Příspěvek na péči - odvolání - účast na jednání posudkové komise

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 13:55
Příspěvek na péči - odvolání - účast na jednání posudkové komise

Omlouvám se za anonymitu, důvod je zřejmý z charakteru dotazu.
Máme sedmiletého syna s nějakou formou PAS - co lékař, to trochu jiný názor, nyní to osciluje mezi vysocefunkčním dětským autismem a Aspergerovým syndromem. Před rokem jsme žádali o příspěvek na péči, byl nám přiznán první stupeň. Protože byla řada dalších bodů, které syn nezvládá adekvátně věku, a i vzhledem k doporučení vyšetřující psycholožky jsem podala odvolání s tím, že jsem tam uvedla, že žádám o osobní účast při jednání posudkové komise. Teď mi přišla pozvánka s tím, že se mám dostavit i se synem. Volala jsem tam a vím, že není mojí povinností ho tam přivést. Takže váhám.
Jednak se mi nechce vystavovat ho stresu z dalšího vyšetření. Pak je taky otázka, nakolik to bude mít vypovídající hodnotu, resp. syn je schopen předvést se v nejlepším světle, což ale asi není moc pravděpodobné (kdykoli jsem doufala, že se takto předvede na nějakém vyšetření, stal se spíš opak, tedy působil mnohem „autističtěji“, než je u něj běžné). Další věc je, že nechci v jeho přítomnosti řešit, co mu tedy působí potíže, co nezvládá.
Můj dotaz je tedy následující: máte někdo zkušenost s účastí při jednání posudkové komise, ideálně s malým dítětem s nějakou podobnou diagnózou? Skutečně to bylo zapotřebí pro přiznání adekvátního stupně závislosti?

Přečtěte si článek: Příspěvek na péči 2018: Přehledně a jasně


Reklama

Reakce:
 
Havran007
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 02.01.18 14:00

Tak ty body jsou jasně dané a posudkové komisi by měli stačit podklady od ošetřujících lékařů. Nám přiznali nižší stupeň, tak jsme se odvolali a uspěli. Ale máme těžkého autistu, kdybych ho přinesl před komisi, tak nám ještě dají příspěvek na auto na cestu :)

 
napoleon
Kecalka 253 příspěvků 02.01.18 14:13

S posudkovou komisí nemám zkušenost - ale mám stejně starého syna se stejnou diagnózu, k tomu ADHD a trvale léky. Také jsme dostali jedničku, přestože jsem měla výhrady a některé jeho problémy se ve zprávě vůbec neocitly - přitom jsou z hlediska jeho potíží skoro největší. Nakonec jsem to vzdala, právě při představě dalších vyšetřeních - nicméně u nás by jeho osobní účast nikdo nežádal, jenom doplnění předchozích zpráv. Tak mě na ÚP informovali.

 
zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 02.01.18 14:33

Pokud ty peníze opravdu potřebuješ, tak se dostav i se synem a doufej, že se bude tvářit autističtěji než opravdu je (to může jen pomoct), zvlášť když sis vyžádala osobní účast při jednání. Pokud se dostavíš jen ty, tak bych se jako člen komise taky sekla a odvolání určitě zamítla. Jiná věc je, pokud bys osobní účast nežádala.

 
nonina
Závislačka 4015 příspěvků 02.01.18 14:52

Pokud jsi žádala osobní účast, tak je zřejmé, že chceš spolupracovat a tudíž je Tvá součinnost očekávaná. Takto to určitě berou ti od komise.
Pokud bys tam přišla bez syna, budou to vnímat spíše jako že chceš „jenom“ koukat pod prsty. nějak nerozumím tomu, když píšeš, že víš že tam syn nemusí. Posuzují jeho zdravotní stav, ne Tvůj, takže když by se to přehnalo do absurdna, tak Tebe tam nepotřebují - jasně, že je to blbost (jsi za své dítě zodpovědná).

Chápu že nechceš, aby se před synem probíral jeho zdravotní stav, tak pro ten případ bych sebou vzala druhého dospělého, který ho při tom, kdy Ty budeš mluvit s komisí, pohlídá venku za dveřma.
Držím palce, aby to dopadlo dobře a syn dostal to co mu náleží.

 
smutná máma
Závislačka 4771 příspěvků 57 inzerátů 02.01.18 14:56

Ahoj, já měla vysocefunkčního autistu s diagnozou dětský autismus F84…napiš ale SZ.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 16:30

@nonina Tu účast jsem žádala na radu pracovnice úřadu práce. A řeč byla skutečně o účasti mé a nikoli syna. Šlo o to, že jsem podávala námitky už proti prvnímu posudku před napadeným rozhodnutím, které byly zamítnuty bez jakéhokoli odůvodnění. V podstatě ten posudek neobsahoval vůbec žádné odůvodnění, jen tři body, které byly uznány. A ano, syn tam opravdu nemusí, bylo mi to řečeno přímo pracovnicí té komise. Ale samozřejmě si uvědomuji, jak to, že tam půjdu bez něj, může vypadat.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >


Reklama