Příspěvek na péči o dítě a rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mistee
Kecalka 434 příspěvků 17.06.19 01:03
Příspěvek na péči o dítě a rodičák

Ahoj holky,
budeme žádat o příspěvek na péči a mám pár otázek, snad poradíte :-) V pátek už mi to nikdo nebral a zítra nemám šanci tam zavolat, tak to asi bude rychlejší tady.
1.Jak je to s rodičákem a zároveň pobíráním pnp? Rodičák mám až do příštího září.
2.Na žádost napíšu pediatra a specialistu, veškerý zprávy mají u sebe, mám jim předem dávat vědět, že budu žádat?
3.Bylo mi řečeno, že jsem měla dát přihlášku do školy. Že příspěvek, i kdyby ho revizák schválil, nedostaneme, protože nebudeme mít v ruce rozhodnutí o nepřijetí do školky. Já přihlášku vůbec nedávala, do školky nebude schopná ještě rok až dva, teď je jí dva a půl.

Moc děkuju za rady :kytka:

Reakce:
nonina
Závislačka 4164 příspěvků 17.06.19 05:03

U 1. si nejsem jistá, mám dceru starší a v době, kdy to bylo aktuální to bylo jinak, tak snad poradí někdo, kdo to řešil čerstvě.
U 2. rozhodně by bylo dobré to probrat s těmi lékaři, kteří mají dítko na starosti. Za prvé, potřebuješ, aby zprávy byly napsány tak, aby z nich jasně vyplývalo, co a jak dítě zvládá, či nezvládá. Nejde o diagnozu ale o zvládání základních životních potřeb - najdeš na webu MPSV metodiku posuzování. A také pediatr bude obeslán od posudkáře, aby vyplnil formulář pro Pnp a je důležité, aby k němu připojil všechny v té době dostupné lékařské zprávy i od toho specialisty. Já mám teda doma složku zpráv své dcery od miminka a pokaždé si dělám kopie ze všeho a dávám je napříč všemi specialisty, které navštěvujeme. U pediatra je také založeno vše a také při obeslání posudkářem tam pokaždé zajdu - po domluvě - a sepisujeme to společně.
3. Přijetí, či nepřijetí do školky není směrodatné. Protože i velmi těžce postižené dítě mohou a taky přijímají například do speciálních školek (také naše zkušenost, dcerku již ve 2,5 roku přijali právě do speciální školky pro postižené děti - což jsem však řešila již téměř rok předem) a Pnp jsme tehdy získali.

bejbyn
Echt Kelišová 9920 příspěvků 17.06.19 05:49

@Mistee Můžeš pobírat současně RP a PnP.
https://www.finance.cz/…vku-na-peci/

g.sandova
Kelišová 5730 příspěvků 17.06.19 06:28

S rodicakem to nemá nic společného. Můžeš pobírat rodicak i pnp.
Dítě by mělo mít jeden rok, v momentě, kdy zádas.
Na žádost stačí vypsat dětského lékaře, pohádkový lékař bude kontaktovat pouze pediatra, takže ten by měl mít veškeré zprávy od odborných lékařů u sebe.
Se školou to nijak nesouvisí, to vůbec neřeš.
Pediatrivu klidně řekni, že zádas. Okresní správa te zrejme vyzve, aby ses dostavila s dítětem k dětském lékaři, ten vyplní v podstatě stejně otázky, jaké ti bude dávat sociální pracovnice UO u vás doma.
Až pořád žádost, do 30ti dnu by tě měla kontaktovat sociální pracovnice UP.
Omluvit si, kdy k vám přijde na sociální šetření.
Potom to zpracuje a podle ns OSSZ.
Ta odešle lékaři žádost o zaslání podkladů.
OSSZ ti pošle výzvu, že se máš dostavit ke svemu pediatrovi.
Zavoláš pediatrovi a domluví s se s ním, kdy tam máš přijít.
Paknuz je to na OSSZ a jejich posudkari.
Klidně se dal ptej

g.sandova
Kelišová 5730 příspěvků 17.06.19 06:31

S diagnózou samozřejmě to trošku souvisí. Co není podloženo diagnózou, posudkari neuzná, k když žadatel životní potřebu zcela nezvládá. Ono je to složitější, i posudkari je omezen, co ns kterou diagnózu může přiznat.

aleaa
Kecalka 408 příspěvků 17.06.19 07:20

1. Rodičák bereš normálně dál.
2. Stačí jim pediatr, ale musí mít veškerou dokumentaci. Náš lékař o tom věděl a moc mi pomohl
3. Dcera nastupovala do školky když jsem už PNP pobírala a dle naší sociální pracovnice z UP to nemá vliv. Má ale asistenta.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 45199 příspěvků 17.06.19 07:24

@Mistee rodičák normálně bereš dál, může se žádat od 1 roku věku dítěte. Lékařům to řekni, já předala všechny zprávy dětské a ta jim bude muset sama napsat vyjádření za sebe + přiloží zprávy specialistů. Syn v době žádosti do mš fakt nechodil, to s tím nemá co dělat ;). Hlavní slovo má posudkář. Náš bral jako nejdůležitější zprávu dětské lékařky a psycholožky ;). Dítě se posuzuje dle věku a co zvládne zdravé dítě ve stejném věku ;) Jen počítej že to trvá měsíce.

g.sandova
Kelišová 5730 příspěvků 17.06.19 08:04

@Mistee kolik je dítěti? Co máte za problém? Klidně mi napiš SZ, když se ti bude chtít.
Krom návštěvy soc. pracovnice a návštěvy u pediatra te to nebude nic stát. Doba posuzování záleží odkud jsi. Naše OSSZ se teď snaží být rychlá, často je posudek do třech měsíců. Praha třeba je zoufalá.
Ještě dodám, příspěvek na péči není závislý na jiných dávkách, na školní dochazce. Záleží pouze na tom, jaké má dítě diagnózu, jak je závislé na pomoci druhé osoby.
Vzhledem k tomu, že je to dítě, posudek je třeba na rok, na dva, na tři. Záleží na diagnoze a na možnosti změny zdravotního stavu.
Z vlastní zkušenosti, ne každý obvodní lékař je vstřícný. Některý to vyplní sám a spíš uškodi. Určitě se s pediatrem domluv a trhem na návštěvě. Není synovi to jednou vyplnil chybne.

Mistee
Kecalka 434 příspěvků 17.06.19 11:31

Všem moc dekuju :kytka: @g.sandova S pediatrem určitě problém nebude, je to známá, tak věřím, že to napíše dobře. Zkusím trochu nastínit náš problém. Malý je dva a půl roku, po narození jsme měli několikaměsíční peklo, 2 vvv, X operací. Jedná z těch vývoj. vad byla atrezie jícnu, kdy jí vlastně museli sešít pahýly jícnu k sobě. No a v tom místě sesití, kde je jizva, tak je ten jicen užší a nesnese větší kusy jídla. Takže u nás neexistuje maso, jablko, zelenina, velký těstoviny, no téměř nic většího. Všechno jí musím sekat, pokud má kousek, který neprojde tím zúžením, buď ho sama vydáví(pardon za podrobný popis:-D) nebo, v horším případě, kdy už kolikrát pak není schopná spolknout ani vodu, musíme do nemocnice na endoskopii, kde jí to pod narkozou vydají. Je to opruz, školka opravdu nepřipadá v úvahu, tím pádem já s ní musím zůstat doma, sedět u jídla u ní. Jinak mentálně je v pořádku

g.sandova
Kelišová 5730 příspěvků 17.06.19 11:37

@Mistee kolik je malé? Hlavně, že je mentálně v pořádku. Přiznávám, že s tímto jsem se ještě nesetkala v rámci pnp, no ani jinde

Určitě podejte.
Jak to potom budete dělat se školou? To zní docela hrozně. Je šance, že se to zlepší? Věkem? Jak poroste ten jícen?

Mistee
Kecalka 434 příspěvků 17.06.19 11:44

@g.sandova no naštěstí se to pomalu lepší, bylo i hůř, kdy neprošlo téměř nic. Naštěstí se to věkem lepší a nejhorší to bývá do těch čtyř let, jak děti rostou. Některý děti s touhle diagnózou zase nemají s jídlem problém vůbec. A ty školní děti už většinou problémy nemají vůbec, to jediný mě drží nad vodou :D A myslíš, že mám do žádosti kromě pediatra napsat i ošetřující v Motole na chirurgii, ke který kvůli jícnu jezdíme na kontroly? Moc dekuju za pomoc :kytka:

g.sandova
Kelišová 5730 příspěvků 17.06.19 11:52

@Mistee ne no to nutné, oslovuje se vždy jen pediatr. Ten musí mít od tebe všechny zprávy z Motola a kam jezdíte, prostě od všech odborných.

g.sandova
Kelišová 5730 příspěvků 17.06.19 11:54

@Mistee hlavně, že se to lepší. A je šance na zlepšení. Budu ráda, když napíšeš, jak to dopadlo.

Váš příspěvek
Reklama