Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
14355
23.9.20 22:11
@Lucie_Sx píše:
Takováhle sranda by stála cca 70 tis. měsíčně.
(vím o jedné paní, kde se střídají dvě pečovatelky, každá to má 14 dní full time a zbytek měsíce volno. Plat pro jednu 35. Pohoda, ne.)
No a kdyby takováhle paní přišla po 14 dnech nakažená bezpříznaková, tak uděláš co. Nic. Nejde to.

Ne, ja fakt nic, nevidim totiz duvod kvuli covidu menit zpusob starani o me blizke. :roll: a kupodivu ani oni ne. Takže se u nich stridame s pecovatelkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
23.9.20 22:14
@Lucie_Sx píše:
Tohle tu nikdo nepsal.

Reagovala jsem na ty s prominutím KECY, jak školu obtěžuje informovat rodiče dětí, kteří mají doma někoho zranitelného, že nějaké dítě má pozitivní rodiče a chodí do školy dál (třeba).

A vůbec na ty další s prominutím KECY, že zranitelný se má chránit sám - snažím se vysvětlit, že to jaksi nejde, a že by tedy bylo fajn, kdyby veřejnost neprděla na opatření a nechovala se moc rizikově.

Omlouvám se za drsný příspěvek, ale už mi to fakt leze krkem.

Pokud to NEJDE, tak se asi víc prostě dělat nedá. Nemůžeš omezovat úplně cizí lidi, to prostě nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
23.9.20 22:20
@Borrealis píše:
No…živě si představuju jak se najde ochotná cizí paní, které hodíme na zem matraci metr krát dva, zavře se se stoletou hluchou a témeř slepou… minimálně pohyblivou cizí babkou u ní v pokoji a bude o ní nonstop pečovat včetně koupání, plen, páchnoucích věcí a bude tak činit několik měsíců 24/ 7 v naprosté izolaci, koupelnu má babka vlastní

tzn nikam nevyjde několik měsíců, a bude se živit asi pránou, ptž babka jí neuvaří, nákupy budou za dveřma

za přijatelnou cenu, kterou je schopna zaplatit rodina zdravotníků s vícero dětma

:lol:

paní nechá práce, a půjde do toho, na několik měsíců, nikdo předem neví na kolik jojo

jesus, hraběcí rady, ty jsou nejlepší
ale pobavilo, díky

:mavam:

No, a tady je právě krásně vidět, milé děti, že prostě řešení neexistuje. Dělejte co můžete a zvládnete, a ostatní nechte žít. Co chceš furt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 22:27

@Oli.Lyon

to bylo na mně, " co chci furt? "

no co chci…chci přežít

chodím nyní nachcípaná do práce, ptž nelze jinak, zástup není, nikdo není
v tom respir. se dusim, v práci blázinec, peklo,
nejbližší dovolená bude v srpnu, snad, a to jen krátká, ptž více se nedá, není zástup

pokouším se těšit na vánoce, ale moc to nejde

jako křeček v kolečku z kterého není cesta ven

bejt tak fotbalista nebo hokejista, odletím si někam kam to jde a válím se u moře nebo na jachtě
a do tývý pro masy naříkám něco " vo nejistotě", vestoje před sponzorským panelem a potřásaje nějakýma značkovýma hodinkama

ale jsem „služba lidu“ takže leda tak houno a leda ve snu
:roll:

něco jako v té písničce mikymauz od Nohavici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
23.9.20 22:29

@Borrealis btw, snad je logicky, ze když se o pribuzneho nejsi ochotna, schopna ci co postarat sama, tak zajistís pecovatelce zazemi. Tvl, vymluvy level milion tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 22:32
@stinga píše:
@Lucie_Sx @Borrealis my jsme na jaře měli v baráku ležícího 96 dědečka, hlavu měl dobrou - starali jsme se o něho téměř úplně normálně, otec tedy zůstal celý duben doma, aby možnost nákazy nezvyšoval, ale matka chodila normálně do práce - nikdo nešílel, nikdo se neizoloval, ani děda to nechtěl - nakonec v květnu umřel, ne na covid, ale proto že nechtěl jít to nemocnice na pravidelnou výměnu katétru, že je tam covid - tak zemřel na celkovou sepsi z nevyměněného katétru - nebýt paniky z covidu, možná žil dodnes

Tak 96 let je trochu něco jiného než 60 nebo 40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 22:37
@debra.morgan píše:
Ne, ja fakt nic, nevidim totiz duvod kvuli covidu menit zpusob starani o me blizke. :roll: a kupodivu ani oni ne. Takže se u nich stridame s pecovatelkama.

Tak nepiš nesmysly, ne…?

@Oli.Lyon píše:
Pokud to NEJDE, tak se asi víc prostě dělat nedá. Nemůžeš omezovat úplně cizí lidi, to prostě nejde.

Jak omezovat? Tak buď ve společnosti existuje nějaká solidarita a všichni se na chvíli obejdeme bez mega akcí, vydržíme roušku v obchodě atd., anebo se na to bude kašlat a pak je ale docela možný, že ty lůžka prostě nebudou.
Pokud virus skutečně slábne, tak by to moc dlouho trvat nemuselo.
No to je fuk.

@debra.morgan píše:
@Borrealis btw, snad je logicky, ze když se o pribuzneho nejsi ochotna, schopna ci co postarat sama, tak zajistís pecovatelce zazemi. Tvl, vymluvy level milion tady.

Ty jsi z Marsu nebo odkud?
Ony ty zdravotní služby nefungujou nijak růžově, většina v tom jede pro prachy, jiné varianty neexistujou, tak člověk dělá co umí, že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
23.9.20 22:41
@Borrealis píše:
@Oli.Lyon

to bylo na mně, " co chci furt? "

no co chci…chci přežít

chodím nyní nachcípaná do práce, ptž nelze jinak, zástup není, nikdo není
v tom respir. se dusim, v práci blázinec, peklo,
nejbližší dovolená bude v srpnu, snad, a to jen krátká, ptž více se nedá, není zástup

pokouším se těšit na vánoce, ale moc to nejde

jako křeček v kolečku z kterého není cesta ven

bejt tak fotbalista nebo hokejista, odletím si někam kam to jde a válím se u moře nebo na jachtě
a do tývý pro masy naříkám něco " vo nejistotě", vestoje před sponzorským panelem a potřásaje nějakýma značkovýma hodinkama

ale jsem „služba lidu“ takže leda tak houno a leda ve snu
:roll:

něco jako v té písničce mikymauz od Nohavici

Ja jen chtěla říct, ze nelze čekat, že někdo jinej, ti ostatní, za kohokoli něco vyřeší. Běžně se tady lidi perou o máslo v akci. Opravdu po někom úplně cizím chceš, aby na tebe bral ohled, ptz v televizi říkají, ze je to třeba??? Prosím, prestanme ze sebe delat idioty. Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
23.9.20 22:46
@Lucie_Sx píše:
Jak omezovat? Tak buď ve společnosti existuje nějaká solidarita a všichni se na chvíli obejdeme bez mega akcí, vydržíme roušku v obchodě atd., anebo se na to bude kašlat a pak je ale docela možný, že ty lůžka prostě nebudou.
Pokud virus skutečně slábne, tak by to moc dlouho trvat nemuselo.
No to je fuk.

Solidarita ve společnosti? Od antivax to zní neskutečně drze.
No tak vidíš. Ty nechceš očkovat a ohrožuješ jiný, ostatní se nehodlají kvůli tobě nesmyslně omezovat. Tak si vyber, co chceš :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.9.20 22:47
@debra.morgan píše:
@Borrealis btw, snad je logicky, ze když se o pribuzneho nejsi ochotna, schopna ci co postarat sama, tak zajistís pecovatelce zazemi. Tvl, vymluvy level milion tady.

zajistím pečovatelce zázemí? Kde? Postavím jí novej barák vedle našeho? kde se bude moct izolovat? nebo tedy bude zavřena na matraci na zemi u tetičky u akvárka??

tak znovu? jakou sumu byste si řekla za péči nonstop 24/7 o takto těžšího seniora? u něj doma
včetně zázemí pro izolaci? nonstop několik měsíců? Kolik??? No vážně. At mám představu jak jdou ceny.

mě přijde že si děláte pr – del a pak na tu tímpádem není co říct

:nevim:

Jaké výmluvy?? to je denní realita v který prostě musím žít, nestála jsem o to, ale je to tak a musím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
23.9.20 22:47

@Oli.Lyon no hele, ale ona je doktor a po tom se to chce a presto nema na to, aby si zaplatila pecovatelku pro starecka. Zase si nebude smet vzit dovolenou, zastup nedostane, OCR bude sproste slovo, v praci bude od nevidim do nevidim… Kazdej si fakt home office nevezme. A o zaplacenych prescasech a odmenach bude zas jen poslouchat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 22:48
@Oli.Lyon píše:
Ja jen chtěla říct, ze nelze čekat, že někdo jinej, ti ostatní, za kohokoli něco vyřeší. Běžně se tady lidi perou o máslo v akci. Opravdu po někom úplně cizím chceš, aby na tebe bral ohled, ptz v televizi říkají, ze je to třeba??? Prosím, prestanme ze sebe delat idioty. Dekuji.

Tak ať z nás nedělají idioty všichni, kdo tvrdí, že „musíme ochránit zranitelné“ - a neřeknou JAK, a pak když dojde na lámání chleba, tak všichni říkají pro změnu „zařiďte si to sami“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
23.9.20 22:48
@Baba píše:
Solidarita ve společnosti? Od antivax to zní neskutečně drze.
No tak vidíš. Ty nechceš očkovat a ohrožuješ jiný, ostatní se nehodlají kvůli tobě nesmyslně omezovat. Tak si vyber, co chceš :roll:

Individuální přístup k očkování je antivax? Jdi se drbnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
23.9.20 22:51

A az to konecne chytne, dostane misto neschopenky respirator a zakaz chodit kamkoli jinam nez do prace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
23.9.20 22:52

@Lucie_Sx ne, ve společnosti ve skutečnosti žádná solidarita neexistuje, bylo by dobré si to přiznat. Opravdu nevím, co čekáš. Ze někdo, kdo nemá naprosto žádný problémy k řešení ve vlastním životě začne najednou solidárně řešit cizi, protože propaganda? Proč by to delal? Mimochodem, proč bys mi měla ty a tvoje starosti připadat důležitější než já a moje starosti? Chápeš, ze chceš nemožné? Z toho fakt vyplývá jen a pouze to, ať se každý stará sam o sebe, jak nejlip umí. Ruce, (rousky, at nezeru), rozestupy. Kvůli sobě. Nebo ne? Pak jedině to může mit nějaký efekt. Každý kvůli sobě, na solidaritu se.re pes, výsledek stejný, ale lidi neslyší na cizí problémy, boha, proberte se. Nikdo vas nebude chránit na vlastní úkor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama