Příspěvky od státu

Anonymní
10.5.21 23:07

Příspěvky od státu

Mám dotaz, spíš mě to jen zajímá než že bych chtěla využít všeho co stát nabízí - stejně jen pro lidí s tmavou pleti a nějaké úspory mám, ale člověk nikdy neví.
Jsem v současné chvílí nezaměstnaná na úřadu práce, práci si hledám (nebo spíš hledala). Mám zlomenou ruku.
Na jaké příspěvky od státu bych mohla mít nárok?
Podpora už vypršela, nemocenskou když jsem na úřadu práce prý stejně nedostanu. A bydlím v domě s rodiči. Každý sice své patro, ale adresa v občankách je stejná.
Mám na něco nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
10.5.21 23:26

To máš tak dlouho ruku zalomenou, že ti skončila i podpora v nezaměstnanosti? Je pravda, že postupně ta částka padá ale rozhodně ne na nulu.
Spíš bych přemýšlel kdy budu práceschopný a rovnou posílal CV.
Zrovna na pracáku se k zaměstnání bez vlastní iniciativy nedostaneš.

Na něco nárok? Započítávají se příjmi z domácnosti tak, že nejspíš na nic nedosáhnes. Příspěvek v hmotné nouzi asi nebude tvůj případ ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1884
10.5.21 23:32
@Anonymní píše:
Mám dotaz, spíš mě to jen zajímá než že bych chtěla využít všeho co stát nabízí - stejně jen pro lidí s tmavou pleti a nějaké úspory mám, ale člověk nikdy neví.
Jsem v současné chvílí nezaměstnaná na úřadu práce, práci si hledám (nebo spíš hledala). Mám zlomenou ruku.
Podpora už vypršela, nemocenskou když jsem na úřadu práce prý stejně nedostanu. A bydlím v domě s rodiči. Každý sice své patro, ale adresa v občankách je stejná.
Mám na něco nárok?

Proč jen pro lidi s tmavou pleti..? Ja když byla na UP dostala jsem vše na co jsem měla nárok, jen tak na okraj :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
10.5.21 23:54

A na co bys jako chtela mit narok?? :think: :mrgreen:

Mas kde bydlet? Mas…
Mas co jist? Mas…
Krom toho, ze ted mas zlomenou ruku, jses jinak zdrava? Predpokladam, ze ano, tak do prace jit muzes, ne??

Ale evidentne sis zvykla byt doma, nic nedelat, a jen pobirat penize, vid? :think: Vis vubec odkud tyhle penize, co urad na davkach vyplaci, pochazi?? Z nasich dani, vis? Takze proc maji jini pracovat, aby te zivili, kdyz ty sama do prace jit muzes?? :pocitac: A bud rada, ze mas moznost jit pracovat, vis co by za to treba handicapovani lide dali??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
11.5.21 00:00

Pokud mají tvý rodiče finanční příjem, tak bych řekla, že nemáš nárok na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4953
11.5.21 00:33

Zakladatelko, odkud jsi? Dokáží ti dát práci během chvíle. A to v několika městech. ;)
Nebudu se tě ptát co chceš dělat, jelikož pokud jsi bez práce, tak si ani vybírat nějak nemůžeš. ;)
Nárok nemáš na nic, jelikož žiješ s rodiči ve společné domácnosti. Pokud tedy každý z vás nemá vlastní hodiny a nemáte to vedené jako 2 bytové jednotky. Což asi těžko.
A rodiče mají k tobě vyživovací povinnost, jako ty k nim. ;)
Jo a příspěvky jdou do kapsy jak lidem s tmavší barvou pleti, tak s belejsi barvou pleti, tak se žlutou barvou pleti… Prostě všem. ;)
A ruku nemáš zlomenou asi 5 měsíců. Pokud se nepletu, tak podpora z UP je 5 měsíců, ne?!?!
Takže asi nejsi takový dříc, jak se tu snažíš prezentovat. Práce se i v době covidove dá sehnat do 14 dní. ;)
Takže napiš odkud jsi a já ti napíši, zda-li v tvém okolí mám kamarády, kteří shání lidi do provozu.
Nepočítej s místem v kanclu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
11.5.21 00:38

Skoro vždy když jsem šla na úřad něco vyřídit tak tam bylo max 4-5lidi tmavé pleti, zbytek byl bílí a to jich bylo :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
11.5.21 00:40

Se nás pokouší přechytračit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
11.5.21 01:50
@Anonymní píše:
Mám na něco nárok?

Sice jsi troll, dle vyjadřování.. Ale.. Pokud máš s rodiči nájemní smlouvu a máš samostatně zkolaudovanou bytovou jednotku, tak můžeš zkusit příspěvek na bydlení. Rodiče samoze, z tebou placeného nájmu, musí odvádět daně - je to příjem :mrgreen: jinak zlomená ruka je na chvilku. Máš nárok si najít práci a vydělat si na život :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1756
11.5.21 01:59

Upřímně, lidem co nechtějí pracovat a nejradši by byly jen doma na prdel* bych dala tak velké 💩. Máš tak nárok na to se uzdravit a najít si práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.5.21 06:03

:poblion:
Lidi jako zakladatelka jsou přesně ten duvod, proč nasi rodice po celoživotní dřině musí chodit ještě po 60ce do prace, a ne si užívat zasloužený odpočinek a mít čas na vnoučata jako jejich rodiče, kteří byli tou dobou dávno v důchodu. :pocitac:
Zvedni perdel a bez neco delat jako my ostatní. Taky jsme nedostali na dávkách nikdy ani korunu. Voják se stará, voják má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
11.5.21 06:16
@JiříkMazlík píše:
To máš tak dlouho ruku zalomenou, že ti skončila i podpora v nezaměstnanosti? Je pravda, že postupně ta částka padá ale rozhodně ne na nulu.
Spíš bych přemýšlel kdy budu práceschopný a rovnou posílal CV.
Zrovna na pracáku se k zaměstnání bez vlastní iniciativy nedostaneš.Na něco nárok? Započítávají se příjmi z domácnosti tak, že nejspíš na nic nedosáhnes. Příspěvek v hmotné nouzi asi nebude tvůj případ ;) :D
:lol: :lol: Někdo dokaze mit zlomenou ruku celej zivot. Je to zvlastni jak to ty lidi dokazi.. :think: :lol: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
11.5.21 06:27

@mackA159 no viděl jsem tenkrát jednu co měla v 38 první práci jinak byla furt na" mateřský 11 děti, které čeká stejná budoucnost jako maminku :mrgreen:
A abych to řekl slušně tak nebyli bílí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.5.21 06:37

@JiříkMazlík Nebudte slusny. Tak to reknete. :)
Pro normálního občana je lepší nevědět, co všechno se dá vyrvat… :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
11.5.21 06:50
@Anonymní píše:
Mám na něco nárok?

Tak hlavne jses chytrejsi nez jak rikas “lide s tmavou pleti” a platis si urazove pripojisteni. Zena za podobne zraneni dostala pres 30k, coz ti hledani prace zprijemni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat