Příspěvek na péči pro syna

12762
26.6.13 09:01

Příspěvek na péči pro syna

Dobrý den, mám syna je mu 7 let. má středně těžkou mentální retardaci v září nastupuje do Speciální školy školy. Mám z toho obavy jak to tam bude probíhat. v dubnu jsem si zažádala o příspěvek na péči (první) zatím nám nic nepřišlo a myslíte že na něj můžeme mít nárok a jak to lékaři posuzujou? děkuji za informace :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1494
26.6.13 09:59
@blegmola píše:
Dobrý den, mám syna je mu 7 let. má středně těžkou mentální retardaci v září nastupuje do Speciální školy školy. Mám z toho obavy jak to tam bude probíhat. v dubnu jsem si zažádala o příspěvek na péči (první) zatím nám nic nepřišlo a myslíte že na něj můžeme mít nárok a jak to lékaři posuzujou? děkuji za informace :)

Nahlásí se ti paní na šetření (sociální odbor ÚP), přijde k vám domů, podle bodů, které jdou dohledat na netu, posoudí, co syn umí a neumí, což slouží jako jeden z podkladů pro posudkového lékaře. Nejdůležitější je papír od pediatra, jak to napíše. A je dobré si pohlídat, že z úřadu poslali posudkáři i zprávy odborných lékařů. Ideální je, když to vypíše rovnou i pediatr. Ale ten by beztak měl vycházet ze zpráv odborných lékařů.
Pokud se nebude nic dít max. do dvou měsíců od podání žádosti, tak volej a urguj úřednici, aby tvoje žádost nezapadla. ;) A rovnou se jí zeptej na to, jaký je postup, ona ti to vysvětlí. Nenech se odbýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12762
26.6.13 10:02

Sociální pracovnice u nás byla 14 dní od podání žádosti, a 3.6.jsem byla se synem na lékařské prohlídce u pediatra na žádost od ůřady a doktorka mi řekla že tam napíše že sny potřebuje trvalou péči a že jse o to aby to posudkový lékař přečetla a bral na vědomí, že prej ti dělaj jak se jim to hodí a kolikrát to prej ani nečtou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
26.6.13 10:15
@blegmola píše:
Sociální pracovnice u nás byla 14 dní od podání žádosti, a 3.6.jsem byla se synem na lékařské prohlídce u pediatra na žádost od ůřady a doktorka mi řekla že tam napíše že sny potřebuje trvalou péči a že jse o to aby to posudkový lékař přečetla a bral na vědomí, že prej ti dělaj jak se jim to hodí a kolikrát to prej ani nečtou

Aha, tak pokud už tohle máte za sebou, tak čekáš na rozhodnutí posudkáře, chápu. To nebylo z prvního příspěvku jasné.
No podle mě nárok rozhodně máte, do specky nechodí děti jen tak, teď jde o to zjistit si, kdo dostal který stupeň se stejnou diagnózou, abys věděla, jestli se máš případně odvolat. Jinak termínově si myslím, že je to zatím ok, ono to bohužel trvá. Když tak si zavolej té své úřednici, ať ti dá telefon na toho, komu to odesílali na OSSZ a tam se poptej, jak to s tvou žádostí vypadá.
Peníze se vyplácí zpětně k datu podání žádosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat