Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2282
23.9.20 11:10
@Anonymní píše:
Prijde mi naprosto logicke, aby byl testovan zak, ktery ma doma nakazeneho rodice. Dospely, kdyz se setka s nakazenym clovekem, tak jde na testy. Dite ne. Proc?
Zakl.

To je nesmysl, ani dospělí nejsou testováni, pokud se setkali s nakaženým, rozhodně ne všichni, většinou jdou jen do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14176
23.9.20 11:11
@Meleys píše:
Dobře, mám poblázněný hormony když mám opačný názor,ok.Ale alespoň mi záleží na starších a jinak oslabených lidech. Časté testování doktorů co jsou v přední linii mi prostě jako vyhazování peněz nepříjde :think:

O postacich a prodavackach se taky říká, že jsou v první linii, a neznám nikoho testovaného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3029
23.9.20 11:13
@BohunkaP píše:
Jenže takových bezpříznakových jedinců můžeš mít kolem sebe hodně a vůbec o tom nevíš - nejen dětí, ale i dospělých - takže o co Ti jde? :nevim:Současná situace už dávno přesáhla rozměr, ve kterém mělo nějaké trasování kontaktů smysl. Takže pokud máš v rodině rizikové osoby, zařiď, aby byli chráněni oni sami (respirátory a vycházení co možná nejméně)… a nedělej nesmyslné vlny kvůli zbytečným testům kdekoho.

Naprosto přesně.
Covid už je všude a chránit se musí ti, co se cítí ohrožení. I naše dětská už nám psala, že v případě virózy u dítěte se může jednat o Covid, ale na testy, pokud to není akutní, neposílá, máme to vyležet. Děkuji za každého doktora se zdravým rozumem a střízlivým přístupem. Ale mám pocit, že většina lékařů k tomu přistupuje rozumně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 11:16

Mimochodem, abyste si udělali obrázek o našem zdravotnictví. Jedna nemocnice teď shání administrativní síly na odběrové místo - kontrolují občanky, zapisují nově příchozí do počítače a mají na sobě pouze respirátor FFP2 a rukavice. Nic víc, žádné štíty, ochranné brýle, jednorázové obleky - to vše mají pouze lidi, co dělají výtěr. Přitom přichází do styku s nakaženými nebo potenciálně nakaženými.

• Citovat
  • Nahlásit
8003
23.9.20 12:51
@hanka.br. píše:
Já nevím, na co by tyhle rodiny potřebovaly upozorňovat. Že ho třídní učitel neupozorní přece neznamená, že ji ve třídě, škole, na ulici nikdo nemá a situace je bezpečná. Prostě musí se chovat tak, že není a podle toho se chránit a jednat zodpovědně hlavně vzhledem ke své rodinné situaci. To už tady máme - rodina vyžaduje extra informování kvůli nemoci v rodině, ale kluk lítá po škole bez roušky. To je trochu na hlavu.
Úplně zodpovědné by bylo nechat děti doma :nevim:.
Protože malé dítě i když chodí s rouškou, tak je to k prdu, používá to úplně blbě přes veškerá upozorňování.
Takže pokud chci mít děti ve škole, je ta domluva s ředitelem/třídním to jediné, co pro tu bezpečnost ještě můžu udělat.
(mezi další lidi děti nechodí a dospělí mají roušky)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
23.9.20 12:56

Mimochodem všichni, co tu píšete, že zranitelní se mají chránit sami - nejradši bych vám napsala, abyste si ty kecy strčili do zadku.
Fakt.
Vůbec netušíte, JAK to ten dotyčný má udělat.
Zdravotní i sociální péče má obyčejné ústenky.
My dospělí nosíme ven nanoroušky.
Malé děti chodí do školy a nenosí nic, není to reálné.
JAK proboha!!! se má takový člověk líp chránit? Kromě zakopání do krytu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14910
23.9.20 13:00

@Lucie_Sx A co respirátory? To není řešení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
23.9.20 13:03
@Monchichik píše:
@Lucie_Sx A co respirátory? To není řešení?

Dětem??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14910
23.9.20 13:06

@Lucie_Sx No já nevím, jen se ptám…pokud potřebuje být chráněné dítě, tak co s tím? Jako aby se kvůli němu chránili ostatní, je nesmysl…malé děti s tím virem nemarodí, jen ho ve většině případů přenáší…neslyšela jsem o tom, že by bylo nemocné malé dítě…nečetla jsem, jestli máš nějak jinak nemocné dítě a potřebuje se chránit samo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20752
23.9.20 13:09

@Lucie_Sx jsou i detske nanorousky. A nic jineho nez izolaci zranitelnych stejne udelat nemuzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
23.9.20 13:18
@Monchichik píše:
@Lucie_Sx No já nevím, jen se ptám…pokud potřebuje být chráněné dítě, tak co s tím? Jako aby se kvůli němu chránili ostatní, je nesmysl…malé děti s tím virem nemarodí, jen ho ve většině případů přenáší…neslyšela jsem o tom, že by bylo nemocné malé dítě…nečetla jsem, jestli máš nějak jinak nemocné dítě a potřebuje se chránit samo…

Ne, potřebuješ mít chráněného člena domácnosti a nejde to, protože děti neorouškuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
23.9.20 13:20
@mroe píše:
@Lucie_Sx jsou i detske nanorousky. A nic jineho nez izolaci zranitelnych stejne udelat nemuzes.

Malé dítě není schopné správně manipulovat s rouškou.
To prostě není reálné.

A izolovat jak? Když jsou v rodině děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14910
23.9.20 13:20

@Lucie_Sx Tak se musí chránit ten člen, který to potřebuje…a je třeba možnost, aby se nepřibližovali na ty 2 metry, co uvádějí jako bezpečné? a na méně než 15 minut? jinak je to prostě těžké, protože ten vir nezmizí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
23.9.20 13:35
@Lucie_Sx píše:
Ne, potřebuješ mít chráněného člena domácnosti a nejde to, protože děti neorouškuješ.

Pak se musí taková osoba pohybovat s respirátorem nebo být od dětí izolována.
Pokud pro ni není akceptovatelná ani jedna z těchto možností, pak musí čekat, zda jí bude osud nakloněn.

Je to tvrdé, drsné a nechceme to slyšet nikdo, koho se to týká. Ale jiná cesta není - a ostatně už v této fázi dávno jsme, protože současná (ze zdravotního hlediska totálně potrhlá) opatření těmto osobám stejně ani zdaleka ochranu neposkytují… jen si to lidé nechtějí připustit a ze strachu se k nim slepě upínají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4125
23.9.20 13:48
@Lucie_Sx píše:
Malé dítě není schopné správně manipulovat s rouškou.
To prostě není reálné.A izolovat jak? Když jsou v rodině děti?

Je fakt děsivé, jak jsme se nechali zmanipulovat
Pro zajímavost, jiný pohled na věc od osoby, která seniorům ve zmíněném zařízení věnuje maximum
https://www.facebook.com/photo/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama