Příspěvky v těhotenství - poraďte prosím

11
22.2.16 17:06

Příspěvky v těhotenství poraďte prosím

Ahoj holky, moc se nevyznám ve významu ‚rodičovská‘ a ‚mateřská‘ dovolená, mužete mi to objasnit? A taky jsem na UP a nemám na nějaké dávky nárok, protože nemám odpracováno. Tak na co mám nárok a na co ne? U nás na úřadě nejsou moc ochotní a vždycky odpálkují a pořádně neporadí.. A jestli se do posuzovaní počítá to s kým sdílím domácnost? Jelikož mám trvalé bydliště u rodičů ale s přítelem bydlíme v pronájmu, tak si ho nechci ještě měnit.. Kdyby se posuzoval plat rodičů tak určitě nemám nárok ani na porodné, jelikož to přesahuje 2,4nás. živ. min.. Nebo jestli se počítají jen příjmy přítele? A taky kdy začít s vyřizováním apod.? Děkuju moc! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Nafrněná
22.2.16 17:09

Ahoj, budeš mít nárok na rodičovský příspěvek po porodu, podle toho jestli přítel pracuje atd. tak se pak bude posuzovat jestli si budeš moc volit jeho délku…
Porodné se počítá příjem obou rodičů…

• Nahlásit
  • Citovat
11
22.2.16 17:14

@Nafrněná No co jsem se dočetla dneska tak jdu automaticky na 4 roky :nevim:.. děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
22.2.16 17:15
@Melissa2 píše:
@Nafrněná No co jsem se dočetla dneska tak jdu automaticky na 4 roky :nevim:.. děkuju

pokud přítel nepracuje 270 dní za poslední dva roky tak jo…

• Nahlásit
  • Citovat
4923
22.2.16 17:18

Porodné se počítá z příjmů rodičů dítěte (ty a otec dítěte). Rodičák dostaneš jestli přítel pracuje můžeš si ho dát na něj nevím jak se to dělá tak s tím neporadím. Jinak ještě je přídavek na dítě to taky nevím jak se počítá jestli příjem rodičů nebo příjem domácnosti. Všechno ostatní je asi od příjmu domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
22.2.16 17:38

@Nafrněná Přítel pracuje nepřetržitě už 20 let :D, ale dočetla jsem se to dneska v Blesku v příloze o příspěvcích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
22.2.16 17:41
@Melissa2 píše:
@Nafrněná Přítel pracuje nepřetržitě už 20 let :D, ale dočetla jsem se to dneska v Blesku v příloze o příspěvcích…

já to vím jistě, pokud je otec dítěte normálně zaměstnaný tak se doloží jeho vyměřovací základ a budeš si moct volit výši a délku

• Nahlásit
  • Citovat
11
22.2.16 17:42

@LuckaPt Jo a z jake castky to budou počítat mě, když jsem na UP a ani jsem nepobírala podporu, nevíte? Jelikož mám tri roky po škole a nesplnila jsem mit odpracovano 12 měsicu abych mela narok… musím si najít nějakou dobrou stránku kde to je napsáno, páč jsem z toho jelen, :zed: a nechci o něco zbytečně přijít, kdyby se to počítalo podle příjmu domácnosti, abych stihla změnit trvalý pobyt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
22.2.16 17:42

@Nafrněná Aha, no tak dobře, uvidíme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7372
22.2.16 17:45

@Melissa2 Rodičák se nepočítá, ten je daný. Jediné, co lze určit, jak dlouho budeš příspevěk dostávat - pokud přítel pracuje 20 let, přes něj si můžeš zvolit 2-4 roky a podle toho, jak dlouho, to bude měsíční částka. Začneš hned po porodu a celkem vyčerpáš 220k. Děleno tolika měsíci, kolika si zvolíš, ale ma 10500/měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17733
22.2.16 17:45

@Melissa2 9 měsíců myslím 7600 a pak do 4 let 3800

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
22.2.16 20:25
@sakota píše:
@Melissa2 Rodičák se nepočítá, ten je daný. Jediné, co lze určit, jak dlouho budeš příspevěk dostávat - pokud přítel pracuje 20 let, přes něj si můžeš zvolit 2-4 roky a podle toho, jak dlouho, to bude měsíční částka. Začneš hned po porodu a celkem vyčerpáš 220k. Děleno tolika měsíci, kolika si zvolíš, ale ma 10500/měs.

Max 11500 Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama