Příspěvek na péči -psychomotorická retardace

11.5.21 21:05

Příspěvek na péči -psychomotoricka retardace

Ahojky, zkouším zadat o péči u 4 leté dcery, která je na úrovni cca 12-14 měsíců, diagnóza psychomotoricka retardace. Velke opoždění ve všech směrech. Bylo mi řečeno 3 měsíce bude trvat než bude výsledek. Chci se zeptat jak to setreni vypada atd. Dekuji za zkušeností

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
832
13.5.21 09:41

Určitě si podejte žádost na ÚP - oddělení dávek. Paní z úřadu telefonicky zavolá a objedná se na návštěvu. Bude mít u sebe dotazník - jsou v něm otázky ohledně samostatního života žadatele (co vše zvládá a nikoliv), jak se pohybuje, jak vnímá, jak poznává, s čím vším potřebuje dopomoc, jak se dorozumívá, jestli zvládá hygienu, používá speciální pomůcky atd.

Pracovnice si vyžádá od lékaře zprávu ohledně zdrav. stavu žadatele.

A ano vyřízení trvá zhruba 3 měs. peníze se vyplácí zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
19.5.21 23:34

Nyní v době kovidu, nechodí domu osobně, ale rodič dodá vyplněny dotazník úřadu sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.5.21 20:53

Řeším stejný problém. Mám 19-ti měsíčního syna. Je na úrovni 6-ti měsíců. Diagnóza psychomotorická retardace. Momentálně nás čekají další vyšetření ve FN Motol. Teď řeším jestli mám se žádostí o PnP počkat nebo si už zažádat teď. Děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 08:00

@Sluncee chodí domů, paní u nás byla ve středu

• Citovat
  • Nahlásit
26.5.21 15:50

Ahojky, tak u nás zazadano před cca 3 týdny, návštěva se nekonala, dostala jsem k vyplnění dotazník, paní mi pak volala ještě k doplnění, poté přišel papír od sociálky že mám z dcerou dojít napediatrii na vyšetření a vypsání dotazníku co poslali paní doktorce, vzhledem k tomu že tam chodíme kazdy měsíc a má u sebe veškerou dokumentaci od odborníků tak tam nemusíme a mudr už to vše sepsala a zaslala na cssz. Tak budeme čekat kdy rozhodnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat