Příspěvek na péči o postiženého ?

Anonymní
11.10.20 22:26

Příspěvek na péči o postiženého ?

Prosím můžete mi někdo odpovědět.
Kolik člověk dostává za měsíc jako příspěvek na péči, když pečuje 24 hod denně o postiženého člověka? A kolik dostává sám postižený jako invalidní důchod pravděpodobně 3 stupeň (není schopen se o sebe vůbec postarat)?
Chtějí ať se starám o jednoho příbuzného, ale upřímně nevím kolik se za to dostává. Tak jestli to zvládnu finančně když bych musela odejít z práce
děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60346
11.10.20 22:30

Záleží na mnoha okolnostech.. Mmchdm, pokud je to plná závislost, tak musí mít asistenci 24 hodin a to dělají rodinní prislusnici, vesměs.. Je to časově i psychicky náročné. Jinak dotyčný dostává ten přispěvek plus svůj vesměs ID nebo CID.. U mě ex tchyně ID 5 tis, přispěvek :roll: na péči 12 tis v plné závislosti.. Ale už je to nějaký ten pátek, částky se změnily :think: já už bych to podruhé nedělala l

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
179
11.10.20 22:49

Záleží hlavně na revizním lékaři, na jaký stupeň závislosti „pacienta“ ohodnotí. A že se to může hodně lišit. Hodnotí se podle bodů v dotazníku, kde se zjišťuje, jaké činnosti pacient zvládne sám a jaké vůbec nezvládne. Základní údaje najdeš tady
https://www.finance.cz/…vek-na-peci/
Držím palce, je to hoodně náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
12.10.20 19:59

Záleží, jaký dostane stupeň, ale dělat to sama nedoporučuji. Máme v rodině, když jedna onemocní a druhá tam má být pořád hrůza. Zachvíli hrozí vyhoření, u nás je to 10 let, už tedy jen o jednoho člověka, ale musí vás být víc. Sice pak peníze skoro žádné, ale musí si člověk vybrat. Jestli je úplně nesamostatný, tak to bude asi 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama