Přispíváte prarodičům, když se vám přes prázdniny starají o děti?

11
11.8.20 16:37

Prispivate prarodicum kdyz se vam pres prazdniny staraji o deti?

Zajimalo by me, jaka je praxe v jinych rodinach. Prispivate prarodicum, kdyz hlidaji vnoucata pres leto delsi dobu? Jde o to, ze jsme ted na 3 tydny s detmi u tchanovcu a na stejnou dobu sem dal i svagr svoje deti. Tchanovci maji velky dum v krasnem prostredi a vnoucata miluji, rozkrajeli by se pro ne. Ja s manzelem mame dovolenou a s detmi stale neco podnikame: vylety, koupani apod. Synovce bereme teda s sebou. Jde mi o vselijake ty vstupy. V dnesni dobe koupaliste/aquaparky, muzea, divadelka, zmrzliny atd. nejsou zrovna levna zalezitost. Za synovce vetsinou plati tchanovci, protoze chodi s nami a trvaji na tom, ze pry je maji oficialne na starost. Ale jsou oba v duchodu a je videt, ze to pro ne je celkem citelny zasah do rozpoctu. Svagra se svagrovou ani nenapadne nechat jim tu nejake penize nebo klukum kapesne na vstupy. Vse povazuji za samozrejmost. A ja jsem privdana, nechci do toho nejak zasahovat, ale v poradku mi to neprijde. Co myslite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3747
11.8.20 16:42

Nase Babicky by si nikdy nevzaly penize. Je to jejich volba vzit deti do aquaparku atd. Taky mohli byt na hřišti pred barakem..
Ja teda vzdy se snazim kompenzovat nějakým darkem, ale u nas se jedna max o vikendy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19012
11.8.20 16:43

U nas teda prarodicum nic nedavame, oni by si od nas ani nic nevzali, ale je fakt ze nikdo neni v důchodu a jak moji rodice, tak rodice partnera maj mnohem vyssi příjmy než my, takze koupit malemu zmrzku nebo za nej zaplatit stovku vstuo do zoo pro ne neni problem. Kdyby byli duchodci na hranici chudoby, tak jim samozrejme neco dame :nevim: kdyz nekam jedeme vsichni spolecne, tak jednou plati vstup za vsechny oni, priste zase zatahneme vstupy komplet my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 16:44

Prispivam, hanba by mě fackovala nedat peníze na vstupy atd, když se mi starají prarodiče o děti. Jsou v důchodu, takže si nemůžou vyskakovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3764
11.8.20 16:44

Určitě bych jim udělala nákup dobrot pro ně i pro děti. Klidně i maso a potraviny co mají rádi. Peníze by si naše babi ani jedna nevzaly. Dětem bych kapesné dala. 3 týdny jsou přece jen dost dlouho a na financích je to určitě poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15504
11.8.20 16:45

Vždy podle finanční situace. Já byla svobodná „Pražačka za vodou“,jasně že nic nedávali. Teď jsou bohatší oni, já na rodičáku, dají mi 1000 a víš co, řeknu jednou, že nechci a nakonec si ji vezmu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
11.8.20 16:49

Když jedou holky k babičce na její přání, tak dám holkám kapesné. Babička by si nic nevzala. Pokud je potřebuju pohlídat, tak jim opět dám kapesné a mamce dávám dvě stovky na den. Většinou si to nechce vzít, tak posílám rovnou na její účet. Kapesné mají na zmrzku, dobroty atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
11.8.20 16:50

Ne nepřispíváme ani jedněm prarodičům není to u nás v rodině zvykem. Jen mojí mamce nechávám záložní hotovost, kdyby potřebovala koupit něco jako boty, pomůcky a tak. Stejně mi to všechno vrací většinou do koruny, ráda si to dělá a rozhoduje po svým. Všichni prarodiče jsou v důchodu. Jen spotřebu energií na chalupě za celou sezonu platím jen já bez ohledu na to kdo tam je a jak ji využívá, včetně prarodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
11.8.20 16:50

Nás malý má zatím 2 roky. Takže u našich peníze nedávám, kdyz je tam malý sám. 2× za prázdniny tam jedeme na celý týden já + malý a to nakoupím jogurty, ovoce, nějaké džusy. Ale naši jsou oba pracující, lehce přes 50 a peníze by nevzali. Tchýně je důchodkyně a sama. Ta sama nehlida a když ji bereme na výlet tak za ní platíme my, jak vstupy tak i třeba oběd atd. Takže asi záleží na situaci a zvyklostech v rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7279
11.8.20 16:52
@Deli5 píše:
Zajimalo by me, jaka je praxe v jinych rodinach. Prispivate prarodicum, kdyz hlidaji vnoucata pres leto delsi dobu? Jde o to, ze jsme ted na 3 tydny s detmi u tchanovcu a na stejnou dobu sem dal i svagr svoje deti. Tchanovci maji velky dum v krasnem prostredi a vnoucata miluji, rozkrajeli by se pro ne. Ja s manzelem mame dovolenou a s detmi stale neco podnikame: vylety, koupani apod. Synovce bereme teda s sebou. Jde mi o vselijake ty vstupy. V dnesni dobe koupaliste/aquaparky, muzea, divadelka, zmrzliny atd. nejsou zrovna levna zalezitost. Za synovce vetsinou plati tchanovci, protoze chodi s nami a trvaji na tom, ze pry je maji oficialne na starost. Ale jsou oba v duchodu a je videt, ze to pro ne je celkem citelny zasah do rozpoctu. Svagra se svagrovou ani nenapadne nechat jim tu nejake penize nebo klukum kapesne na vstupy. Vse povazuji za samozrejmost. A ja jsem privdana, nechci do toho nejak zasahovat, ale v poradku mi to neprijde. Co myslite?

Tak proc je tam tahate, kdyz je to citelny zasah do rozpoctu? :roll: to je jasne, ze tchanovci synovce doma nenechaji, ze by jim to bylo lito. Udelejte levnejsi program s ohledem na tchanovce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
11.8.20 16:53

Nasi by si za to penize nevzali, dokud na to maji (oba pracuji). Kdyz k nasim jedeme vsichni na tyden (ja + 2 deti), posilam jim 2000 proti jejich vuli za jidlo. Kdyz deti hlidaji, tak nic. Ale oni je hlidaji max. 2 dny. Kdyby to bylo dele, minimalne bych se snazila jim to kompenzovat, kdyby to bylo pravidelne na dyl, tak bych jim davala kapesne na vstupy.

Ale do toho, jak to maji jini, bych se nevmesovala… nadela to jen skodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45714
11.8.20 16:54

Peníze by si nevzali. Takže to řeším tak, že někdy vstupné, jídlo v restauraci, nákup v supermarketu platím já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
11.8.20 16:57

Zatím syn babičku stojí dort nebo kopeček zmrzliny. Případně trochu od oběda. Peníze by si asi nevzala, ale dala bych jí je. Když ji vezmeme na výlet, vstup jí platíme. Nebo jídlo v restauraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6451
11.8.20 17:00

Kdyby byli naši v důchodu, tak bych jim peníze na vstupy a zábavu dala, případně bych udělala velký (opravdu velký) nákup při předání dětí. Naši ale oba pracují a finančně nestrádají, takže tohle není u nás na pořadu dne, vnoučata jsou pro ně vzácná a vzít je na výlet a trochu je rozmazlit je těší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
11.8.20 17:00

Tak když bych dávala děti k prarodičům, nic bych jim neplatila, protože bych neočekávala žádné astronomické výdaje a počítala s tím že jedna zmrzlina denně nebo občasné koupaliště či porce jídla navíc pro ně není likvidační. Tak to asi brali i rodiče synovců.
Ten kdo tady vytváří ty velké výdaje jste však Vy, když synovce taháte po všech čertech a nepřímo tak tchánovce nutíte tyhle věci financovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama