Příspěvek na péči a nemám z toho radost :-(

Anonymní
20.5.15 19:24

příspěvek na péči a nemám z toho radost :-(

Ahoj maminky, omlouvám se za anonymitu, ale pro klid duše raději nechci být viděna.
Mám téměř 6-ti letého synka Honzíka. Ve čtyřech letech jsme byli na diagnostickém pobytu v Motole a diagnostikovali mu Atypický autismus. S největší pravděpodobností má aspergerův syndrom. V té době to s ním bylo opravdu složité.. Loni jsme zažádali o příspěvek na péči a neuspěli jsme. Letos v březnu jsme zažádali znova a dokonce jsem měla možnost se osobně setkat s komisní lékařkou - asi to udělalo hodně. Dali nám totiž druhý stupeň. Měla jsem z toho opravdu radost, protože chci především peníze použít na různé školení a semináře a to bohužel není vůbec levná záležitost..
Momentálně je Honzík úplně úžasnej, spoustu věcí dohnal - navzdory tomu, že opravdu ve čtyřech toho příliš neuměl.. V té době ani pořádně nemluvil, neuměl se najíst, počůraval, pokakával, autistické vzteky atd..
Nyní je šikovný, klidný, hodný, snaživý, kamarádský. Mluví hodně, ale nesrozumitelně a ukvapeně, takže mele pátý přes devátý. Docházíme pravidelně na logopedii, snad to nějak brzo zvládneme… Ale na druhou stranu už umí číst, naučil se to čistě sám. Má jiné sociální vnímání, než děti v jeho věku, je v určitých věcech nezralý a naopak v jiných věcech by předčil šesťáka.. Občas se počůrá, stolici buhužel ještě nezvládá, stále se pokakává :-( Ale celkově už jsme na dobré cestě to zvládnout ;-) 1× týdně s ním jezdím do poradny do Aply (asociace pomáhající lidem s autismem). Navštěvujeme je už 3.rokem.
Ale to hlavní, proč píšu. Mám „kamarádku“, která furt nechce pochopit, proč pobíráme 2.stupeň příspěvku. Neříká mi to úplně navostro, spíše obklikou, ale pořád tvrdí, jak by si to jiní zasloužili víc a není jim přáno a že uznává jiné rodiny, které ten příspěvek opravdu využívají na potřebné věci a ne jako já, když do poradny jezdíme z vlastní vůle… atd atd :-( Už mi to takhle předhazuje asi počtvrtý a nějak teď z toho příspěvku přestávám mít radost. Sice jsem se už přihlásila na 2 placené semináře v Praze v červnu - jeden je „prevence šikany u dětí s aspergerovým syndromem“ a druhý je " výchova dětí s aspergerovým syndromem". Ale to asi pro ní furt je něco, na co ten poplatek není určen či co.. no úplně mě tak rozhodila, mrzí mě to :-(
Na druhou stranu jiná moje kamarádka to přiklepnutí stupně závislosti prožívala víc jak my a opravdu nám to přála a fandila nám.. Myslím, že tak se pozná kamarádství..
zajímal by mne objektivní názor ostatních, jsem opravdu takovej příživník?? :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11868
20.5.15 19:29

Nejsi příživník, jen nemáš štěstí na přátele. Teda na jednu přítelkyni. Závist je hnusná věc.

Příspěvek upraven 20.05.15 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61696
20.5.15 19:29

Kamarádka evidentně neví, co to obnáší.. :think: kdybys na něj neměla nárok, tak Ti ho v žádném případě nedají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3379
20.5.15 19:30

Tak já myslím, že i tak máte víc výdajů než rodina se zdravým dítětem. Neřekla bych, že jsi příživník, takové dítě něco stojí. Ale tvrdit, že peníze nutně potřebujete zrovna na semináře mi přijde divné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
20.5.15 19:31

Pokud peníze používáš pro syna a neprochlastáš je nebo neprokouříš, tak myslím, že ti byly přiděleny právem. Vykašli se na kamarádky keci a užívej si to ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
20.5.15 19:31

Už se o tom s tou kamarádkou (dá-li se tak nazvat) nebav. Tečka. Nemusíš nic vysvětlovat, obhajovat, omlouvat se. Věřím tomu, že ona by raději dala přednost dítěti bez podobných obtíží, akorát se rouhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
20.5.15 19:32

To není kamarádka… moje má dítě s ADHD a taky mě okolo „blbce“ co nepochopí že to je jako mít děti tři…vůbec se netrap. Přeju ať se syn zlepšuje a kamarádku nevyhledávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6639
20.5.15 19:33

Přestaň řešit závistivku. Kdybys peníze probendila za cigarety, bylo by to příživnictví, i když… kdyby ti to pomohlo odbourat stres a byla pro Honzu lepší mámou, proč ne. Přeju ti ať Honzík prospívá a tobě hodně sil a štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4621
20.5.15 19:33

Na první „kamarádku“ bych nedala, nevím co to je, ale tohle není kamarádství. Rejpalka, závist, peníze?… asi bych se snažila potkávat se s ní co nejméně… nemusíš se jí obhajovat. já čekám na rozhodnutí o PnP pro syna s bezlekovou, bezvaječnou, a další dietou s astmatem atd.
já bych všechny příspěvky vyměnila za zdravé dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
20.5.15 19:34

Já nechápu, že někdo může někomu závidět příspěvek na nemocné dítě. Ty bláho, to už je fakt vrchol nevkusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258

@Ainy netvrdím, že peníze nutně potřebuji na semináře, ale že je na to použiju. Protože jsou to semináře od Aply a vzdělávají rodiče dětí s autismem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Určitě nejsi :kytka: Úplně ti rozumím. Máme podobný problém, proto anonym. Nám teda přiznali jen jedničku a to jsem ještě zvažovala, jestli se nezkusit odvolat :oops: Syn má 4 roky a je na tom podle tvého popisu lépe než byl tvůj syn v tomto věku. Je to ale díky péči, kterou mu poskytujeme a která je daleko nad rámec toho, co se obvykle u této diagnózy dělá. Pokroky jsou ale opravdu ohromné. A stojí to strašné peníze. První stupeň to nepokryje ani náhodou. A přitom jsou to věci, které jsou klidně v zahraničí hrazené ze zdravotního pojištění. Takže to beru tak, že není naše chyba, že je příspěvek koncipován tak, jak je. Vlastně čím větší péči dítěti věnuji a čím věcí s ním natrénuji (a že je to někdy opravdu těžké - viz ten výkon fyziologické potřeby), tím méně peněz dostanu.
Prostě dítě nějaký problém má a splňuje podmínky. Nikdo, kdo si tím neprošel, neví, jak je samotná péče náročná (hlavně psychicky), takže i pokud by se to mělo použít jen na občasné hlídání/asistenta, aby si rodiče trochu oddechli, je to naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
14276
20.5.15 19:35

Je mi na blití z toho, že někteří lidé dokáží závidět i takový příspěvek a ještě se nechají nazývat „kamarády“… Na seznamu mých přátel by se víc neohřála. Je krutá a hloupá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anro
20.5.15 19:36

Kamarádka se chová dost nevhodně, neohleduplně. Místo toho, aby jsi měla v ní oporu, jak to máš těžké, tak tě v tom shazuje.Moje kamarádka je na tom podobně, i když ona tam má u dětí, i u sebe navíc zdravotní problémy, ale dokážu si představit, že i „jen“ autismus není žádná sranda. Drž se té druhé kamarádky, a jak píšeš, takto se pozná kamarádství. Přeji hodně štěstí ;)

• Citovat
  • Nahlásit
29492
20.5.15 19:36

Kamarádství se pozná jen tak, že je ti bezvýhradně přáno? Divné… :think:
Věřím tomu, že to jistě nemáš lehké se synem, ovšem v kontextu s tím, že je v mediích plno dětí s opravdovým postižením, kdy rodiče nemají nárok pomalu na nic(no asi se nesetkali osobně s komisní lékařkou, těchto příběhů jsem již slyšela hodně ), žebrají o víčka a mnohdy i o každou korunu, občas i na vlastní přežití, je používání příspěvků na semináře přinejmenším zvláštní s ohledem na to, co se děje.
Já vím, ty za to nemůžeš, že jsou na tom lidi hůř a bez nároku, prostě to v mých očích působí dost zvláštně.
Já bych se tím teda nechlubila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat