Příspěvek na první a druhé dítě narozené koncem měsíce

3356
3.8.15 14:35

Příspěvek na první a druhé dítě narozené koncem měsíce

Ahoj holky, mám dotaz ohledně rodičovského příspěvku, jestli náhodou někdo nebyl v podobné situaci, jelikož na úřadě se dozvídám pokaždé něco jineho a vubec tedy nevím, jak to tedy je. Jde o to, že jsem na první dítě pobírala mateřskou, následně pak rodičovský příspěvek, který mám doted. Jelikož jsem otěhotněla podruhé a rodičovský příspěvek nestihnu dovybrat, bylo mi řečeno, že ho na první dítě musím zrušit. Dnes mi i kvuli tomu volali. Pracovní smlouvu jsem měla na dobu určitou, takže nárok na MD nemám. Byla jsem tedy dnes příspěvek pozastavit, jelikož mám termín 30.8. Tak a prý mi poslední peníze na první dítě přijdou v srpnu za červenec a tím to končí, pokud se mi druhé dítě narodí v srpnu. Což chápu, ale bylo mi řečeno, že i když se mi narodí druhé dítě 31.8., v září nedostanu žádné peníze ani za první aani za druhé, první peníze mi přijdou až po zažádání za září, tedy v říjnu. To znamená, že budu tedy v září bez peněz? Samozřejmě na tom nevisí náš život, nežijeme od vyplaty k výplatě, ale spíš mně to zaráží, že je tohle možné? Nemělo by to snad na sebe navazovat? Za co bych vlastně celé to září měla žít, když jsem živila dítě i v srpnu… :think: :mrgreen: tak jsem zvědavá co se dovím, díky :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
3.8.15 14:37

@Cristyna když se prcek narodí v srpnu, pobereš dávku v září normálně na něj. Já žádala 29 srpna, 6. září jsem měla peníze na účtu za celý srpen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
3.8.15 14:42

@martina.se aha, takže pokud se mi druhé dítě narodí 1.9. poberu v září ještě za srpen za první dítě a pokud 31.8. poberu tedy v září za druhé dítě a tedy příspěvek celý? Aháááá..tak to mi nikdo neřekl, tak jednoduché…mně jedna úřednice tvrdila, že dostanu poměrnou část, druhá zas pak že nic…a pak se v tom vyznej :mrgreen: a já už lanařila chudáka manžela, že v srpnu musí pořádně makat, že v září nic nedostanu :mrgreen: :mrgreen: (sranda) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
3.8.15 14:44

@martina.se počkat, ale to stejně nedám, když se narodí 31.8. zažádat stihnu nejdřív v září, to znamená, že v září už to přijít nestihne.. :think: ale tedy v říjnu by měli přijít oba najednou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.8.15 14:44

@Cristyna mělo by to tak být. Když máš jen RD, tak se příspěvek nekrátí, ale vyplácí v plné výši, i když se dítko narodí poslední den měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.8.15 14:45

@Cristyna v klidu, zažádáš v září, ale vyplatí Ti to za srpen - důležité je narození, né kdy žádáš. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
3.8.15 14:47
@martina.se píše:
@Cristyna když se prcek narodí v srpnu, pobereš dávku v září normálně na něj. Já žádala 29 srpna, 6. září jsem měla peníze na účtu za celý srpen.

nemám zkušenost s novou žádostí na přelomu měsíce, jenom když z doby, kdy se ještě každoměsíčně dokládala maximální povolená docházka do školky - pokud jsem srpen doložila do nějakého 3-5 září, poslali mi dávky za srpen ještě v září. pokud jsem je doložila později, poslali až v říjnu, protože to nestihli zpracovat do zářijového výplatního termín.

ale ty termíny se budou úřad od úřadu lišit, takže bych se spíš držela toho, co mi řekli na tom kterém úřadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
3.8.15 14:48

@martina.se no ale v září to přijít nestihne ne? Mně bylo řečeno, že vždy se musí žádat měsíc předem..klidně posledního, ale musí…pokud tedy zažádám řekněme 5.9. tak mi to těžko 6.9 přijde ne? Promin jsem fkt otravná, :mrgreen: ale chtěla bych v tom mít jasno :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.8.15 14:54

@Cristyna mi to fakt došlo během pár dní :think: když se mrně narodí v srpnu, v září dostaneš peníze za srpen - když zažádáš v prvním týdnu, stihnou to. Kdyby se narodilo v září, tak srpen Ti pokryje starší a máš klid. U nás to šlo hrozně rychle, 2 dny po žádosti jsem doma měla papír, že přiznáno - mmchdm, každé město má jiné výplatní termíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20854
3.8.15 14:58

@Cristyna Jedná se o příspěvek, nikoli o peníze, na kterých by mělo záviset přežití matky a dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
3.8.15 15:00

@martina.se tak uvidime no…ja to právě dneska musela jit pozastavit, pry se to musi…takže i kdyby se narodilo v září, za srpen mi to v září na první stejně nepřijde, jelikož to mám pozastavený, takže by mi to vyplatili pak zpětně…pokud se tedy narodí ke konci, tak si myslím, že to taky nestihnou, jelikož u nás se má žádat vždy nejdyl posledního, to miřikali pokaždy při jakkékoliv změně…jinak u nás rodičák chodí také 6. v měsíci…ale tak nebo tak za srpen by to tedy odněkud přijít mělo, i kdyby až v řijnu vid? Já právě nechápala to, že za ten srpen vlastně není nic, ale pokud to pokryje druhé dítě za celý měsíc, i když je na konci, tak tomu pak tedy rozumím…no..tak jsem zvědava, jak to nakonec dopadne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
3.8.15 15:02

@hanka.br. to je mi jasné, proto jsem to i v úvodu psala, dokázala bych žít i bez toho ;) jen mně to zajímá, pokud bych byla matka samoživitelka, řekla bych, že by na tom moje přežití v celku záviselo…

přesně to byl ten duvod, proč jsem to v uvodu psala, protože mi bylo hned jasné, kam se tady ta diskuze stočí že?? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11165
3.8.15 15:06

@Cristyna klid já před třemi lety rodila 30.6. žádost podána8.7.a penize dorazily po 20.7.ted sem rodila 1.3.takže za únor v březnu přišli peníze za tříletáka a vdubnu už na mimčo, a když jsi zjistila že jsi těhu proč jsi si to nešla navýšit abys to stíhala vybrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11165
3.8.15 15:09

@Cristyna proč si to musela pozastavit už ted mě řekli žeto stačí pozastavit zároven s novou žádostí, fakt každá sociálka funguje jinak to je na :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3356
3.8.15 15:12

@věrasek80 v pohodě, mně jen zajímalo, kam se ztratí ten srpen…stejně budu asi žádat až dyl, než to v práci vyřídí manžel, nechci být doma 4 roky, možná ani tři ne, ještě uvidím…
Navýšeno mám, ale jelikož jsme nevěděli jak se zadaří a první syn nám trval delší dobu, tak jsem si to na něj dala do 2,5 roku, s tím, že snad navážu…povedlo se o něco dříve, takže jsem navýšila, ale stejně vše dovybrat nestihnu..ale vem to čert, jsem ráda, že se zadařilo :kytka: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama