Reklama

Přistoupit na dočasně nižší alimenty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 21:32
Přistoupit na "dočasně" nižší alimenty?

Exmanžel mě požádal o „dočasné“ snížení alimentů na dvě děti z 2×5000 na 2×4000, čili od 2000 méně. Důvod než si najde práci. Fakt je ale ten, že nepracuje už více než 3 roky (s výjimkou zimní sezóny, kdy si nárazově vydělal na alimenty na rok dopředu) a dokud to šlo, byl na mateřské a ta mu teď skončila. Je to chytrý chlap, který uměl vždycky slušně vydělávat, ale bohužel se příliš spoléhal na příjmy své druhé manželky a nechával se vydržovat. Ta toho už má plné zuby (což chápu) a nechce ho finančně podporovat ohledně alimentů na naše děti. Ona sama živí své dvě děti z prvního manželství a jejich třetí dítě. No a teď mě ex požádal, že chce dočasně platit o 2 tisíce míň. Shání práci snů, pracovat do provozu by nikdy nešel, zdá se mu to pod jeho úroveň. Mě se na žádné mimosoudní „dočasné“ snižování alimentů nechce přistoupit. Má dvě zdravé ruce, tak ať se snaží. Vlastní také zcela nebo zčásti 4 nemovitosti - dva byty pronajímá. Obávám se, že pokud mu vyhovím, tak se ze tří měsíců „dočasného snížení“ stane snížení nafurt 8o Na jedné straně je mi ho líto a nechci ho sdírat z kůže (cítím se jak vydřiduch), ale na druhé straně, byl to on, kdo nás opustil a všechno nechal na mě ze dne na den, nikdy se nezajímal, jestli nás uživím, kdo marodí s dětmi, jestli něco nepotřebujeme. Vy byste přistoupily na částečně snížení alimentů, kdyby vám sliboval, že to bude jen na 3 měsíce a že to pak doplatí? Doteď platil pravidelně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 3905 příspěvků 07.10.18 21:43

Vsak at to plati z tech pronajmu, chudak neni, prijem ma, zivi ho manzelka… jesli mu neveris, tak mu zadne snizeni nedavej. Kdyby byl nejaky nezamestnany chudak, ale to on neni. Na druhou stranu, kdyz ti i tak posle jenom tech 8tis., pujdes ho udat? :think:

pannda
Kelišová 6504 příspěvků 33 inzerátů 07.10.18 21:48

Chce snížení? Tak ať se obrátí na soud …ne na tebe

Veveří
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 07.10.18 22:07
@PaníBovaryová píše:
Vsak at to plati z tech pronajmu, chudak neni, prijem ma, zivi ho manzelka… jesli mu neveris, tak mu zadne snizeni nedavej. Kdyby byl nejaky nezamestnany chudak, ale to on neni. Na druhou stranu, kdyz ti i tak posle jenom tech 8tis., pujdes ho udat? :think:

Pokud by neměl snahu to dlouhodobě narovnat a pořád by platil o 2 tis. míň, asi bych
se na soud obratila. Náklady na děti stoupají a ne klesají. A kdybych aspoň viděla, že by chtěl normálně vydělávat. Jenže on mi řekl, že už nikdy nebude do práce vstávat v 6 jak nějaký blbec. To je jako například já.

Veveří
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 07.10.18 22:10

A je po anonymitě. Původně jsem to nechtěla takto veřejně

salamio
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.10.18 22:11

Však to neva, o nic přece nejde.

K tématu: v dané situaci bych na to nepřistoupil, vždyť je to proti zdravému rozumu. Ať jde makat nebo prodá nemovitost.

violass
Kecalka 225 příspěvků 07.10.18 22:12
hh

Domluvila bych se ústně, treba na půl roku a pak platit normálně. Pokud vyzijes.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 07.10.18 22:35

Já bych na to přistoupila jen na ty tři měsíce, pokud tedy jde o soudně dané výživné. Exekuci můžeš podat vždycky.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10016 příspěvků 07.10.18 22:36

@Veveří Žádný takový. Pokud má příjmy z pronájmu, tak není o čem. Není to žádný bezdomovec, co se živí odpadky a kvůli dětem spí v kanálu. A kdyby neplatil, tak klidně exekuovat. Když má takový namachrovaný kecy.

Diaceny
Povídálka 35 příspěvků 07.10.18 22:45

Určitě nepřistoupila! Ne, pokud je to tak, jak píšeš. Jsou to i jeho děti, ať prodá nemovitost nebo ať vstává v 6 do práce, co to je za chlapa, bože můj… Fuj

rokris
Kelišová 6004 příspěvků 07.10.18 22:50
@Anonymní píše:
Exmanžel mě požádal o „dočasné“ snížení alimentů na dvě děti z 2×5000 na 2×4000, čili od 2000 méně. Důvod než si najde práci. Fakt je ale ten, že nepracuje už více než 3 roky (s výjimkou zimní sezóny, kdy si nárazově vydělal na alimenty na rok dopředu) a dokud to šlo, byl na mateřské a ta mu teď skončila. Je to chytrý chlap, který uměl vždycky slušně vydělávat, ale bohužel se příliš spoléhal na příjmy své druhé manželky a nechával se vydržovat. Ta toho už má plné zuby (což chápu) a nechce ho finančně podporovat ohledně alimentů na naše děti. Ona sama živí své dvě děti z prvního manželství a jejich třetí dítě. No a teď mě ex požádal, že chce dočasně platit o 2 tisíce míň. Shání práci snů, pracovat do provozu by nikdy nešel, zdá se mu to pod jeho úroveň. Mě se na žádné mimosoudní „dočasné“ snižování alimentů nechce přistoupit. Má dvě zdravé ruce, tak ať se snaží. Vlastní také zcela nebo zčásti 4 nemovitosti - dva byty pronajímá. Obávám se, že pokud mu vyhovím, tak se ze tří měsíců „dočasného snížení“ stane snížení nafurt 8o Na jedné straně je mi ho líto a nechci ho sdírat z kůže (cítím se jak vydřiduch), ale na druhé straně, byl to on, kdo nás opustil a všechno nechal na mě ze dne na den, nikdy se nezajímal, jestli nás uživím, kdo marodí s dětmi, jestli něco nepotřebujeme. Vy byste přistoupily na částečně snížení alimentů, kdyby vám sliboval, že to bude jen na 3 měsíce a že to pak doplatí? Doteď platil pravidelně.

Ne. Už by taky mohly dlouho nižší zůstat.

Jeremi
Kecalka 212 příspěvků 07.10.18 23:05

Pokud zůstane v platnosti původní rozsudek a bude to jen na základě toho, že vy dva se takhle domluvíte, tak na ukázku dobré vůle bych na to klidně přistoupila.

terrka83
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 08.10.18 06:18

Já bych na to přistoupila. Pokud ti ale doteď platil pravidelně a včas. Každý se může někdy dostat do krize. Ale jenom na těch pár měsíců, stejně pokud to máte soudně tak pokud to pak nebude platit celé a nedoplatí ti to dlužné, tak ho prostě dáš k soudu na doplacení

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 08.10.18 07:38

Pokud je to tak jak píšeš, tak nepřistoupila.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10016 příspěvků 08.10.18 07:43

PS: Samozřejmě nemá cenu si kazit vztahy zbytečně, může to mít vliv na děti - ale pokud je návrat na soudně danou výši podmíněn nastoupením do práce (kterou nemá už tři roky), tak by ze tří měsíců mohlo být do svatýho Dyndy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >