Příspěvek pro zaměstnavatele, když si vás vezme z ÚP

Anonymní
25.7.13 10:07

Příspěvek PRO zaměstnavatele, když si vás vezme z ÚP

Zdravím, mám po RD a jsem na ÚP. Pravděpodobně nastoupím v září do nové práce, budu jediný zaměstnanec, zaměstnavatel měl veliké výdaje, stěhoval pobočku, rekonstrukce, chvíli platil 2 nájmy atd. Je tu možnost dostat příspěvek od ÚP na MOJÍ mzdu pro zaměstnavatele, bohužel se mi moc nepodařilo zjistit, co to obnáší, jaké jsou podmínky atd. Nemáte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

127
25.7.13 10:21

Ve tvem pripade musis byt v dobe do nastupu do prace alespon 5mesicu na UP.
Zamestnavatel na tebe musi podat zadost na tvuj UP (formulare dostane na UP) a dale musi dolozit potvrzeni o bezdluznosti od CSSZ, zdravotni pojistovny, celniho uradu, financniho uradu, najemni smlouvu ci vlastnicky titul k mistu vykonu prace, smlouvu s bankou o zrizeni uctu a vypis z obchodniho rejstriku. Vse nesmi byt starsi tri mesicu. Na vyrizeni zadosti maji 30 dni. Vyse prispevku je po dobu sesti mesicu a muze se lisit pdle UP. V Brne je to az 10.000,–mesicne, zalezi, jaky maji schvaleny rozpocet.
Pro podrobne informace ti doporucuji si zavolat na tvuj UP na oddeleni aktivni politiky zamestnanosti, popr. Jsou tyto info i na webovych strankach uradu prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
25.7.13 10:22

Podmínky jsou takovéto: příspěvek max 15 tis na půl roku (aktuálně pro frýdek). A musíš dostat smlouvu na dobu neurčitou a ve smlouvě musí být klauzule, že výplata, kterou budeš brát /v době, kdy zaměstnavatel bude brát dotace/, tak po ukončení dotací musí být vyplácena ve stejné výši. Ještě jedna podmínka, musíš být na úp minimálně 5 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 10:26

Dynki díky, to by jsme asi všechno zvládli, jen jsem se dočetla, že se žádost ještě schvaluje, tak si říkám, jestli patřím do skupiny špatně zaměstnavatelných… tohle jsem našlaSpolečensky účelná pracovní místa

Účel a charakteristika vytváření nebo vyhrazování společensky účelných pracovních míst (SÚPM) jsou vymezeny § 113 zákona o zaměstnanosti.

Cílem poskytnutí příspěvku na zřízení nebo vyhrazení SÚPM je obsazení míst uchazeči o zaměstnání, kterým nelze zajistit jiným způsobem pracovní umístění, včetně zahájení samostatné výdělečné činnosti uchazečem., je mi 31, mám dítě (3 roky) původní zaměstnání na dobu určitou, chtěla bych zkrácený úvazek. Středoškolské vzdělání obor grafika

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.7.13 10:32
@martina.se píše:
Podmínky jsou takovéto: příspěvek max 15 tis na půl roku (aktuálně pro frýdek). A musíš dostat smlouvu na dobu neurčitou a ve smlouvě musí být klauzule, že výplata, kterou budeš brát /v době, kdy zaměstnavatel bude brát dotace/, tak po ukončení dotací musí být vyplácena ve stejné výši. Ještě jedna podmínka, musíš být na úp minimálně 5 měsíců.

jsem tam zatím jen měsíc, od června, takže pokud by mě vzal už v září má smůlu co… přemýšlím, jak mu pomoct a taky aby se třeba nedostal do situace, že nebude mít na mojí výplatu, rozjíždí bussines a měl opravdu velké náklady a chvíli bude trvat než bude v plusu…

• Nahlásit
  • Citovat
58857
25.7.13 10:33
@Anonymní píše:
jsem tam zatím jen měsíc, od června, takže pokud by mě vzal už v září má smůlu co… přemýšlím, jak mu pomoct a taky aby se třeba nedostal do situace, že nebude mít na mojí výplatu, rozjíždí bussines a měl opravdu velké náklady a chvíli bude trvat než bude v plusu…

jj, včera mi to paní říkala na úp. částka je asi pro každý kraj jiná, to nevím, mě řekla 15 tis a min 5 měsíců na úp. To prostě splnit musíš, + ty smlouvy, ale to už si oni vyřídí mezi sebou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 10:38
@martina.se píše:
jj, včera mi to paní říkala na úp. částka je asi pro každý kraj jiná, to nevím, mě řekla 15 tis a min 5 měsíců na úp. To prostě splnit musíš, + ty smlouvy, ale to už si oni vyřídí mezi sebou..

tak to by asi šlo tam zůstat dýl, já jsem ochotná dělat i za min. mzdu, hlavně, že budu zaměstnaná a ty jsi na tom stejně po RD? teda jestli to není tajné :). Podle mě na tu dotaci nedosáhne každý, ale jako matky s dětma asi jsme hůř zaměstnavatelné, zaměstnavatel si většinou vybere někoho bez závazků

• Nahlásit
  • Citovat
127
25.7.13 10:40

„Spatne zamestnavatelna“ jsi, protoze mas dite do 15let, ale tech 5 mesicu musis splnit tak jako tak…o zadne vyjimce jsem zatim neslysela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
25.7.13 10:41
@Anonymní píše:
tak to by asi šlo tam zůstat dýl, já jsem ochotná dělat i za min. mzdu, hlavně, že budu zaměstnaná a ty jsi na tom stejně po RD? teda jestli to není tajné :). Podle mě na tu dotaci nedosáhne každý, ale jako matky s dětma asi jsme hůř zaměstnavatelné, zaměstnavatel si většinou vybere někoho bez závazků

já mám dítko už starší, jenže jsem s ním sama, takže potřebuju práci jen na den. Zatím dělám nárazové brigády - každý měsíc jinde. Právě včera na úp mi toto paní říkala, ať na to zkusím ty zaměstnavatele nalákat. Jenže tu je problém, 99 % smluv je na dobu určitou - u nás max 3-4 měsíce :zed: takže asi tak.. Taky s tím bojuju, právě pro tu pracovní dobu. Rodinu mám daleko a hlídání bohužel nezaplatím :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
25.7.13 10:46

Dobre si rozmysli, jestli chces delat nacerno…vubec totiz nemusis videt vyplatu (pokud zamestnavatel neni tvuj hodne dobry znamy) a nezapocitava se ti to do duchodu-coz je pri dnesni vysi asi trochu jedno- a nebudes mit narok ani na nemocenskou. Zamestnavatel si to, co ti vyplati ani nemuze dat do odpoctu dani (musi sehnat penize na vyplatu nekde „mimo“.A samozrejme je riziko, ze ti na to prijde pracak -to by te ale musel nekdo prasknout-a pak budes zpetne doplacet socialni, zdravotni a dane+ penale, a co je horsi…kraceni dani je trestny cin…nechci te strasit, jen upozornuji na rizika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 10:49
@martina.se píše:
já mám dítko už starší, jenže jsem s ním sama, takže potřebuju práci jen na den. Zatím dělám nárazové brigády - každý měsíc jinde. Právě včera na úp mi toto paní říkala, ať na to zkusím ty zaměstnavatele nalákat. Jenže tu je problém, 99 % smluv je na dobu určitou - u nás max 3-4 měsíce :zed: takže asi tak.. Taky s tím bojuju, právě pro tu pracovní dobu. Rodinu mám daleko a hlídání bohužel nezaplatím :zed:
školka vám neklapla? mě malého vzali v jedné školce ze 4 a to do třídy pro astmatiky, je astmatik, do normální třídy ho nevzali. já taky nemám žádné hlídání, rodiče bud nežijí nebo jsou daleko a v důchodu, ještě chodí do práce, fakt na hlavu. školka je jen do 16:30, než se tam dostanu, prostě není možné chodit na 8h. Šéf by mi asi vyšel vstříc, ale je na tom ted finančně fakt bídně, takže se snažíme něco vymyslet. Smlouva na DU je fakt problém, taky jsem to tak měla, ale ty dotace by je fakt mohli nalákat a kdyžtak se stačí domluvit, že kdyby to neklapalo odejdš sama, tak to asi budu mít já. Já malého dávám občas do soukromé školky, ale je to hrozně peněz :(
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.7.13 10:51
@Dynki píše:
Dobre si rozmysli, jestli chces delat nacerno…vubec totiz nemusis videt vyplatu (pokud zamestnavatel neni tvuj hodne dobry znamy) a nezapocitava se ti to do duchodu-coz je pri dnesni vysi asi trochu jedno- a nebudes mit narok ani na nemocenskou. Zamestnavatel si to, co ti vyplati ani nemuze dat do odpoctu dani (musi sehnat penize na vyplatu nekde „mimo“.A samozrejme je riziko, ze ti na to prijde pracak -to by te ale musel nekdo prasknout-a pak budes zpetne doplacet socialni, zdravotni a dane+ penale, a co je horsi…kraceni dani je trestny cin…nechci te strasit, jen upozornuji na rizika.

nechci dělat načerno, když se s ním domluvím nastoupím až po těch 5 měsících, nějak to vydržím

• Nahlásit
  • Citovat
58857
25.7.13 10:52
@Anonymní píše: školka vám neklapla? mě malého vzali v jedné školce ze 4 a to do třídy pro astmatiky, je astmatik, do normální třídy ho nevzali. já taky nemám žádné hlídání, rodiče bud nežijí nebo jsou daleko a v důchodu, ještě chodí do práce, fakt na hlavu. školka je jen do 16:30, než se tam dostanu, prostě není možné chodit na 8h. Šéf by mi asi vyšel vstříc, ale je na tom ted finančně fakt bídně, takže se snažíme něco vymyslet. Smlouva na DU je fakt problém, taky jsem to tak měla, ale ty dotace by je fakt mohli nalákat a kdyžtak se stačí domluvit, že kdyby to neklapalo odejdš sama, tak to asi budu mít já. Já malého dávám občas do soukromé školky, ale je to hrozně peněz :(

můj chodí už do školy, takže i s družinou je to rozmezí 6:30-16:00, jinou práci vzít nemůžu. Tu by byla, ale vše na směny, a já nemůžu nechat 7mi letého kluka doma samotného. Kámošky tu nemám, přítel se mnou nebydlí, navíc maká nepravidelně, takže asi tak.. je to napytel. Prázdniny jsem byla schopná pokrýt jen měsíc, zbytek s ním budu muset být doma… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
25.7.13 10:57

Dotace u maminek davaji i na kratsi uvazky-my jsme ted jedne mamince zkratili uvazek na 30 hodin tydne, aby stihala pro maleho do skolky a se schvalenim problem nebyl.

Příspěvek upraven 25.07.13 v 10:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.13 10:58
@martina.se píše:
můj chodí už do školy, takže i s družinou je to rozmezí 6:30-16:00, jinou práci vzít nemůžu. Tu by byla, ale vše na směny, a já nemůžu nechat 7mi letého kluka doma samotného. Kámošky tu nemám, přítel se mnou nebydlí, navíc maká nepravidelně, takže asi tak.. je to napytel. Prázdniny jsem byla schopná pokrýt jen měsíc, zbytek s ním budu muset být doma… :zed:

to je prostě hrozný, tady v ČR se vůbec nehraje na částečný úvazky. Hodně kamarádek nenastoupilo do práce, ikdyž jí měly z podobného důvodu jako ty. Prostě dát dítě někam na 8h sice jde, ale pracovní doba tomu nevyhovuje :(, hrozně by mi třeba pomohlo, kdyby ho vyzvedával někdo jiný. Prázdniny jsou úplná katastrofa

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama