Přistoupit na mimosoudní vyrovnání?

Anonymní
16.2.16 15:41

Přistoupit na mimosoudní vyrovnání?

Minulý rok v srpnu jsem měla nastoupit po rodičovské dovolené do zaměstnání, zaměstnavateli jsem se měsíc předem ohlásila, ale byl na mě vyvíjen značný nátlak na to, abych dala výpověd sama. Práci pro mě neměl, ve městě zrušil svou pobočku. Různými způsoby mě vydíral, oznamoval mi například, že mi snížil plat na minimální mzdu. No, bylo toho hodně, nebylo to snadné období. Skončila jsem psychicky na dně na nemocenské. Manžel mi pak sehnal advokáta a já podala žalobu na nepřidělení práce. V listopadu jsem nemocenskou ukončila, zaměstnavateli jsem poslala pouze doklad o ukončení pracovní neschopnosti. V prosinci se mi ozval jeho právník, že mám nastoupit do nějakého obchodu k výkonu zaměstnání. Obchod ale nepatřil vůbec mému zaměstnavateli, ale nějakým asiatům. Takže sice jsem tam s právníkem šla, ale za 10 minut opět odešla.
Dnes mi můj právník oznámil, že má protistrana zájem o mimosoudní dohodu.
Nevíte někdo, jaké to má výhody a nevýhody?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6732
16.2.16 15:48

Vysvětlit by ti to měl právník.

Zda přistoupit… zazněla už nějaká konkrétní nabídka? Pokud dobře rozumím tvému problému, pak bych požadoval nejméně 6 průměrných měsíčních platů + proplacení zbylé dovolené. To je zhruba hranice, jak se férově rozejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.16 15:49

Mimosoudní dohodu bych viděla tak, že ti zaplatí alespoň 3 plné platy v plné výši a ještě ti dá odškodnění zato, že tě popotahoval.
Nevýhoda je, že jsi bez práce na úřadě práce (pokud už nemáš sehnanou jinou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.16 15:51

@hudečice nejsem bez práce, jsem stále jeho zaměstnanec, čas trávím doma a jde mi plat, kterej mi teda zaměstnavatel nedává. Jinak s právníkem se samozřejmě radit budu, ale chtěla jsem vědět, zda někdo má s mimosoudním vyrovnáním zkušenosti a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

• Nahlásit
  • Citovat
41
16.2.16 15:52

Výhody a nevýhody by ti měl vyložit tvůj právník.
Je potřeba vyslechnout nabídku protistrany, zvážit, jestli je to pro tebe výhodné a podle toho se rozhodnout, jestli na danou nabídku přistoupíš. Na základě předložených informací víc poradit nelze

Příspěvek upraven 16.02.16 v 15:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27225
16.2.16 15:54

Podle toho, kolik nabízejí. Protože práci už ti nedají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.16 16:02

@Bábrdl podle zákona jsem měla dostat výpověd a 3 měsíční odstupné, tak 5 platů. Ale nevím, zda si mlžu nárokovat nechat doplatit i prosinec, leden a únor, protože nedostávám žádný plat a jsem stále jejich zaměstnanec.

• Nahlásit
  • Citovat
13663
16.2.16 18:04

Tohle probírej se svým právníkem, který zná všechny detaily… To mu nedůveřuješ, že se ptáš tady???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.16 20:41

@nozu v příspěvku je psaáno, že mě zajímá názor těch, co s tím mají zkušenost, co něco podobného řešili. Děkuji za pochopení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
14780
17.2.16 17:54
@Anonymní píše:
@Bábrdl podle zákona jsem měla dostat výpověd a 3 měsíční odstupné, tak 5 platů. Ale nevím, zda si mlžu nárokovat nechat doplatit i prosinec, leden a únor, protože nedostávám žádný plat a jsem stále jejich zaměstnanec.

No, a mimosoudní dohoda je pro tebe výhodná, pokud ti nabídnou víc, než to, nač máš nárok anebo ti nabídnou, že to, nač máš nárok, dostaneš bez průtahů (tj. rychleji, než kdyby ses soudila).

Mimosoudní dohoda je pro tebe výhodná, když dostaneš víc anebo rychleji, než při nedohodě a soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
17.2.16 17:55
@Anonymní píše:
@nozu v příspěvku je psaáno, že mě zajímá názor těch, co s tím mají zkušenost, co něco podobného řešili.

Ti, co něco podobného řešili, třeba dostali jiný návrh dohody, než máš na stole
ty.

@Anonymní píše:
Děkuji za pochopení :-)

Není zač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie