Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
44745
23.9.20 07:07
@hanka.br. píše:
Já nevím, na co by tyhle rodiny potřebovaly upozorňovat. Že ho třídní učitel neupozorní přece neznamená, že ji ve třídě, škole, na ulici nikdo nemá a situace je bezpečná. Prostě musí se chovat tak, že není a podle toho se chránit a jednat zodpovědně hlavně vzhledem ke své rodinné situaci. To už tady máme - rodina vyžaduje extra informování kvůli nemoci v rodině, ale kluk lítá po škole bez roušky. To je trochu na hlavu.

Neni. Rouska je k prdu, ta fakt nikoho neochrani. At mu daj respirator a neprudi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9605
23.9.20 07:07

Jenom mi to připomnělo, teď zrovna chodím týden do školy, specializace pro sestry pro intezivní péči. všechny sestry tam pracují na JIP nebo ARO. jako první papír nám rozdali formulář, že jsme nepřišli do styku s nikým potenciálně nakaženým. školitelka na nás jenom zavrčela: „nekomentujte to a podepište“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
23.9.20 07:09
@sagina píše:
Jenom mi to připomnělo, teď zrovna chodím týden do školy, specializace pro sestry pro intezivní péči. všechny sestry tam pracují na JIP nebo ARO. jako první papír nám rozdali formulář, že jsme nepřišli do styku s nikým potenciálně nakaženým. školitelka na nás jenom zavrčela: „nekomentujte to a podepište“.
:mrgreen: Ses chechtala moc nahlas.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23206
23.9.20 07:30
@Baba píše:
Neni. Rouska je k prdu, ta fakt nikoho neochrani. At mu daj respirator a neprudi :roll:

Na hlavu to rozhodně je. Když se tak bojí, musí se o tyhle věci rodiny aktivně postarat samy a nečekat, až je někdo milostivě upozorní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
23.9.20 07:32
@iiiv píše:
A jestli by to dite bylo pozitivni, tak co se s tim zmeni?

mělo by se změnit to, že člověk zbytečně třeba nepůjde za starším rodičem, či prarodičem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
23.9.20 07:39
@Anonymní píše:
Tak ty asi nemas stary nemocny rodice nebo ti na nich nezalezi.
Zakl.

Vždyť ti napsala, že lidi bez imunity a jejich okolí se musí chránit sami. Já jsem to tak dělala vždy, když jsem cítila příznaky nachlazení, že jsem omezila kontakt. Na to nemusíš mít nálepku covid, vystačíš si s ohleduplností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
23.9.20 07:40
@hanka.br. píše:
Na hlavu to rozhodně je. Když se tak bojí, musí se o tyhle věci rodiny aktivně postarat samy a nečekat, až je někdo milostivě upozorní.

No to nenoseni ustenky je fakt marginalita. To povinne noseni je spis kontraproduktivni opatreni, vidim, jak se s tim zachazi.
Ale jinak souhlas, to je vec rodiny, ne ze budou poverovat hlasenim ucitele :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 08:40
@fíkofka píše:
Jak víš, že to dítě nebude testované?Já teda o všech, kteří byli v karanténě protože se potkali s někým pozitivním vim, že byli na testech. Dospělí i děti.

Uz jsem zde psala, ze toto info je od reditele, ktery byl v kontaktu s hygienou.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 08:44
@spinkánek píše:
Vždyť ti napsala, že lidi bez imunity a jejich okolí se musí chránit sami. Já jsem to tak dělala vždy, když jsem cítila příznaky nachlazení, že jsem omezila kontakt. Na to nemusíš mít nálepku covid, vystačíš si s ohleduplností.

A kde pisu, ze nejsem ohleduplna?!? Nestykam se s rodici, pokud je nekdo z nas i jen trochu nachlazen.
Tady jde o to, ze dite muze byt bezpriznakove a roznaset to.
A tyhle rady fakt nepotrebuju, tak se uz radsi zdrz komentaru. Gro uvodnuho prispevku je uplne nekde jinde. Dekuji.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
15951
23.9.20 09:04
@Anonymní píše:
A kde pisu, ze nejsem ohleduplna?!? Nestykam se s rodici, pokud je nekdo z nas i jen trochu nachlazen.
Zakl.

Jenže takových bezpříznakových jedinců můžeš mít kolem sebe hodně a vůbec o tom nevíš - nejen dětí, ale i dospělých - takže o co Ti jde? :nevim:

Současná situace už dávno přesáhla rozměr, ve kterém mělo nějaké trasování kontaktů smysl. Takže pokud máš v rodině rizikové osoby, zařiď, aby byli chráněni oni sami (respirátory a vycházení co možná nejméně)… a nedělej nesmyslné vlny kvůli zbytečným testům kdekoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
23.9.20 09:23
@Anonymní píše:
A tyhle rady fakt nepotrebuju, tak se uz radsi zdrz komentaru. Gro uvodnuho prispevku je uplne nekde jinde. Dekuji.
Zakl.

Nebylo to myšleno útočně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18663
23.9.20 09:32
@Anonymní píše:
Zakl.

ale to přece nepoznáš podle toho, jestli to dítko budou nebo nebudou testovat, ne? Když by bylo pozitivní, tak stejně nevíš, jestli to vaše to má nebo ne. Když by bylo negativní dnes, neznamená to, že zítra už nemůže být pozitivní, nebo že to už nemá za sebou. A opět, stejně z toho nezjistíš, jestli to vaše dítko má nebo ne. A to nemluvím o tom, že můžete být nakažení a bez příznaků klidně od někoho jiného.
Za mě jediná schůdná cesta, pokud chceš ochránit prarodiče je buď omezení styku, nebo nechat testovat sama sebe a rodinu, ale ani dnešní negativní test ti nezaručí, že to zítra nemáš :think: Prakticky je to informace o tom, jestli je soused negativní nebo pozitivní k prdu, stejně ti to nezajistí bezpečí pro prarodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23656
23.9.20 09:35
@Anonymní píše:
Uz jsem zde psala, ze toto info je od reditele, ktery byl v kontaktu s hygienou.
Zakl.

Hele mě ten postup nepřekvapuje. Každá hygiena teda jedná jinak (nevím proč nemají sjednocený postup). Nicméně děti se teď nově nemají testovat ani v případě infektu (rýma, kašel, teplota), mají být 10 dní doma, ale na testy je PLDD posílat nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
23.9.20 09:46

@Ha-ni protože nemají kapacity. My jsme si to zažili na jaře, kdy jsem jela po týdnu od indikace na testy s úplně zdravou dcerou :nevim: jako 10denní izolace má smysl, otázka na kolik je proveditelná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14274
23.9.20 11:01

@Meleys proč by ti brali dítě? On pozitivní člověk přijde o svepravnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama