mám přijit sepsat.

Reakce:

Ka-Ha
Kecalka 377 příspěvků 24.09.18 22:44

To je blbost pnp by bylo pozastaveno jen pokud by dcera byla hospitalizovana napr od 1 zari do 30 zari a nebyla ani jeden den doma. Jelikoz si ji ale berete domu na vikendy ( predpokladam ze tudiz o vikendu neni hospitalizovana) mel by vam prispevek normalne nalezet. Pozor bych dala jen kdyby v papirech bylo neco o tom ze je hospitalizovana i o vikendu to pak byt si ji na vikendy berete prispevek vracet musite a bude po dobu hospitalizace pozastaven

Víťa K
Nováček 7 příspěvků 24.09.18 23:24
@Ka-Ha píše:
To je blbost pnp by bylo pozastaveno jen pokud by dcera byla hospitalizovana napr od 1 zari do 30 zari a nebyla ani jeden den doma. Jelikoz si ji ale berete domu na vikendy ( predpokladam ze tudiz o vikendu neni hospitalizovana) mel by vam prispevek normalne nalezet. Pozor bych dala jen kdyby v papirech bylo neco o tom ze je hospitalizovana i o vikendu to pak byt si ji na vikendy berete prispevek vracet musite a bude po dobu hospitalizace pozastaven

@Ka-Ha
Mám v těch víkendovích papirech vždy napsáno pacient propušten na pobyt do domaci péče k nácviku expozic. A že po tu dobu za ní nemocnice nenese zodpovědnost

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >