Příspěvky k mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 20:47
příspěvky k mateřské

Dostala jsem se do tíživé situace. Mám synka, necelé dva měsíce, na mateřskou nemám nárok, takže jdu rovnou na rodičovskou, kde budu dostávat nějakých těch 7800 po dobu 9 měsíců a poté 3600, nebo tak nějak podobně. S otcem nežijeme a není napsaný ani v rodném listě kvůli dluhům a jiným osobním problémům. Výživné nepřichází v úvahu. Momentálně teď bydlíme v podnájmu, kde máme vlastní pokoj, ale už to takhle dál nejde a musíme do vlastního. u nás se nájmy pohybují kolem 6- 7 tisíc zhruba.. to je nejmíň, pokud nechci přímo bydlet mezi romama.Na co dalšího mám od státu nárok? Nechci stát ždímat, jen se postara sebe a své dítě. Prosím hloupé komentáře si odpusťte, žádám tu o radu od těch, kteří o tom něco vědí, nebo se dostali do podobné situace. děkuji

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 20:50

Já jsem se teda do podobné situace nedostala, divím se že za 9 měsíců těhotenství stihl nasekat dluhy a udělat jiné problémy, ale tak vybrala sis sama..
určitě příspěvek na bydlení takže hledej byt s nájemní smlouvou kde si zařídíš trvalé bydliště… možná dosáhneš i na hmotnou nouzi ale to nejde takhle říct posuzuje se ti individuálně.. hodně štěstí

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63328 příspěvků 3 inzeráty 08.01.17 20:53

Upřímně, tvůj problém, že nechceš uvést otce do RL, tak se taky sama starej… nevidím důvod proč by se měl starat stát, když se svým rozhodnutím připravuješ o výživné. Jinak krom rodičáku budeš mít nárok na přídavky na dítě a teoreticky na příspěvek na bydlení, prakticky těžko, protože pochybuju, že budeš mít na kauci a první nájem, než by ti nějaký příspěvek přišel.

Lendeš
Kelišová 5415 příspěvků 08.01.17 20:55

Pokud budeš mít nájemní smlouvu (ne podnájemní) a trvalé bydliště v daném bytě, můžeš žádat o příspěvek na bydlení. Nezkoušela jsi žádat o porodné? Tam je u samoživitelky nárok, pokud za kalendářní čtvrtletí předcházející porodu nedosahoval tvůj průměrný čistý měsíční příjem 13 176 Kč.

Markéta80
Hvězda diskuse 40018 příspěvků 08.01.17 20:58

Bud se vrátit k rodičům nebo asi azylák. Vždyt nebudeš brát skoro nic :? a i kdyby jis zvládla sehnat bydlení, zaplatit kauci tak dostaneš příspěvek na bydlení ale 3800+500 přídavek na dítě a to je vše. hmotka ne tam se bude řešit proč neni otec v rodném listě, jak první se o dítě musí starat rodiče a pokud jsi otce nenapsala tak smůla ;)

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4821 příspěvků 08.01.17 21:02
@Anonymní píše:
Dostala jsem se do tíživé situace. Mám synka, necelé dva měsíce, na mateřskou nemám nárok, takže jdu rovnou na rodičovskou, kde budu dostávat nějakých těch 7800 po dobu 9 měsíců a poté 3600, nebo tak nějak podobně. S otcem nežijeme a není napsaný ani v rodném listě kvůli dluhům a jiným osobním problémům. Výživné nepřichází v úvahu. Momentálně teď bydlíme v podnájmu, kde máme vlastní pokoj, ale už to takhle dál nejde a musíme do vlastního. u nás se nájmy pohybují kolem 6- 7 tisíc zhruba.. to je nejmíň, pokud nechci přímo bydlet mezi romama.Na co dalšího mám od státu nárok? Nechci stát ždímat, jen se postara sebe a své dítě. Prosím hloupé komentáře si odpusťte, žádám tu o radu od těch, kteří o tom něco vědí, nebo se dostali do podobné situace. děkuji

Zajdi si na sociálku, tam ti poraděj co a jak, jinak tím že neuvedeš otce a dobrovolně se připravíš do budoucna o alimenty není moc dobrý nápad. :nevim:

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 21:22

Většinu dávek nedostaneš, když není otec v rl

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 09.01.17 06:28
@Anonymní píše:
Dostala jsem se do tíživé situace. Mám synka, necelé dva měsíce, na mateřskou nemám nárok, takže jdu rovnou na rodičovskou, kde budu dostávat nějakých těch 7800 po dobu 9 měsíců a poté 3600, nebo tak nějak podobně. S otcem nežijeme a není napsaný ani v rodném listě kvůli dluhům a jiným osobním problémům. Výživné nepřichází v úvahu. Momentálně teď bydlíme v podnájmu, kde máme vlastní pokoj, ale už to takhle dál nejde a musíme do vlastního. u nás se nájmy pohybují kolem 6- 7 tisíc zhruba.. to je nejmíň, pokud nechci přímo bydlet mezi romama.Na co dalšího mám od státu nárok? Nechci stát ždímat, jen se postara sebe a své dítě. Prosím hloupé komentáře si odpusťte, žádám tu o radu od těch, kteří o tom něco vědí, nebo se dostali do podobné situace. děkuji

na nic, vzhledem k tomu, že dítě nemá otce v Rl - naštěstí si stát uvědomil, že spousta lidí to zneužívá ;)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 09.01.17 09:05

No tak prostě v 6 měsících dáš dítě do jeslí a půjdeš pracovat na plný úvazek. Holt ne každá maminka si může dovolit sedět doma s dítětem 3 nebo 4 roky. Vybrala sis za otce dítěte špatnou osobu, tak teď je to bohužel na Tobě. Dostaneš plat a přídavky, na bydlení vám stačí garsonka 20m. A hlavně zpacifikuj toho svého ploditele, ať kouká platit, jeho dluhy Tě zajímat nemusí. Zajdi za jeho rodiči, pokud jsou normální, něco na vnuka přispějí. Najdi si brigádu, letáky můžeš roznášet i s kočárem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >