Přispíváte do rodinného rozpočtu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zacatecnice2
Kecalka 192 příspěvků 17.12.17 12:05
Přispíváte do rodinného rozpočtu? Nevím, co si mám myslet...

Poslední dobou v práci pořád od většiny kolegů a šéfa slýchám, jak má ženská vydělané peníze používat sama pro sebe, nemá přispívat do rodinného rozpočtu, chlap se má umět o rodinu postarat. S ohledem na ceny, platy, mi to přijde jak z jiného světa? Jak to máte/vidíte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

nini77
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 14 inzerátů 17.12.17 12:07

Tak asi záleží na příjmu muže a na oboustranné dohodě. Při nízkém platu muže nebo bez dohody to fungovat nemůže.

Příspěvek upraven 17.12.17 v 12:11

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 12:08

My teda mame jeden ucet a tam chodi penize manzela i moje a nijak to nerozdelujeme. Jako ze by na chod domacnosti atd mel davat jen chlap a zenska by si vyplatu ze sve prace rozfrcala jak se ji libi? To mi prijde znacne nefer :think:

Lekninka91
Extra třída :D 10118 příspěvků 17.12.17 12:08

U nás jedeme napůl :-D Teď teda budu na rodičáku tak to vidím cca 2/3 chlap a 1/3 já :-D

Anix
Závislačka 3738 příspěvků 17.12.17 12:08

Kde pracuješ???
Poslu tam muže aby dělal pod tvým šéfem :lol:
My jedeme ze dvou výplat, jako kapesné pro sebe nemá ani jeden z nás

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9167 příspěvků 17.12.17 12:16

Manžel platí vše, z mého jde vlastně jen můj telefon. Bylo to tak i před rodicakem. Edit - ale nerozfrcám to :mrgreen: tedy ne všechno - odkladam část bokem jako rezervu a případně zaplatím jednorázové větší výdaje - teď třeba daň za nemovitost

Příspěvek upraven 17.12.17 v 12:18

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 12:16
Petra

@zacatecnice2 Tak to si nemyslím. Určitě by přispívat měli oba. Jde spíše o to, kolik kdo vydělá. Bylo by nefér, kdyby muž vydělal víc a přispíval stejně jako ty a naopak.

Markéta80
Hvězda diskuse 38781 příspěvků 17.12.17 12:16

To asi záleží na příjmech, pokud chlap má o mnoho víc než ženská tak to je často že ženská to má pro sebe, pokud víceméně podobný plat tak těžko to utáhne jen jeden :?

elle21
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 17.12.17 12:17

Tak to mají chlapci velké platy :) nebo jenom keci :mrgreen:

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 17.12.17 12:17

Pred dcerkou jsme jeli na pul. Co jsem na rodicaku, tak rodicak 5tis davam manzelovi a ten se stara. Mam 2 prace a co si vydelam, to mi zustava, tj cca 8tis

Uživatel je onlineDanulinka16
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 17.12.17 12:18

U nás platíme vše napůl. Mambo pár tisícovek víc než manžel Ještě aby po mě chtěl, aby mohl dávat min :think: :lol:

Evulina
Extra třída :D 14768 příspěvků 17.12.17 12:19
@zacatecnice2 píše:
Poslední dobou v práci pořád od většiny kolegů a šéfa slýchám, jak má ženská vydělané peníze používat sama pro sebe, nemá přispívat do rodinného rozpočtu, chlap se má umět o rodinu postarat. S ohledem na ceny, platy, mi to přijde jak z jiného světa? Jak to máte/vidíte vy?

Máme společný účet a společné finance. Za mě je to dobrý způsob, jak se o peníze nehandrkovat, neřešit furt kdo co bude platit atd..a je to i akt důvěry ve vztahu a takové jako „jednoty“ - teda aspoň já to tak chápu..

Lenka_Hal
Závislačka 4221 příspěvků 17.12.17 12:19

Mame jeden ucet, jsme rodina. Kdyz neco chci koupim si to, pokud je to neco vetsiho, tak o tom doma reknu. Muz vede ucty, Tak at vi, co jsou ty vetsi castky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 12:24

Pred tehu jsme jeli zhruba na pul. Ted co sem na riziku mam to co mi chodi od socialky pro sebe a vse plati manzel.

kacz
Kelišová 6008 příspěvků 17.12.17 12:30

@zacatecnice2 myslím, že pro ženu není od věci si to tak od začátku nastavit, pokud s tím chlap souhlasí… nepřipadá mi to nefer, žena zase obětuje hodně ze své kariéry, aby vychovala společné děti, diky čemuž má pak i menší důchod…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama