Příspěvěk na péči o dítě

175
5.6.15 13:44

příspěvěk na péči o dítě

Pěkný den,,maminky vůbec nevim jak začít,,,syn bude mit za pár dní 3roky a školka nám byla zamítnuta (no ani bych ho tam nedala),,malej není zpusobilý což se týče krmení oblekaní atd, má stále plenky a znečištění mu nevadí :(,,nemluví má výkyvy v chování záchvaty,,,no je toho moc,, tudíž je na mě zcela odkázán,,Svého otce vídi 5krat do roka neboť pracuje v zahraničí a se synem se tedy vidí zřídka,,,Téd čekáme na výsledky z vyšetrení EEG a neurologie,,,mateřská mě končí a já si davam otázku zda budu mit nárok na příspěvek na péči,,nebot v zaměstnání dostanu neplacené volno…psycholožka má podezření na neurovývojovou poruchu s mentální retardací z okruhu poruch autistického spektra :(((hm kéž by bylo vše v pořádku) :(,,,mamky co myslíte mám žádat o příspěvek,,když ještě není dána diagnoza? předem dekuji všem za případné odpovědi!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41884
5.6.15 14:24

Zajdi se optat na úřad. Protože jestli je to jako u příspěvku na péči na dospělého, straaašně dlouho se čeká nejdřív na šetření a pak na schválení. Takže aby sis to kdyžtak zařídila včas, pokud to bude možné.
A držte se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.15 14:37

Urcite az budes mit potvrzeni o tom co syn ma drive ne, pak ti to daji za 3mesice zpetně. drzim palce at to neni potreba a neboj mam 4deti a zen co mu budpu 3 stale ma pleny a je zdraví jen mu to je pohodlnejsi ale na nočník chodi kdyz nedam plenu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
5.6.15 14:47

@baruna1 Diagnóza je potřeba, případně by to chtělo aspoň závažné podezření. Takže i proto bych trochu zatlačila na doktory, ať tam něco napíšou (nás stačilo „přikláním se k diagnóze…“.Na základě diagnózy by ho možná bylo možné umístit do nějaké speciální školky (aniž bys přišla o nárok na ten příspěvek). Příspěvek se přiznává od toho měsíce, v němž byla podána žádost a vyplatí se takto zpětně. Řízení ale bohužel trvá měsíce, nám přišel zrovna dnes a žádost jsme podávali začátkem prosince. Zároveň požádej i o průkazku osoby se zdravotním postižením, jsou to dvě na sobě nezávislá řízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47589
5.6.15 15:01

@baruna1 no podej to co nejdřív, vše strašně dlouho trvá. Vyplatí pak k datu podání žádosti. My čekali 5m ale někdy to trvá i rok :(. Chce to mít co nejčerstvější zprávy :hug: a u lékařů řekni že budeš podávat žádost o příspěvek at ví jak to formulovat. Pak teda záleží na posudkáři :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
5.6.15 15:09

***teda mamče vy mě strašíte :(( jinak moc dekujuu aspoň vim na čem budem,,,tot tedy nevím z čeho budem žít když se čeka na prašule tak dlouho :-O ted dostanu od dětské potvrzení do práce že syn není v pořadku a nebudu moct tedy nastoupit,,říkala že mi napíše i žádánku skrz ten příspěvek,,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47589
5.6.15 15:12

@baruna1 podej to co nejdřív, napřed přijde z úřadu ženská na šetření a pak trvá měsíc než požádají dětskou at jim napíše zprávu o dítěti a pošle všechny papíry. Já věděla že na psychiatrické vyšetření j čekačka rok tak jsme alespon šla k psycholožce co nás vzala hned aby jsme měli něco v ruce ;). Trvá to dlouho, pod 3m to nebude určitě :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
5.6.15 15:13

To malej chodil na nočník od jeho 8měsícu do 13mesicu upe bez problemu apak jako když utne a uplně prestal,,ted ani neví že nakej nočník existuje,,,ani neví k čemu se používá i přes to že mu nočníček ale i zachod kam chodíme my velcí ukazuji že se má chodit tam tak prostě nic mu to neříká :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
5.6.15 15:22

A mamče prosím vas myslite že mam tedy žadat už tento mesíc? prijde mi tedkom poslední rodič. přispěvek za květen,,, aby mi na uřade neřekly proč žadam když ještě pobíram rodičak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
5.6.15 15:33

@baruna1 To vůbec nesouvisí. Na tvém místě, pokud jsou objednací doby u doktorů dlouhé, bych si třeba i zaplatila vyšetření u někoho, co nemá smlouvu s pojišťovnou. Já to takto udělala a termín byl cca za 14 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47589
5.6.15 15:38

@baruna1 rd s tim nesouvisí, to neřeš. Důležité aby jsi měla nějaké papíry v ruce pro posudkáře. Stačí dětská a alespon psycholog, zpráva z neurologie posudkáře nezajímala vůbec, měli jsme i z foniatrie. Zkus obvolat psychology v okolí, třeba někde vezmou dřív ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
5.6.15 16:35
@AliTad píše:
@baruna1 Diagnóza je potřeba, případně by to chtělo aspoň závažné podezření. Takže i proto bych trochu zatlačila na doktory, ať tam něco napíšou (nás stačilo „přikláním se k diagnóze…“.Na základě diagnózy by ho možná bylo možné umístit do nějaké speciální školky (aniž bys přišla o nárok na ten příspěvek). Příspěvek se přiznává od toho měsíce, v němž byla podána žádost a vyplatí se takto zpětně. Řízení ale bohužel trvá měsíce, nám přišel zrovna dnes a žádost jsme podávali začátkem prosince. Zároveň požádej i o průkazku osoby se zdravotním postižením, jsou to dvě na sobě nezávislá řízení.

ahoj, diagnoza jako taková potřeba není, já mám chlapečka autistu a pnp jsem na něj začala brát dříve, než nám dg stanovili, bylo jen potřeba mít vyšetření. :)

• Nahlásit
  • Citovat
5383
5.6.15 17:05

@brko No je prostě potřeba, aby tam bylo nějak uvedeno, že dítě není v pořádku. Tak nějak jsem to myslela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
5.6.15 17:37

@AliTad jojo,však si rozumíme :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
175
21.6.15 18:47

**maminky,,tak jsem nakonec dostala v práci výpověd z duvodu péči o dítě,,,myslíte mam se jit zaevidovat na uřad práce,,,budu mít nárok na podporu i když budu žádat o příspěvek na péči? nebudou me nabízet práci když mam ve výpovedi právě ten důvod že pečuji o dítě? doufam že ne jinak bych na pracák fakt jít nemohla,, :((a tím padem budu bez penez,,,než se schválí příspěvek na péči,,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama