Přispíváte na charitu nebo pomáháte finančně nějak?

Anonymní
24.1.21 19:39

Přispíváte na charitu nebo pomáháte finančně nějak?

Ahoj. Omlouvám se za anonym, nechci odkrývat svým známým osobní věci. Roky jsem přispívala na Unicef, letos jsem skončila, mám určité výhrady. Ještě pomáhám jednomu útulku s nemocnými zvířaty. Místo Unicef bych ráda našla něco jiného. Přemýšlela o adopci na dálku, ráda bych podpořila třeba vzdělání nějakého konkrétního dítětě, ale raději bych podpořila konkrétně někoho nebo něco u nás v čr. Různých nadací je u nás samozřejmě hodně, není těžké je dohledat, ale kterou vybrat? Pomáháte někde a kde? Nebo máte někdo už delší dobu adoptované dítě na dálku a dokončilo vzdělání?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62248
24.1.21 19:50

Přispívám konkrétním lidem a na konkrétní věci. Na UNICEF a spol nevěřím. A ani na adopce na dálku, to radši podporuju známou, co to nema úplně jednoduché, nákup, sem tam něco pro děti atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
24.1.21 19:51

Pravidelně přispíváme na Dobrý anděl a Děti úplňku. A pak už vyloženě na konkrétní případy. O kterých se dozvíme přes media, Facebook apod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
24.1.21 19:55

Dobrý anděl není špatný nápad. Vím, že pomáhali známé se synem, který měl rakovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699

Je mi proti srsti pomáhat do zahraničí, když člověk může pomáhat tady a těm o které se není schopen postarat stát a pojišťovna.
Takže pravidelně posílám peníze na tuto nadaci https://www.denprotirakovine.cz/
Nedávno jsem posílala peníze na papouščí zoo, která je u brna https://papouscizoo.cz/…mohu-pomoci/ není to státní podnik jako normální zoo, takže si musejí pomoci sami.
A občas přispěju někomu z této stránky https://www.znesnaze21.cz/ když mě příběh zaujme a posledně jsem přispěla tady https://www.donio.cz/PomocProMatyska?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49699
@Anonymní píše:
Ahoj. Omlouvám se za anonym, nechci odkrývat svým známým osobní věci. Roky jsem přispívala na Unicef, letos jsem skončila, mám určité výhrady. Ještě pomáhám jednomu útulku s nemocnými zvířaty. Místo Unicef bych ráda našla něco jiného. Přemýšlela o adopci na dálku, ráda bych podpořila třeba vzdělání nějakého konkrétního dítětě, ale raději bych podpořila konkrétně někoho nebo něco u nás v čr. Různých nadací je u nás samozřejmě hodně, není těžké je dohledat, ale kterou vybrat? Pomáháte někde a kde? Nebo máte někdo už delší dobu adoptované dítě na dálku a dokončilo vzdělání?

Zcela zaujatě navrhuju mobilní hospic, co máš někde poblíž. Práci v hospici sem měla jako charitu, pracovala sem pro ně víceméně zadarmo. Teď už tedy ne, mám tam poloviční úvazek. Klientů je hodně, na všechny se ani nedostane, pojišťovny to nehradí (některé snad smlouvu s pojišťovnama mají, my ne), žijeme z darů + platby od klientů (200 za den za 24hodinovou pohotovost, půjčení pomůcek, návštěvy klidně denně).

My sami přispíváme na Lékaře bez hranic, teď sem kupovala nějaké dárky u Člověka v tísni. Ale nejlepší mi stejně příjde konkrétní pomoc někde poblíž.

Ty hospice holt nejsou tak sexy jako nemocné děti nebo týraní psi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
24.1.21 19:57

Mám trvalý příkaz na Dobrého anděla a každý měsíc ještě posílám na konkrétní případy, o kterých se dozvím na fb, nebo ig. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4750
24.1.21 20:04

Unicef imho nedělá záslužnou činnost, těm nepřispívám. Pokud přispívám, tak na konkrétní případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13493
24.1.21 20:04

Na charitu uz ne. Ale mame v ramci zamestnavatele konto V tisni, a tam prispivam. Vim, komu ty penize a z jakeho duvodu jdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
24.1.21 20:05

@Baba ano, ty hospice jsou taky bezva nápad. U nás jeden hospic každý rok vydává kalendáře. Kupujeme je pro celou rodinu k Vánocům. Výtěžek jde samozřejmě na hospic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:07

@smajlik345
děkuju za odkazy.

• Citovat
  • Nahlásit
3933
24.1.21 20:11

Dobrý anděl a mobilní hospic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:13

Posílám pravidelně Dobrý anděl. Moc se mi líbí ten hospic a děkuji za tip. @Baba Na Unicef vůbec, moc ani nechápu, že někdo tak neví co s penězi a posílá právě tam. Měla jsem osobní zkušenost i jako pracovník v sociálních službách v neziskovkách, jako je charita, diakonie atd. A stačilo. A již to ani nepodporuji jak dobrovolničení, ani finančně. Ráda bych klidně další tipy, kde jsou peníze skutečně potřeba a k zaměstnancům se tam chovají slušně, nestřídá se to jak na běžícím pásu a dělají práci srdcem a ne sosat jen prachy

• Citovat
  • Nahlásit
26456
24.1.21 20:13

Dobrý anděl, mám pravidelný příkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3794
24.1.21 20:14

My máme adoptovaného chlapečka 6 let, jehož otec je neznámo kde a nechal matku s pěti dětmi bez prostředků. Chlapeček chodí do školy, kterou postavila Charita ČR a přes ní jdou všechny peníze. Lze adoptovat skrze ně pouze do 4 států, protože tam jsou jejich lidi a dohlíží tam na rozvoj, staví školy a zdravotnická zařízení. Jedna se o Belorusko, Indii, Ugandu a Zambii. Dá se buď adoptovat dítě, pak Vám posílá dopisy a můžete s ním komunikovat. Je to moc milé ( vlastní zkušenost). Máme treba info, jak v dané zemi vnímají covid apod. Nebo múžete přispívat přímo Charitě Praha a oni to investují do zdravotních projektů či školství apod. https://praha.charita.cz/…e/preethi-k/

Jinak přispívám ještě nepravidelně na projekty na ochranu přírody a na léčbu pacientů nejčastěji s roztroušenou sklerózou. Ráda bych věnovala peníze i na výzkum pro léčbu nemocí, ale tady v ČR to nemá moc smysl. Trochu do toho vidím…Líbí se mi taky hodně projekty z nadace Leonarda di Capria, které se zaměřují na znovunalezení rovnováhy ekosystémů a ochranu přírody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat