Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4034
23.9.20 21:18

@Sue2008

to jo

nicméně, fakt je rozdíl jak to bere někdo, komu je 99 nebo 89 a má život " za sebou "
v tomto věku bych to taky brala stoicky

a jinak pak logicky někdo, komu je např. čerstvých 60, ještě pracuje, má na krku ještě dítě které živí a. t.d…

je to i o životní situaci, jasně, nemluvě o lidech středního věku co maj děti či malé děti

opar v reálu zabíjí velmi raritně, kdyby tohle bylo " jen " jako opar…rozumíme jako HSV virus…fjůůůůů…pískáme si
:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
23.9.20 21:19
@Borrealis píše:
no, ono když musej oba chodit do práce tak „se“ to tak úplně nevymyslí :nevim:
zrovna u nás nemáme možnost jeden jen tak bejt doma a vypadnout z procesu, nemáme za sebe náhradu, žádnou

a jen nákup nestačí, když dotyčného je třeba koupat, hygiena, pleny…vařit…a je zapojena i pečovatelská služba

fakt to až tak jednoduché není…

když ne ty nebo chlap, tak někoho zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 21:22
@debra.morgan píše:

jak zaplatit??
nějakou ukrajinku která by tam bydlela?? a kde? u ní??? u tetičky??? kde??
neměla by kde, místo na další osobu tam již není…ta je u nás v baráku

pravda, já bych mohla na zahradu pod stan a paní by spala v ložnici vedle mého chlapa… a kde bychom jí vzali??

a kde bychom na ní vzali??? :mrgreen:

jsme zdravotníci, oba, fakt se nejmenuji Tykačová ani Kellnerová :lol:

tvl, ale pokus dobrej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
23.9.20 21:30

@Borrealis u toho HSV záleží, o jaké skupině populace se bavíme, ale jasně, v globálu je to spíš výjimka.

Strach z neznámého je přirozený a uznávám, že o viru toho teprve spoustu zjistíme. Děsivý je taky fakt, že s nákazou bojujeme pořád stejně, jako ve středověku, tj. rouškami a izolací.

Třeba i „blbé“ těhotenství a porod je taky rizikový podnik a ženské do toho pořád jdou, některé i opakovaně.

Tady v diskuzi jde spíš o to, že kvůli vyděšení autorky, resp. její rodiny má trpět široké okolí. Jakože tatínek Pepíčka z 5A má covid. Pepíček to možná má taky (nevíme, na test budeme čekat min. týden), tak kvůli tomu zavřeme do karantény celou 5A. Vlastě pro jistotu zavřeme i rodiče dětí z 5A a možná i jejich spolupracovníky…kde tedy končí rozumná obava a začíná hysterie :think: :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 21:31

No…živě si představuju jak se najde ochotná cizí paní, které hodíme na zem matraci metr krát dva, zavře se se stoletou hluchou a témeř slepou… minimálně pohyblivou cizí babkou u ní v pokoji a bude o ní nonstop pečovat včetně koupání, plen, páchnoucích věcí a bude tak činit několik měsíců 24/ 7 v naprosté izolaci, koupelnu má babka vlastní

tzn nikam nevyjde několik měsíců, a bude se živit asi pránou, ptž babka jí neuvaří, nákupy budou za dveřma

za přijatelnou cenu, kterou je schopna zaplatit rodina zdravotníků s vícero dětma

:lol:

paní nechá práce, a půjde do toho, na několik měsíců, nikdo předem neví na kolik jojo

jesus, hraběcí rady, ty jsou nejlepší
ale pobavilo, díky

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 21:34

@Sue2008

no jo

hele, dnes mi psal pán že něco a něco a bla bla a má teplotku a chce na testy protože v okolí mají 89 letého dědečka, a že notně musí a chce na testy a že je doma v izolaci

tak mu píšu ok, příznaky máte, takže posílám na testy, pak ale musíte zůstat v nařízené karanteně a nesmíte do práce

nato pak psal že jeje a že doma bejt vlastně nemůže a musí do práce a cosi kdesi…a tak…no, žádanka na testy již odešla a už to nestopneme, pak mi poslal ještě asi deset dalších mailů že si to rozmyslel a tak, no jo no…je to prostě těžký

někdy fakt dvakrát měřit a až pak žádat o testy a barvitě popisovat příznaky 8), ptž jak se kolo rozjede, už se nezastaví, ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 21:40
@debra.morgan píše:

jo, zapoměla jsem dotaz

kolik byste si účtovala Vy? za měsíc za takovouto nonstop službu u nepohyblivého seniora 24/ 7 včetně izolace s ním v pokoji a všeho? at mám představu!!! díky!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 21:40
@debra.morgan píše:
zajistit někoho k němu, kdo se s ním bude izolovat.

Ten člověk žije s námi ve STEJNÉ domácnosti, potřebuje na záchod, do koupelny, dýchá stejný vzduch, jaký lítá po celém bytě a který tam mimo jiné vydýchávají ty děti, co byly ve škole…

@Borrealis .
Konečně to někdo chápe.
Akorát ten člověk nemá 99, tam je to jasné, že už se to neřeší.

@Baba píše: :nevim: Vždyť je to pravda. Je to vaše věc, váš problém. Proč by se o to měla starat škola. Ústavy jsou jiná věc.

A proč by škola nemohla aspoň podat info o nakažených? To je to nejmenší, co může udělat. Děti tam chodí povinně, takže tak úplně NÁŠ PROBLÉM to není.
(btw já ten problém nemám, píšu o tom případu výše)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 21:43
@debra.morgan píše:

Takováhle sranda by stála cca 70 tis. měsíčně.
(vím o jedné paní, kde se střídají dvě pečovatelky, každá to má 14 dní full time a zbytek měsíce volno. Plat pro jednu 35. Pohoda, ne.)
No a kdyby takováhle paní přišla po 14 dnech nakažená bezpříznaková, tak uděláš co. Nic. Nejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 21:45

@Lucie_Sx

u nás máme vlastní kupelnu a vlastní pokoj, s akvárkem a kytkama…heč heč

takže tam můžeme někoho zavřít, už se nám hlásej zástupy chtivých

:mrgreen:

no ale na jaře, jak byla ta izolace nebo co a jak na dva měsíce ZCELA přestaly chodit pečovatelky, jooooo to byl fičák

:roll:

ufff, popravdě, nic moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 21:50
@Borrealis píše:
@Lucie_Sx

u nás máme vlastní kupelnu a vlastní pokoj, s akvárkem a kytkama…heč heč

takže tam můžeme někoho zavřít, už se nám hlásej zástupy chtivých

:mrgreen:

no ale na jaře, jak byla ta izolace nebo co a jak na dva měsíce ZCELA přestaly chodit pečovatelky, jooooo to byl fičák

:roll:
ufff, popravdě, nic moc

No vidíš, to je luxus, u nás by paní musela leda tak ven do psí boudy (pes je jen jeden a boudy má tři, takže vlastně hafo místa.
(fičák je to furt…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17050
23.9.20 21:54

@Lucie_Sx @Borrealis my jsme na jaře měli v baráku ležícího 96 dědečka, hlavu měl dobrou - starali jsme se o něho téměř úplně normálně, otec tedy zůstal celý duben doma, aby možnost nákazy nezvyšoval, ale matka chodila normálně do práce - nikdo nešílel, nikdo se neizoloval, ani děda to nechtěl - nakonec v květnu umřel, ne na covid, ale proto že nechtěl jít to nemocnice na pravidelnou výměnu katétru, že je tam covid - tak zemřel na celkovou sepsi z nevyměněného katétru - nebýt paniky z covidu, možná žil dodnes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
23.9.20 21:55
@Lucie_Sx píše:
A proč by škola nemohla aspoň podat info o nakažených? To je to nejmenší, co může udělat. Děti tam chodí povinně, takže tak úplně NÁŠ PROBLÉM to není.
(btw já ten problém nemám, píšu o tom případu výše)

Proč by měla škola podávat nějaké reporty? 8o To není vůbec jejich starost. To je snad věc hygieny.
K čemu to má být, vědět, že ve škole byl někdo nakažený? Tp na chování příbuzných toho enmocného něco změní? Se sand mají chovat opatrně pořád a ne spoléhat na to, že se někdo možná otestuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 22:04

@stinga

ano

naše tetička má velice tuhý kořínek, a „jen“ celkově slábne, ale bude zde určitě ještě několik let…ztrácí zrak, neslyší, chodí už jen velmi špatně a jen s dopomocí, takže jí jde nějak dosoukat na záchod, ale stejně je na plenách po většinu dne a tak…stáří je neúprosné

má neuvěřitelnýho pamatováka, jak nový věci, tak starý věci, takže mi ocituje doslovně co řekl támhle nějaký ministr v 39 roce…a co na to řekl jiný ministr :mrgreen:

taková chodící kronika, to je za mě neuvěřitelné, já nepamatuji, ani co bylo před tejdnem pomalu…ona do svých cca 94 vypadala pořád stejně a až od té doby začala nějak jako „stárnout“ a celkově pomalu scházet a chátrat, takže 5 let zatím to jede pomalu z kopce

péče o ní – jde to…ale zavřít k ní někoho / koho?? nikoho nenajdete / na x měsíců, jak je zde rozebíráno a doporučováno by fakticky nešlo

jasně, za nevím — stopade měsíčně??? – bychom zcela jistě někoho sehnali, no ale ty zase nemáme ani my, ani ona

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
23.9.20 22:08
@Borrealis píše:
jo, zapoměla jsem dotazkolik byste si účtovala Vy? za měsíc za takovouto nonstop službu u nepohyblivého seniora 24/ 7 včetně izolace s ním v pokoji a všeho? at mám představu!!! díky!!!

Netuším, v tomto oboru se vubec nepohybuji. A asi to smerujes k tvemu platu, nevim kolik beres, klidne to muze byt vic. Je to o prioritách, nemáš na to, postarej se sama, ale netvrd mi, ze ty moznosti nejsou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama