Přistěhování přítelkyně s dětmi

Anonymní
16.3.21 05:57

Přistěhování přítelkyně s dětmi

Ahoj, třeba někdo z vás byl v podobné situaci a ví jak na to. Mám přítelkyni se kterou se vídáme již pár let. Skvěle nám to klape a máme se moc rádi. Máme oba děti z předešlého vztahu. Začala mluvit o sestěhování a já vidím jako problém mého syna který je introvert. I při rodinných oslavách se jde občas schovat do svého pokoje a to jsou kolem lidi které zná. Vím že nastěhování přítelkyně s dětmi by byl velký zásah do jeho soukromí. Tím, že je mezi dětmi i větší věkový rozdíl nepředpokládám, že by měli společné zájmy. Měl to někdo taky tak a jak jste to vyřešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3790
16.3.21 06:37

A jak to vidíš ty? Chceš, aby se přistěhovala? Z věty „začala mluvit o přistěhování“ to příliš nevyplývá. Měl by syn doma vlastní pokojíček, kam by si mohl zalézt a ostatní ho neotravovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
16.3.21 06:41

Jezdíte na společné dovolené? Jak to tam zvládá? Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
16.3.21 06:52

Syn už ale introvertem zůstane… Trochu to na mě budí jako výmluva, že se Ti do toho sestěhování moc nechce… :nevim: Ono totiž každé sestěhování je ztráta určitého soukromí pro všechny zúčastněné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14146
16.3.21 06:58
@Anonymní píše:
Ahoj, třeba někdo z vás byl v podobné situaci a ví jak na to. Mám přítelkyni se kterou se vídáme již pár let. Skvěle nám to klape a máme se moc rádi. Máme oba děti z předešlého vztahu. Začala mluvit o sestěhování a já vidím jako problém mého syna který je introvert. I při rodinných oslavách se jde občas schovat do svého pokoje a to jsou kolem lidi které zná. Vím že nastěhování přítelkyně s dětmi by byl velký zásah do jeho soukromí. Tím, že je mezi dětmi i větší věkový rozdíl nepředpokládám, že by měli společné zájmy. Měl to někdo taky tak a jak jste to vyřešili?

Ty si tim souzitim nejsi jisty, ze?
To by se ona s detmi pristehovala k vam, nebo vy k nim, nebo najdete neco noveho?
Ja bych brala velke ohledy na syna. Pokud on s tim nesouhlasi, nebo ma k tomu vyhrady, tak bych do toho nesla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12008
16.3.21 07:11

Na druhou stranu by se měly deti taky přizpůsobit. To je těžký, tohle. Abys nezůstal jednou sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33914
16.3.21 07:15

To hodně záleží, kolik vám oběma je, kolik má dětí a kolik jim je, kolik by zůstávalo prostoru pro každé dítě. A jestli plánujete společnou budoucnost a společné dítě. A vzala bych v úvahu povahy vás všech a ochotu, schopnost měnit své zvyky a přizpůsobit se. Já bych to přes koleno nelámala. Mít oddělené bydlení má taky své výhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2910
16.3.21 07:31

A ty máš syna trvale v péči? Jsou bezohlední rodiče, kteří si stěhují domů nové partnery jak na běžícím pásu bez ohledu na děti, což je hrůza. Pak jsou jiní, kteří mají dítě na prvním místě, pak dlouho, dlouho nic. Zažila jsem a o takového partnera bych nestála. Myslím, že se trošku vymlouváš. Ještě bych pochopila, kdyby byl syn autista, ale takhle myslím, že nechceš hlavně ty sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2987
16.3.21 07:33
@g.sandova píše:
Na druhou stranu by se měly deti taky přizpůsobit. To je těžký, tohle. Abys nezůstal jednou sám

Jednou beztak zůstane sám, sama :nevim:

Zakladateli a znaji se děti? chce to víc info :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6139
16.3.21 07:38

Kolik má přítelkyně dětí? A kolik jim je? Měl by syn stále pokojík sám pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 07:47

Záleží na tom, jestli se děti už znají a jaký mají k sobě vztah. Chtělo by to nejprve zapracovat na tom at se víc poznají.
Začala bych společným víkendem, pak třeba přidat jeden den v týdnu a tak dál nenásilně. Já kvůli tomuhle zůstávám bydlet s dítětem sama až do doby, než mé dítě povyroste a bude mít víc rozumu.
Až mě nebude tolik potřebovat a pochopí, že můj partner není soupeř a nemusí žárlit ani mít žádné jiné pochybení o tom, že bude na druhém místě, což se nikdy nestane. Děti jsou různé některé to zvládne než problémů a některé se bojí, že přijde právě o své soukromí, žárlí a nechce se dělit o mámu, tátu. Netlačila bych na pilu. Je to pro děti velká životní změna. Přeji hodně štěstí ať vám to vyjde podle vašich představ :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
62953
16.3.21 08:27

Kluk mého muže je těžký introvert, ale zvykl si rychle. Když chce, má svůj pokoj, kam si zaleze. Ale vesměs je pořád s mými kluky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68491
16.3.21 09:07

Já teda rovnou hledala chlapa s detma v podobném věku. Jednak kvůli dětem samotným, ale. Sobě, že s nimi snaž vyjdu. Píše stěhování se museli přizpůsobit všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
16.3.21 09:19

Skvěle vám to klape, protože spolu nebydlíte.
Já bych rozhodně brala ohled na vlastní dítě a jako výmluvu to nevnímám. Kdybys měl pocit, že byste se měli sestěhovat, byl bys první, kdo by to navrhl. Ale to se nestalo.

Po pár letech vídání se bych se do sestěhování fakt nehnala, zvlášť, když je v tom víc dětí a jsou děti na obou stranách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5308
16.3.21 09:45

Záleží na hodně věcech, jako je váš věk, věk děti a zda by každé mělo svůj pokoj. Pokud nejste moc stáří, kdy už se těžko zvyká, s dětmi netriska prudká puberta a má si každý kam zalézt, tak je to spíš výmluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat