Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
302
22.9.20 20:36
@kacz píše:
Jsem těhotná, ale to přece není důvod se na x měsíců zavřít doma. Pak akorát člověk přemýšlí o nesmyslech. Schovávat se před nemocí, na kterou člověka musí testovat, aby zjistili, jestli ji vůbec má - proč?

Každý nemá stejný příznaky někdo nic nepozná a někdo na to umírá..někdo má následky zdeformovaný plíce atd…uvědom si že máš oslabenou imunitu…nemyslím to špatně, pracovala jsem do 6.měsíce, nejsem žádný netáhlo. I přítel měl o mě strach a říkal ať jsem radši doma, už se to ty dva měsíce a kousek nezblázní nejsem doma od začátku těhotenství, je to na každé z nás ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:36
@Jana206 píše:
Dík za odkaz, ale ten mi moc nepomůže. Pediatra mi řekla, když jsem se s ní radila ohledně zdravotního stavu dcery, že teda mame přijít, že se mnou nemůže 10 minut viset na telefonu, že musí vypisovat zadanky na testy na covid :mrgreen:
Přitom dcera má příznaky angíny a čekáme na výsledky vyteru. Nemám doma kristalovou kouli a ostatní nemoci nepřestal rázem existovat. Angína může být nebezpečná a to jako zdravotník víš.

To samozrejme. To byla reakce na to, ze posila na testy deti s kaslem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:38

Jo a MMCH, v dalsi tride meli pozitivniho o tyden driv, trida se normalne uci, v karantene taky neni ( jestli testovali nebo nechali doma nejakeho jednotlivce, to tedy nevim}.
A ten dcerin spoluzak se evidentne nakazil doma, ne ve skole ( otestovali ho hned po pozitivnim testu rodice)

Příspěvek upraven 22.09.20 v 20:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7089
22.9.20 20:38
@Meleys píše:
Každý nemá stejný příznaky někdo nic nepozná a někdo na to umírá..někdo má následky zdeformovaný plíce atd…uvědom si že máš oslabenou imunitu…nemyslím to špatně, pracovala jsem do 6.měsíce, nejsem žádný netáhlo. I přítel měl o mě strach a říkal ať jsem radši doma, už se to ty dva měsíce a kousek nezblázní nejsem doma od začátku těhotenství, je to na každé z nás ;)

Já? Já oslabenou imunitu nemám, jsem zdravá jak řípa, teď jsem prošla nějakou virozou, 4 dny rýma, kašel (syn to dotáhl ze školy) a už jsem zase fit… třeba to byl covid :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
22.9.20 20:39
@mroe píše:
To samozrejme. To byla reakce na to, ze posila na testy deti s kaslem…

Ale ona zatím fakt posílá. Ne teda s každým, ale se silným, který nepresel ani po týdnu. Nejsem jediná matka, která k ní chodí s dětmi. Lidi si to řeknou na FB. Třeba teď posílat přestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
22.9.20 20:40
@kacz píše:
Samozřejmě? Nic samozřejmého na tom nevidím. Když dítě nemá příznaky nemoci, proč testy? Já bych své evidentně zdravé dítě na žádný test neposlala. Co je to za nemoc, když ji musíš otestovat, abys zjistila, jestli ji vůbec máš?Příspěvek upraven 22.09.20 v 20:35

Testy jsou součástí karantény, proto píšu samozřejmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
22.9.20 20:41
@Meleys píše: 🙄 Je ve styku se staršíma tak jakýpak vyhazování?…

Jediný co té omlouvá tak je hormony poblázněný mozek, jinak nic. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:41

@vokishka To ano, ale to te do te karanteny nekdo musi poslat. A kdyz do karanteny neposlou spoluzaky ze tridy, tak testovani proste nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
22.9.20 20:42
@debra.morgan píše:
mě poslední dobou všechny diskuse o koroně baví, jsou ještě bizardnější než na jaře.

A proto jsem se do ni musela dneska zapojit
:mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 20:42

U nás to bylo takto: Syn č.1 měl ve třídě nakaženého spolužáka, měl nařízenou karanténu (10 dní) a testy, syn č.2 chodil dál do školy a manzel do práce, nijak omezení nebyli. K tomu by došlo až po pozitivních testech syna, který byl negativní. Takze si pobyl 10 dní doma a celou tu dobu chodil jeho bratr normálně do té samé skoly, jen do jiné třídy.

• Citovat
  • Nahlásit
23832
22.9.20 20:47
@mroe píše:
@vokishka To ano, ale to te do te karanteny nekdo musi poslat. A kdyz do karanteny neposlou spoluzaky ze tridy, tak testovani proste nebude.

To jo, ale já jsem původně psala, že jsem četla hromadu článků, jak posílají třídy do karantény a k té patří testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 20:54
@vokishka píše:
To jo, ale já jsem původně psala, že jsem četla hromadu článků, jak posílají třídy do karantény a k té patří testy.

No vidis, ja nic necetla, ja mam vlastni zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
22.9.20 20:57
@mroe píše:
No vidis, ja nic necetla, ja mam vlastni zkusenost.

O to nejde, šlo o reakci na to, že se děti netestují a neposílají do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
22.9.20 21:00
@mroe píše:
@fíkofka Jak moc potkali? Moje dite sedi pred pozitivnim spoluzakem, nikdo nevolal, neni v karantene a testy nebudou. Manzel se potkal s nakazenym v praci. Tomu z hygieny volali, taky uz jsou to tri tydny, ted uz bych telefonat ani necekala, uznam nevyznamnym kontaktem, tim to skoncilo.

Volali všem, co ten nakažený udal jako kontakt. Pokud bylo dítě ve třídě, šla do karantény celá třída. Koukám, že co hygiena, to asi jiný přístup :roll:. Jsem teď na mateřské, ale profesí učitelka, tak ze škol mám u nás celkem přesné info.
Nechci se tě teď nijak dotknout, netušim jak staré máš dítě, ale podobný případ byl i u nás a nakonec byl spolužák jenom v karanténě a dítě z toho udělalo, že je pozitivní :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7089
22.9.20 21:01
@vokishka píše:
O to nejde, šlo o reakci na to, že se děti netestují a neposílají do karantény.

Já chápu, že někdo jde do karantény, ale nechápu, proč by měl mít testy. Buď u něj propukne nemoc a pak je to jasné, nebo nepropukne nic a pak je to jasné taky, i kdyby to náhodou měl, po 10 dnech už stejně nebude infekční. Nedává to smysl. Pak nemají být odběrová místa přetížená. Zcela souhlasím, děti netestovat.

Příspěvek upraven 22.09.20 v 21:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama