Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
302
22.9.20 21:02
@Natálka26 píše:
Jediný co té omlouvá tak je hormony poblázněný mozek, jinak nic. :roll:

Dobře, mám poblázněný hormony když mám opačný názor,ok.Ale alespoň mi záleží na starších a jinak oslabených lidech. Časté testování doktorů co jsou v přední linii mi prostě jako vyhazování peněz nepříjde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
22.9.20 21:03
@vokishka píše:
Je to její dítě, ne? Alespoň tak to chápu já. A nikdo není ani v karanténě.

Ahaaa… já myslela, že jde o spolužáka z pozitivní rodiny a zakladatelčino dítě je to, které je s ním ve třídě. Už mám dneska dost a těch dětí na mě bylo asi moc. Moje chyba, omlouvám se :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 21:08

@fíkofka Je ji skoro 16. :mrgreen: Dite je skutecne pozitivni, stejne jako rodic. Jestli je v karantene spoluzak, sedici vedle nej, nevim. Ale do skoly tento tyden jeste neprisel. V druhe tride to pry bylo nejak podobne, tam mam ale informace jen z doslechu, o karantene tridy se uvazovalo, ale trida se dal uci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
22.9.20 21:11

@mroe no tak to nebude váš případ :lol: Já fakt jen zírám a už se v tom prostě ztrácím. Sama jsem dost chaotik, ale tohle je uz i na mě moc. Držím pěsti, aby byla dcera v pořádku a Covid se ji i vám jako rodině vyhnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
22.9.20 21:12
@kacz píše:
Já chápu, že někdo jde do karantény, ale nechápu, proč by měl mít testy. Buď u něj propukne nemoc a pak je to jasné, nebo nepropukne nic a pak je to jasné taky, i kdyby to náhodou měl, po 10 dnech už stejně nebude infekční. Nedává to smysl. Pak nemají být odběrová místa přetížená. Zcela souhlasím, děti netestovat.Příspěvek upraven 22.09.20 v 21:02

Můžeme o smysluplnosti debatovat, jak chceme. Ale zatím je to tak prostě nastavené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 21:15

@fíkofka Dcera ma rymu, stejne jako mladsi. Ja se ale nedesim, jestli to dotahnu ja z prace, nebo dcery ze skoly, nebo kdokoli z MHD, je celkem jedno, necekam, ze bychom se tomu uplne vyhnuli. Nezbyva nez doufat, ze to prezijeme ve zdravi. Od starousku jsme se izolovali, poridili si dobre rousky a dezinfekci, vic udelat nemuzeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
22.9.20 21:15
@Meleys píše:
Dobře, mám poblázněný hormony když mám opačný názor,ok.Ale alespoň mi záleží na starších a jinak oslabených lidech. Časté testování doktorů co jsou v přední linii mi prostě jako vyhazování peněz nepříjde :think:

Jako ze testováním bezpříznakových dětí nějak samaritánsky chrániš ostatní? 8o mě fakt fascinuje, co je tady rytířů najednou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 21:16

@vokishka No, ono to tak dlouho nastavene nebude. Uz ted je pomerne fuska sehnat test aspon na konci karanteny… natoz dvakrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
22.9.20 21:30
@Meleys píše:
Dobře, mám poblázněný hormony když mám opačný názor,ok.Ale alespoň mi záleží na starších a jinak oslabených lidech. Časté testování doktorů co jsou v přední linii mi prostě jako vyhazování peněz nepříjde :think:

Předpokládám, tedy správně, ze minuly rok s nástupem chrupkoveho období jsi nasadila roušku, nevychazela ven a se staršími či jinak rizikovými úplně omezila kontakt? Nebo té to před rokem ani nenapadlo a žila jsi spokojený a plnohodnotný život bez strachu z chřipky, tím myslím pravé chřipky, ne virozy. Ano, zbytečně testování zdravotních pracovníků mi přijde jako vyhazování peněz z oken, ale co se divím, když důchodcům dáme 5000 na Vánoce a očr máme na 80%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
22.9.20 21:47

No, už jenom v té frontě na test se setkáváte s lidmi, kteří jsou nejspíš nakažení… A netuším, jestli opravdu všude dodržují rozestupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7089
22.9.20 21:49
@Blankaspl píše:
No, už jenom v té frontě na test se setkáváte s lidmi, kteří jsou nejspíš nakažení… A netuším, jestli opravdu všude dodržují rozestupy.

Proto jít na test je hloupost. Buď člověk nemocný je, nebo nemocný není. To snad každý na sobě pozná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
22.9.20 21:51
@mroe píše:
@vokishka No, ono to tak dlouho nastavene nebude. Uz ted je pomerne fuska sehnat test aspon na konci karanteny… natoz dvakrat…

Jo, už uvažuji, že bude jen ten závěrečný. A řekla bych, že to brzo schválí, klesnou tím čísla. Teď když je někdo ten pátý den pozitivní, otestuji i rodinu a ti klidně můžou být taky a roznaseji to v práci, ty taky testují. Tak to naskakuje. Když otestuji až na konci, tak i ten případně nakazeny už bude uzdraveny většinou, takže ty kolem netestuji. A čísla půjdou dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 21:56

@vokishka ja myslim, ze je dost jedno, kam pujdou cisla. Podstatne je nezahltit nemocnice. Kdyby se navic povedlo ochranit stare a rizikove, byla by to vyhra. Sedet doma, trast se strachy a cekat, ze to nekdo zaplati, neni reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
22.9.20 21:56
@vokishka píše:
Jo, už uvažuji, že bude jen ten závěrečný. A řekla bych, že to brzo schválí, klesnou tím čísla. Teď když je někdo ten pátý den pozitivní, otestuji i rodinu a ti klidně můžou být taky a roznaseji to v práci, ty taky testují. Tak to naskakuje. Když otestuji až na konci, tak i ten případně nakazeny už bude uzdraveny většinou, takže ty kolem netestuji. A čísla půjdou dolů.

To jo, ale oni sledují i těžké průběhy, hospitalizace a úmrtí. A ty v poslední době stouply.

V testování vidím jediný smysl-výzkum a poznání, jak se vir chová. Taky si myslím, že nakažených bez příznaků je mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50886
22.9.20 22:24
@mroe píše:

Ono je to blbe. Vim o skole, kde prijela KHS k nim testovat, protoze tam bylo treba v jedne grupe testovat pres sto lidi. Dale znamy volal obvodacce, ze ma priznaky. Dala ho do registru a mel si nekolik dni pockat na testy, ze u nas je cekacka. Samotna KHS mu poradila, at jedou 100 km na urcite misto, ze tam nejsou takove fronty, nemusi se objednat. Tak ho zena vezla. Udelali mu testy a mel to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama