Přístavba lodžie a malé miminko

Anonymní
5.5.17 07:08

Přístavba lodžie a malé miminko

Ahoj holky, mám dotaz na zkušenější :-)

zanedlouho budou v našem paneláku po dlouholetém dohadování vlastníků bytů přistavovány lodžie. Pominu-li finanční zatížení v tu nejnevhodnější dobu (brzké narození miminka), trápí mě mnohem více realizace celého projektu. Lodžie by se měly stavět v době, kdy budu tak tak ukončovat šestinedělí. Proto se chci zeptat, zda někdo z vás má zkušenost s přístavbou lodžie v paneláku - jak moc je to náročné časově, kolik bordelu a hluku se při tom nadělá, a zda je vůbec reálné zůstat s miminkem v bytě v jiné místnosti ve stejném bytě?… Mám naštěstí kam jít, konkrétně ke tchýni, se kterou vycházíme v pohodě, ale nebudovali jsme si tam žádné zázemí, ani teď tam moc nejezdíme, takže mám obavy.

Obavy z toho, že budu mimo domov, prát v cizí pračce, spát v cizí posteli, bez manžela, nejméně hodinu a půl cesty od pediatra a ženského doktora v případě nouze… Obavy z toho, že,,přesadím" tak malé miminko do jiného prostředí, ve kterém se ani já nebudu cítit zcela v pohodě, že mě třeba tchýně něčím nechtěně rozhodí, atd… Vše bude pro mě nové, jsem prvorodička, neumím si představit, že kromě sžívání se s miminkem budu muset opustit teplo domova a žít někde jinde bez manžela..

Myslíte, že při této stavební úpravě bytu je reálné zůstat s miminkem v jiné místnosti bytu? Zkusit se nějak,,zabarikádovat"?… Opravdu mě to hodně trápí.

Díky za anonym, nechci, aby četli známí… Díky, P.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5.5.17 07:19

Ahoj nevím jak s lodžií ale my momentálně bourame bytové jádro a stavíme nové. Doma mám při tomhle hluku a bordelu 4 měsíční miminko, 3 letou dračici a 15leteho puberťáka a pohoda. Malý i vrtání a vše kolem prospi a hluk mu nevadí. Zvládat se to určitě v jedné místnosti dá. Každopádně uvidíš za běhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 07:36

@marselina03 díky za podporu… Já bych případně odjela jen na to,,nejhorší„. Jádro si ještě pamatuju a to byl asi větší mazec… Mám takové šikovné dveře, co se dají,,zabarikádovat“, měla bych tudíž k dispozici velký obývák, kuchyň, koupelnu a WC i chodbu, mohla bych tu zonu jaksi odstřihnout, ale stejně nevím, je to pro mě fakt zatím nepředstavitelné, zřejmě budu opravdu muset počkat, co na to bude říkat miminko… :(

díky, P.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.17 07:38

Nemam zkusenost zrovna s timhle hlukem ale budou pracovat jen zvenci a rekla.bych ze se to vydrzet da :) ja bych zustala doma. Byla jsem jako prvorodicka nucena na par dni hned po porodu (z vaznych duvodu) nastehovat se k tchyni dobre vztahy, do te doby vse v poho a ted lituji ze jsem nezustala doma i kdyz sama a v tezky situaci treba bych neprisla o mliko. Za me strasna zkusenost tchyne si uzurpuje miminko, ukoluje a v jinem prostredi jsem se citila pomalejsi neschopna protoze doma je doma vis kam sahnout atd :)

• Nahlásit
  • Citovat
192
5.5.17 07:40

No to mate asi podobne reseny byt jako my a zvuk by se dal izolovat na minimum :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 07:40
@Anonymní píše:
@marselina03 díky za podporu… Já bych případně odjela jen na to,,nejhorší„. Jádro si ještě pamatuju a to byl asi větší mazec… Mám takové šikovné dveře, co se dají,,zabarikádovat“, měla bych tudíž k dispozici velký obývák, kuchyň, koupelnu a WC i chodbu, mohla bych tu zonu jaksi odstřihnout, ale stejně nevím, je to pro mě fakt zatím nepředstavitelné, zřejmě budu opravdu muset počkat, co na to bude říkat miminko… :(díky, P.

To určitě, já mám malého klidase a rámus mu od malinka nevadí, můžu vedle něj klepat řízky :lol: uvidíš sama ale myslim že nebude důvod chodit pryč. Já osobně mohla k mamce ale doma je doma. Bych byla akorát na nervy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 07:41
@Anonymní píše:
Nemam zkusenost zrovna s timhle hlukem ale budou pracovat jen zvenci a rekla.bych ze se to vydrzet da :) ja bych zustala doma. Byla jsem jako prvorodicka nucena na par dni hned po porodu (z vaznych duvodu) nastehovat se k tchyni dobre vztahy, do te doby vse v poho a ted lituji ze jsem nezustala doma i kdyz sama a v tezky situaci treba bych neprisla o mliko. Za me strasna zkusenost tchyne si uzurpuje miminko, ukoluje a v jinem prostredi jsem se citila pomalejsi neschopna protoze doma je doma vis kam sahnout atd :)
…mluvíš mi z duše.. Já se fakt nejvíc bojim, že přijdu o mlíko. My jsme s tchýní sice za dobře, ale možná je to i tím, že se vídáme 1× za měsíc, dva měsíce… Přesně, nevíš, kam šáhnout, co smíš a nesmíš, neznáš město, nevíš, kam nakoupit, kde hledat lékaře, je toho prostě hodně, já jsem i normálně emocionálně dost nestabilní a opravdu se bojím toho, že po porodu bude ještě hůř a jakákoliv změna mě odrovná…

díky, P.

• Nahlásit
  • Citovat
5414
5.5.17 07:47

Zkusenost nemam, ale nebala bych se toho. Prilis uzkosti skodi. Mne 6titydenni dite spalo 22hodin denne a bylo mu totalne jedno, jestli je na strelnici, nebo doma v posteli.
Ale ze me si priklad neberte, ja nejsem ta precitlivela mamicka, ktera kazdou malichernost resi a resi.
Diskusi sledovat nadale nebudu, netreba na me reagovat. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 07:47

@marselina03 přesně tak… doma je doma. Já bych teoreticky mohla taky k mámě, taky na baráček, bude léto, má velkou zahradu, ale nějak se neztotožňuju s jejich živ. stylem (,,trocha" špíny neškodí, kočky ze dvora lezou do postele, psi s ťapkama od bláta trajdají do domu a z domu, trocha plísně nic není, koupelna je průchoďák, kde se nedá přitopit a táhne atd.) - je to starší baráček, myslím, že pro větší dítko to bude paráda, ale vystavit tomu binci malé miminko + mě po porodu, nevim nevim, to už bych to měla lepší u tchýně.

Na druhou stranu ona je dost zaměstnaná žena, bude v práci, dovolenou si na mě,,nevezme", ale stejně…

P.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.17 07:53

@Eminka1 taky si myslim, že by to šlo izolovat, zabarikádovat, dítě nechat spát v nejklidnější části… Snad to dáme, fakt nejsem nakloněná stěhování se do neznámého, byť jen na týden.

O co vlastně jde, většina všeho se opravdu odehraje venku, teď dělají lodžie v paneláku vedle, vlastně teprve staví celou tu řadu lodžií nad sebou, ještě nic nebourají…

vyříznutí díry pro dveře balkonu nemůže zabrat tolik času a pokud budu s řemeslníky komunikovat, poptám se, kdy se jde na to, budu mít šanci tomu největšímu randálu uniknout třeba jen s kočárem…

P.

• Nahlásit
  • Citovat
68
5.5.17 08:09

Ahoj,
Vůbec se toho neboj. Když budeš v klidu ty, bude i prcek. Ne nadarmo se říká - spokojená maminka, spokojene miminko. Prcka bude zajímat jen tvoje blízkost a to že bude hluk mu nejspíš vadit nebude vůbec. Miminka jsou na hluk z bříška zvyklá, mají tam pěkný rachot :-)
Když by to vážně nešlo, můžeš na nejhorší práce odejít třeba pres jednu noc nebo na jeden den, nebo se jít projít s kočárkem chvíli. Držím palce, a vážně - hlavně k tomu pristupuj ty v klidu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 08:14

@Nikuu díky :) někteří lidé dokonce,,ruchy"vytvářejí uměle, aby se miminka cítila dobře.

Navíc když koukám na ten druhý panelák, pracují většinou v době, kdy lidé jsou v práci - cca 8-15, takže by se dalo prostě více pobývat venku a tak…

P.

• Nahlásit
  • Citovat
5189
5.5.17 08:39

Nejhorší práce na hluk a prach bude vyříznutí dveřního otvoru pro balkonové dveře. Je to otázka několika hodin. Pokud na tenhle úkon dobře oblepíte a utěsníte dveře do místnosti, tak ani nebudete mít tolik prachu ve zbytku bytu. Jinak kromě tohoto řezání a osazení nového okna se většina prací odehrává zvenku.
Když si vzpomenu na svého synka, tak do tří měsíců mu mohli u hlavy střílet a klidně spinkal dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
5.5.17 08:43

Ja bych se teda nikam nestehovala. odsun se do te odlehlejsi casti kdyz to jde a bude to fajn. mimco vsechen hluk prospi. asi budes resit trochu prachu, ale nebude to tak hrozne, vetsina praci je zvenku.
s tchyni mam taky fajn vztah, ale obcasne navstevy jsou neco jineho nez s nekym bydlet a jeste navic na jejim uzemi. ona, zkusena matka a ty, vypleskla prvorodicka :D bude ti do vseho kecat, radit, poucovat…i kdyz treba s dobrymi umysly, poleze ti to na nervy. doma se budes s mimcem hezky szivat, vse si delat po svem a po boku manzela :hug: neboj se toho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.17 08:49

@peta81 přesně, díky! :-)

já jsem fakt schopna ten prach držet mimo dosah, pač máme šikovnou dlouhou chodbu, kde mohu vybudovat několikanásobnou ochranu :-) - takže toho se nebojim, a hluk snad opravdu nebude velký masakr, na to bourání si vezme pohotovost manžel a já vypadnu s kočárem, ke kamarádce na zahradu, do města, do parku,…

holky díky, uklidnily jste mě! :)
P.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama