Přístup k prsu u kojícího oblečení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
16.1.22 11:51

Přístup k prsu u kojícího oblečení

Zdravím kojící maminky,

Chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s kojícím oblečením - resp. šaty. A to konkrétně - různé značky a modely mají různě řešený přístup k prsu. Vidím, že existují podélné i vertikální otvory na zip, vyhrnutí svrchní části oděvu, otvírání na knoflíky nebo otvor vytvořený různým vrstvením. Slyšela jsem také, že různé typy otvorů se hodí na jinou velikost prsou. Jakou máte zkušenost? Co je vhodnější na menší prsa a co na větší? Nebo máte pocit, že je to jedno a vyhovuje vám vše?

Předem děkuji za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28764
16.1.22 12:04

Me z toho kojiciho nesedelo skoro nic. Nosila sem pak radši tílka a šaty na špagetová ramínka a ramínko vždy stáhla dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
16.1.22 12:12

Já v létě používala šaty se zavinovacím výstřihem, ani nebyly kojicí. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
16.1.22 12:34

Já jsem měla v létě šaty, které měly nahoře knoflíčky. Primárně nebyly vůbec kojící. Byla jsem s nimi spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9408
16.1.22 12:48

@balu2 Na malá prsa mi nejvíc vyhovoval systém vyhrnování zespodu nahoru. Taky mi tento systém připadal nejdiskrétnější a nejvhodnější na zimu - po přiložení dítěte na prso nečouhá žádná kůže. Případně i otvory na zip byly fajn.(jen tam byl problém, že ne vždy šel ten skrytý zip dobře odepnout a zapnout jednou rukou, což je problém, když držíš dítě, které ještě k tomu není úplně klidné). Měla jsem i věci shrnovací dolů (klasika tílko na ramínka apod.), třeba na léto ok, ale v případě, že jsem měla víc vrstev nebo byla látka silnější, už se pod tím malým prsem moc hrnula a při kojení zavázela dítěti. Navíc já mám taková pevnější prsa, která nedělají dole záhyb, takže se pod ně ta látka „nezasekne“ a vyjíždí nahoru.
To stejné platilo pro zavinovací vystřihy, ale nemůžu říct že by mi paušálně nesedlo nic, spíš záleželo na konkrétním střihu, tloušťce a pružnosti látky. Měla jsem zavinovací, které jsem nosila skoro pořád a nemusely být ani primárně kojicí a měla jsem kojicí, které jsem hned prodala dál, protože mi neseděly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
16.1.22 12:58
@balu2 píše:
Zdravím kojící maminky,

Chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s kojícím oblečením - resp. šaty. A to konkrétně - různé značky a modely mají různě řešený přístup k prsu. Vidím, že existují podélné i vertikální otvory na zip, vyhrnutí svrchní části oděvu, otvírání na knoflíky nebo otvor vytvořený různým vrstvením. Slyšela jsem také, že různé typy otvorů se hodí na jinou velikost prsou. Jakou máte zkušenost? Co je vhodnější na menší prsa a co na větší? Nebo máte pocit, že je to jedno a vyhovuje vám vše?

Předem děkuji za reakce :srdce:

Na ven výstřih tzv. vodu, která se stáhla dolů a mělo to ještě druhou vrstvu v horní části výstřihu a při kojení nebylo nic vidět, materiál byl viskóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18984
16.1.22 13:10

Shanis neco pro sebe? Nebo proc to chces vedet? Miminko uz mas?

Za me ideal neco volneho, co se da vyhrnout odspodu a mimco pod to schovat. Nelezou prsa ven vrchem (coz je sice nejpohodlnejsi, ale vsechno je videt).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18984
16.1.22 13:11

Jo a na zimu by bylo idealni vystrcit pouze kousek prsa a nic nikde neshrnovat, ale to je asi nerealne :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
16.1.22 13:23

@Lucie_Sx Ja mam kojici tricka, kde jdou pres sebe dve vrsty latky, vyndam ven prakticky jen bradavku, jinak neni nic videt a mam mala prsa :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
16.1.22 13:53

Knoflicky mi prijdou hodne neprakticke. Jednou rukou se blbe otviraji a jeste hire zaviraji. V jedne ruce budes drzwt dite, tak to chce co nejjednodussi odhrnuti. Za me idelal dve vrstvy a tu horni jen odhrnout nahoru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
16.1.22 14:02

Mně nejvíc vyhovovala trička / šaty s výstřihem do V, kde šlo prso jednoduše vytáhnout. Později už jsem nenosila jen kojící oblečení, začala nosit i normální trička, bez výstřihu apod., řešila jsem tak, že jsem jednoduše vyhrnula nad prs. Nevýhodou je, že člověku u toho dost táhne na břicho a na záda, takže třeba v zimě to nebylo úplně pohodlné :-). Za mne nejlepší oblečení, které jsem si mohla stáhnout pod prs, tedy výstřih do V nebo tričko s hlubším výstřihem a z takového materiálu, aby se mi úplně nevytahalo. Hodně taky dělá podprsenka, zprvu jsem odepínala košíček u kojící podprsenky, později jsem se i ten naučila jen stáhnout pod prs, záleží na materiálu. Nevyhovovala mne naopak trička, která měla sice třeba výstřih do V, ale v něm takovou tu „vsadku“ s dírami na prsa, nevím, jak to popsat :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1437
16.1.22 14:55

Neco vyhrnout odspodu, nebo rozpinaci jako kosile uprostred.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18984
16.1.22 15:13
@JezinkaBezinka píše:
@Lucie_Sx Ja mam kojici tricka, kde jdou pres sebe dve vrsty latky, vyndam ven prakticky jen bradavku, jinak neni nic videt a mam mala prsa :lol:

Coz to jo, ale to by to same musela umet i mikina a bunda a clovek by rozepnul tri vrstvy :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3489
16.1.22 15:37

Kojicí oblečení mi nevyhovovalo, nechtěla jsem hledat prso mezi několika vrstvami oblečení. Nejraději mám trička s volnějším výstřihem nebo do V, klidně na knoflíčky, které ale všechny nezapínám. Vyhrnout tričko nahoru - to jsem udělala snad jenom jednou v té nejvyšší nouzi, kdy jsem zvolila nevhodný model a prso vrchem neprošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat