Reklama

Příspěvek na péči - odvolání - účast na jednání posudkové komise

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 13:55
Příspěvek na péči - odvolání - účast na jednání posudkové komise

Omlouvám se za anonymitu, důvod je zřejmý z charakteru dotazu.
Máme sedmiletého syna s nějakou formou PAS - co lékař, to trochu jiný názor, nyní to osciluje mezi vysocefunkčním dětským autismem a Aspergerovým syndromem. Před rokem jsme žádali o příspěvek na péči, byl nám přiznán první stupeň. Protože byla řada dalších bodů, které syn nezvládá adekvátně věku, a i vzhledem k doporučení vyšetřující psycholožky jsem podala odvolání s tím, že jsem tam uvedla, že žádám o osobní účast při jednání posudkové komise. Teď mi přišla pozvánka s tím, že se mám dostavit i se synem. Volala jsem tam a vím, že není mojí povinností ho tam přivést. Takže váhám.
Jednak se mi nechce vystavovat ho stresu z dalšího vyšetření. Pak je taky otázka, nakolik to bude mít vypovídající hodnotu, resp. syn je schopen předvést se v nejlepším světle, což ale asi není moc pravděpodobné (kdykoli jsem doufala, že se takto předvede na nějakém vyšetření, stal se spíš opak, tedy působil mnohem „autističtěji“, než je u něj běžné). Další věc je, že nechci v jeho přítomnosti řešit, co mu tedy působí potíže, co nezvládá.
Můj dotaz je tedy následující: máte někdo zkušenost s účastí při jednání posudkové komise, ideálně s malým dítětem s nějakou podobnou diagnózou? Skutečně to bylo zapotřebí pro přiznání adekvátního stupně závislosti?

Přečtěte si článek: Příspěvek na péči 2018: Přehledně a jasně


Reklama

Reakce:
 
Havran007
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 02.01.18 14:00

Tak ty body jsou jasně dané a posudkové komisi by měli stačit podklady od ošetřujících lékařů. Nám přiznali nižší stupeň, tak jsme se odvolali a uspěli. Ale máme těžkého autistu, kdybych ho přinesl před komisi, tak nám ještě dají příspěvek na auto na cestu :)

 
napoleon
Kecalka 253 příspěvků 02.01.18 14:13

S posudkovou komisí nemám zkušenost - ale mám stejně starého syna se stejnou diagnózu, k tomu ADHD a trvale léky. Také jsme dostali jedničku, přestože jsem měla výhrady a některé jeho problémy se ve zprávě vůbec neocitly - přitom jsou z hlediska jeho potíží skoro největší. Nakonec jsem to vzdala, právě při představě dalších vyšetřeních - nicméně u nás by jeho osobní účast nikdo nežádal, jenom doplnění předchozích zpráv. Tak mě na ÚP informovali.

 
zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.01.18 14:33

Pokud ty peníze opravdu potřebuješ, tak se dostav i se synem a doufej, že se bude tvářit autističtěji než opravdu je (to může jen pomoct), zvlášť když sis vyžádala osobní účast při jednání. Pokud se dostavíš jen ty, tak bych se jako člen komise taky sekla a odvolání určitě zamítla. Jiná věc je, pokud bys osobní účast nežádala.

 
nonina
Závislačka 4033 příspěvků 02.01.18 14:52

Pokud jsi žádala osobní účast, tak je zřejmé, že chceš spolupracovat a tudíž je Tvá součinnost očekávaná. Takto to určitě berou ti od komise.
Pokud bys tam přišla bez syna, budou to vnímat spíše jako že chceš „jenom“ koukat pod prsty. nějak nerozumím tomu, když píšeš, že víš že tam syn nemusí. Posuzují jeho zdravotní stav, ne Tvůj, takže když by se to přehnalo do absurdna, tak Tebe tam nepotřebují - jasně, že je to blbost (jsi za své dítě zodpovědná).

Chápu že nechceš, aby se před synem probíral jeho zdravotní stav, tak pro ten případ bych sebou vzala druhého dospělého, který ho při tom, kdy Ty budeš mluvit s komisí, pohlídá venku za dveřma.
Držím palce, aby to dopadlo dobře a syn dostal to co mu náleží.

 
smutná máma
Závislačka 4886 příspěvků 57 inzerátů 02.01.18 14:56

Ahoj, já měla vysocefunkčního autistu s diagnozou dětský autismus F84…napiš ale SZ.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 16:30

@nonina Tu účast jsem žádala na radu pracovnice úřadu práce. A řeč byla skutečně o účasti mé a nikoli syna. Šlo o to, že jsem podávala námitky už proti prvnímu posudku před napadeným rozhodnutím, které byly zamítnuty bez jakéhokoli odůvodnění. V podstatě ten posudek neobsahoval vůbec žádné odůvodnění, jen tři body, které byly uznány. A ano, syn tam opravdu nemusí, bylo mi to řečeno přímo pracovnicí té komise. Ale samozřejmě si uvědomuji, jak to, že tam půjdu bez něj, může vypadat.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >