Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4220
22.9.20 20:09
@Anonymní píše:
Je to sileny. Takhle bude nakazena pulka skoly a roznaset dale a nikdo to nebude vedet. Vyborny.
Zakl.

Zatímco když bude půlka republiky zbytečně v karanténě a utratí se desítky milionů za zbytečné testy, tak to bude všechno sluníčkové
Btw, když máš staré nemocné rodiče, jak jsi řešila každoroční virózy a chřipky, které létaly republikou? Taky takhle hystericky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
22.9.20 20:11

Jak víš, že to dítě nebude testované?

Já teda o všech, kteří byli v karanténě protože se potkali s někým pozitivním vim, že byli na testech. Dospělí i děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3006
22.9.20 20:18

U nás v sousední kanceláři 2 ženy. Jedna má potvrzený covid. Druhé hygiena ani nezavolala. Takto se u nás skvěle trasuje :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
22.9.20 20:18

Máme případ tento měsíc, kluk v ulici 14 let, pozitivní, v karantene celá jeho třída a rodiče. Kdo všechno šel na testy nevím. Chci se později zeptat.

A to, že někteří lékaři v této době ordinují jen po telefonu, mě taky štve. Jako to už je lepší se léčit podle Google, tam jsou aspoň názorné obrázky. Dnes jsem musela dr. důrazně poprosit o vytery z krku u dcery, která je už týden doma se zvýšenou teplotou, bolestí v krku a sem tam bolestí hlavy. Jak máme poznat, jestli je to viroza nebo angína :roll: Naše dr. je nejen pediatr ale i uznávaná kapacita dětské kardiologie, ale já fakt děti neumím léčit podle internetu, případně nějakých skript, že bych zavolala, jaké léky chceme napsat :mrgreen:
Covidu naproti nepůjdeme, ale daleko více se děsím těch nepřímých ztrát na zdraví nebo životech.

Zakladatelko, pokud máš možnost a pocit, že chceš nechat dítě doma a chceš si ho vzdělávat sama, klidně si ho na pár týdnů stáhni že školy. Oni Ti to omluví, nikdo vás nebude uhánět, jen teda nesmí chodit ven a na mimoškolní aktivity. Musí se chovat jak v klasické nemoci. Viroza je teď omluvenkou na vše. Naše dr. dává OCR po telefonu. Preferuje s každým nachlazením 10 dní doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
22.9.20 20:19

@kacz až budeš v mojí kůži tak pak raď ;) evidentně těhotná ani starší nejsi tak se nemáš čeho obávat :palec: buď ráda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
22.9.20 20:23

A děti se testují, naše dr. tam. prý posílá každý silnější kašel, který během pár dní neustupuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:26

@fíkofka Jak moc potkali? Moje dite sedi pred pozitivnim spoluzakem, nikdo nevolal, neni v karantene a testy nebudou. Manzel se potkal s nakazenym v praci. Tomu z hygieny volali, taky uz jsou to tri tydny, ted uz bych telefonat ani necekala, uznam nevyznamnym kontaktem, tim to skoncilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:27

https://denikn.cz/…uje-lekarka/

Příspěvek upraven 22.09.20 v 20:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7089
22.9.20 20:27
@Meleys píše:
@kacz až budeš v mojí kůži tak pak raď ;) evidentně těhotná ani starší nejsi tak se nemáš čeho obávat :palec: buď ráda

Jsem těhotná, ale to přece není důvod se na x měsíců zavřít doma. Pak akorát člověk přemýšlí o nesmyslech. Schovávat se před nemocí, na kterou člověka musí testovat, aby zjistili, jestli ji vůbec má - proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:31

Navic je bohuzel v nasem zajmu promorit mlade a zdrave, nemuzeme se schovavat vecne. Naproti tomu nepujdeme, ale zavrit vsechny do karanteny uz znovu taky nemuzeme.
Nekdo musi pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
22.9.20 20:32
@mroe píše:
https://denikn.cz/…uje-lekarka/Příspěvek upraven 22.09.20 v 20:28

Dík za odkaz, ale ten mi moc nepomůže. Pediatra mi řekla, když jsem se s ní radila ohledně zdravotního stavu dcery, že teda mame přijít, že se mnou nemůže 10 minut viset na telefonu, že musí vypisovat zadanky na testy na covid :mrgreen:
Přitom dcera má příznaky angíny a čekáme na výsledky vyteru. Nemám doma kristalovou kouli a ostatní nemoci nepřestal rázem existovat. Angína může být nebezpečná a to jako zdravotník víš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
22.9.20 20:33
@kacz píše:
A co s tím chceš dělat? Jakmile na to přišli, dítě od Vás izolovali. Má stát teď zaplatit testy celé třídě? Nebo celé škole? Nebo jake řešení si představuješ?

No každou chvíli čtu článek, jak se ve škole objevil virus a celá třída v karanténě. K té patří samozřejmě testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
22.9.20 20:34
@fíkofka píše:
Jak víš, že to dítě nebude testované?Já teda o všech, kteří byli v karanténě protože se potkali s někým pozitivním vim, že byli na testech. Dospělí i děti.

Je to její dítě, ne? Alespoň tak to chápu já. A nikdo není ani v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7089
@vokishka píše:
No každou chvíli čtu článek, jak se ve škole objevil virus a celá třída v karanténě. K té patří samozřejmě testy.

Samozřejmě? Nic samozřejmého na tom nevidím. Když dítě nemá příznaky nemoci, proč testy? Já bych své evidentně zdravé dítě na žádný test neposlala. Co je to za nemoc, když ji musíš otestovat, abys zjistila, jestli ji vůbec máš?

Příspěvek upraven 22.09.20 v 20:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271

@vokishka O nasi tride evidentne nepsali. Testy zadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama