Příspěvek na péči kvůli babičce

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.12.21 19:45

Příspěvek na péči kvůli babičce

Dobrý večer… chtěla jsem se jen informovat na příspěvek na péči. Moje babička leží na LDN a příspěvek na péči pobírá nemocnice. Nyní by mohli babičku pustit domů a bylo mi řečeno, že je možné přepsat příspěvek na péči na tetu, která ale s babičkou nežije a nemůže o ni pečovat každý den…Myslela jsem, že příspěvek na péči se dává tehdy, když se o blízkou osobu pečuje denně a ne párkrát za týden. Babička má II. stupeň. Mohl by mi prosím někdo pořádně vysvětlit jak to je? :roll: moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
250
30.12.21 19:50

Příspěvek na péči LDN nepobira… je pozastaven, do tě doby dokud nebude babicka doma… babicka pobírala PNP, než byla přeložena na ldn? Kdo ho pobíral, někdo ho musel zarizovat… PNP náleží tomu, kdo pečuje, nebo kdo podával zadost…

Edit.. špatně jsem to napsala, brala jsem to ze svého pohledu, kdy jsem teď poslední půl rok řešila kvůli babicce po mrtvici…
Kossie má ´ pravdu. 😬

Příspěvek upraven 30.12.21 v 19:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
30.12.21 19:51

Ten prispevek se vyplaci tomu cloveku, o ktereho se pecuje. Ten pak nalozi s penezi, jak uzna za vhodne. Nevztahuje se ke spolecnemu bydlisti. Muze si klidne zaplatit nejakou pecovatelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.12.21 19:56

LDN je braná jako hospitalizace, což znamená, že výplata PNP je po dobu hospitalizace zastavena. Příspěvek na péči náleží babičce, a ne pečujícím osobám. Babička může peníze dát i jiný osobě, která ji poskytuje pomoc. Např. Pokud přijde domů, může si z toho zaplatit i dovazku obědu nebo jinou službu. Je to na její uvážení Komu ty peníze dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.12.21 19:58

Chodí i kontroly na využívání příspěvku na péči :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 20:17

Děkuji, příspěvek na péči dřív babička nevyužívala… Žádalo se o příspěvek až když ležela na LDN.

• Citovat
  • Nahlásit
34526
30.12.21 20:21
@Anonymní píše:
Děkuji, příspěvek na péči dřív babička nevyužívala… Žádalo se o příspěvek až když ležela na LDN.
:roll: :roll: to žádala ta eldéenka?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22048
30.12.21 20:24
@Anonymní píše:
Děkuji, příspěvek na péči dřív babička nevyužívala… Žádalo se o příspěvek až když ležela na LDN.

Opravdu je na LDN? Neni v ustavu socialni pece? Tam by totiz PnP pobirala. A ano, PnP si ponechava ten ustav, ve kterem je o prijemce PnP pecovano. LDN ale neni socialni zarizeni, LDN je zdravotnicke zarizeni, kdy se pri celomesicnim pobytu PnP nevyplaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
30.12.21 20:30

Příspěvek na péči je babiččin, ne pečujícího. Ona s tím může nakládat. Ale nikdo nezjišťuje majitelé účtu, na který peníze chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 20:31

Žádala teta když ji přijali a část pobytu se hradil z příspěvku. A teď řeší že kdyby jí pustili tak to bude pobírat teta.

• Citovat
  • Nahlásit
34526
30.12.21 20:33
@Anonymní píše: Žádala teta když ji přijali a část pobytu se hradil z příspěvku. A teď řeší že kdyby jí pustili tak to bude pobírat teta.

na LDN se nic neplatí, a teta nebude pobírat nic, vždycky pobírá nemocný, ale jak píše @Lepenica majitele účtu nikdo nezjišťuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.12.21 20:36

Pobyt na LDN se hradí ze zdravotního pojištění a ne z PNP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.12.21 20:42

Nezjištují to je pravda, ale chodí kontroly na pobírání PnP a můžou si ověřit, zda to číslo účtu sedí nebo popřípadně se zeptat a budou chtít předložit doklady, ověřit si č. účtu nebo smlouvy o zaplacení soc. služeb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
30.12.21 20:45

Ten prispevek musel „nekdo“ zaridit na CSSZ. Ten nekdo je tam napsan jako pecujici osoba a klidne tam muze byt uvedeno jeho cislo uctu, to zalezi, jak se domluvil s babickou.
Jestli ten clovek pecuje denne nebo parkrat tydne neni nikde predepsano.

Nez babicku propusti, lze jeste pozadat o jakoby „osetrovacku“ na clena rodiny, ale tomu musi predchazet hospitalizace a papir musi vypsat v te nemocnici PRED propustenim a musis s babickou bydlet (toto cele se ma menit, ale nevim presne, zda uz od 1.1.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
30.12.21 20:47

V případě úmrtí žadatelky má pak osoba zapsaná v oznámení o poskytovateli pomoci nárok na nevyplacené dávky do data úmrtí. Pokud by tam byl ovšem přeplatek tak je zas nutné ho zaplatit a nebo vůbec nárok pak nevznikne z důvodu, že dávka za daný měsíc již byla žadateli vyplacena před úmrtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat