Příspěvek na péči u 4 letého dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 22:50

Prispevek na peci u 4 leteho ditete

Dobry den.Mam cerstve 4lete dite.
Nekolik vrozenych vyvojovych vad plus mirnejsi hypotonie.
Neco malo jsem si cetla o prispevku na peci a premyslim, zda to vyzkouset.
Nevim ale presne, co se hodnoti. Treba u komunikace- maji to rozdelene podle veku?4 lete dite na tom bude nejspis hur nez 10lete, pokud odmyslim nejake opravdu vazne poskozeni, autizmus atd.
Muze byt to, ze dite musim drzet za ruku do schodu, nebo to, ze se budi 5× za box, ze ma 3× denne prasky, nebo ze si nezapne zip, knoflik, nevyzuje boty, nesunda mikinu ani neoblece, nezvedne kalhoty, slipy duvodem k priznani pnp?
Nevim, jestli do toho jit. Mozna mam nejake vnitni zabrany priznat si, ze asi je na tom.hur nez vrstevnici. Dekuji Vam za prispevky a prosim anonym, nebo prispevek smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1555
9.1.22 23:32

Tak už jen 3× denně prášky jsou problém. Ve státních školkách s tím nebudou chtít mít nic společného. Pokud bys mu jedny nedávala před odchodem a druhé po vyzvednutí ve školce.

Samoobslužnost ve smyslu oblékání je do školky (statní) taky nutnost. Učitelky nemají šanci oblékat třeba 20 dětí.

Primárně bych se ptala u jeho doktora. On bude psát posudek se kterým se jde před komisi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15599
9.1.22 23:32

Zkus to a uvidíš. Pokud nechceš, nezkousej.
Trochu o tom něco vím, pokud je tam medikace, je vyšší šance na PnP.

Záleží na diagnoze/diagnizach. Jak se odchyluje od normy.
Upřímně, ja nechápu, co řešíš. Bude tě to stát podání žádosti a sociální šetření u vás doma. Ještě teda návštěvu u pediatra.
Máte čerstvé lékařské zprávy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7845
9.1.22 23:33

Určitě bych zkusila podle mě nárok bude já beru už nějakou dobu příspěvek na 9 letého syna máme 3 stupeň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15599
9.1.22 23:33

@KeckaJ před žádnou k9musi se nejde, posuzuje to posudkar na základě posudku od pediatra, lékařských zpráv a sociálního šetření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
9.1.22 23:43

@g.sandova No tak posudkář. To je fuk, prostě pediatr píše zprávu někomu, kdo ji zhodnotí. Mamka třeba posílala posudky od dr. komisi. (Je to už pár let zpět, tak se omlouvám, že neznám přesné termíny.)

Pointa je stejná. Je třeba, aby to zhodnotil hlavně lékař dítěte. Ne my na epipi.

To, že bere léky nutně neznamená nemožnost chodit do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15599
10.1.22 00:20

@KeckaJ ano, pediatr. Je proto důležité, aby měl pediatr všechny zpravy od odborných lékařů a aby s rodiči probral, jak na tom dítě je.
On to někdy může pediatr/praktik pěkně zmatlat

Příspěvek upraven 10.01.22 v 01:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
10.1.22 00:23

Pracovala jsem na posudkovém oddělení. Radím ti určitě si podej žádost. Příprav si lékařské zprávy co máš i ty doma. Během sociálního šetření se zjišťuje jak žadatel zvládá provádět základní životní potřeby ve svém přirozeném prostředí.
Po přečtení tvého příspěvku si myslím, že tam šance je 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
10.1.22 02:11

Určitě doporucuji zkusit a v případě zamitaveho rozhodnutí se nebát odvolání. Posuzuje se to podle oblastí (komunikace, osobní hygiena, pece o zdraví, schopnost se sám najíst napít, obléct, toaleta, orientace, mobilita, atd. je na to tabulka, co má dite v jakem věku zvládat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 02:50

Šance tam urcite je, podejte si zadost. Ale opravdu zalezi, ktery posudkovy lekar to dostane a co uzna. Mym mame uznany 1. stupen. Moje lekarka posilala zpravy s tim, ze to dostaneme bez problemu. A nedostali. Detska lekarka i odborna, ktera nam psala zpravu jen kroutily hlavou. Podavala jsem odvolani do Prahy ke komisi a zase zamitnuto. Pak mi jedna dobra duse poradila, at zazadam o projednani v me pritomnosti., tak jsem se znovu odvolala. Tam jsem se dostavila osobne ( chteli i dite, ale to bylo nemocne) a nakonec jsme to dostali. Byl to opravdu boj. Spis me prekvapilo, ze oni o te nemoci nevedeli vubec nic, proste se fakt rozhoduje,,od stolu”.
Nas spolubojovnik s touto nemoci ma dokonce 2. stupen.
Kamaradka je z jineho kraje a priklepli ji 1. stupen na intoleranci na laktozu a hned napoprve. My mame mnohem vaznejsi onemocneni.
Prosim anonym..

• Citovat
  • Nahlásit
1963
10.1.22 08:26

https://sancedetem.cz/…evek-na-peci
Tady máš hezky vypsané body, které se hodnotí.

Žádala jsem teď s ročním dítětem - zamítnuto :( Poškozená hemisfera - je slabý na jednu stranu těla, včetně mimiky v obličeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15599
10.1.22 08:37
@Modra1 píše:
https://sancedetem.cz/…evek-na-peci
Tady máš hezky vypsané body, které se hodnotí.Žádala jsem teď s ročním dítětem - zamítnuto :( Poškozená hemisfera - je slabý na jednu stranu těla, včetně mimiky v obličeji.
Často posudkari prasí. Je to kvůli věku, bere se to tak, že s ročním dítětem jses stejně doma, bohužel.
Podávalas námitku? Odvolání?
Určitě zažádej za půl roku, rok znovu.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 09:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 08:48

Můj syn 4,5let, LMR. Na „venek“ vypadá jako normální chlapeček, sám se ale neoblékne, orientace 0, sebeobsluha 0… má asistentku ve školce. Přiznaný příspěvek na péči. Důležité je mít všechna vyšetření: psycholog, psychiatr, neurologie + specializované vyšetření. Podali jsme žádost, byla u nás paní, která pouze sepsala papíry, to se pak celé poslalo na posudek. Příspěvek nám přiznali. Neboj se toho, podej žádost, určitě na příspěvek nárok bude! Jo a vyplatí ti to i zpětně ode dne podání :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4640
10.1.22 12:15

Já bych to určitě zkusila. Nic za to nedáš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 10:25

Dekuji.
a nevadi, ze on nema zadnou dietu, atd? Ze nas vlastne to, jaky je nestoji zadne penize navic, v porovnani s jinymi detmi?
Za leky nedoplacime, vlastne nic neplatime jinak, nez na zdrave dite. Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat