Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4034
22.9.20 22:27
@mroe píše:
@vokishka No, ono to tak dlouho nastavene nebude. Uz ted je pomerne fuska sehnat test aspon na konci karanteny… natoz dvakrat…

jistě jistě, je to tak

a že někde fakt testují své praktiky zaměstnance co týden? 8o

docela čumím až se mi věřit nechce, protože s takovou tam brzy nebudou mít žádného nenakaženého „volného“, a co pak? pošlou celé pracoviště do karanteny?

i když, pravda, nasaděj jim respirátor a čau do práce, asi, ale stejně, docela se divím… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
22.9.20 22:30
@mroe píše:
@fíkofka Dcera ma rymu, stejne jako mladsi. Ja se ale nedesim, jestli to dotahnu ja z prace, nebo dcery ze skoly, nebo kdokoli z MHD, je celkem jedno, necekam, ze bychom se tomu uplne vyhnuli. Nezbyva nez doufat, ze to prezijeme ve zdravi. Od starousku jsme se izolovali, poridili si dobre rousky a dezinfekci, vic udelat nemuzeme.

mě už choděj nemocní, kašlou, klouby, horečky, kde co…

nic nenaděláme, musíme to nějak přežít, mám trochu sinusitidu, bolí mě v krku, zatím držím, co nadělám…je tam blázinec… :nevim:

dnes jsem zachytila nějaký blábol nějakého fotbalisty " máme nejistotu, budeme mít nejistotu"…boha jeho, seděj na milionech, jezděj autama za miliony…tak nebude kua kopat měsíc do míče, čutálista…kurnik…on má „nejistotu“…co maj dělat lidi co přišli o práci???

no nic
:cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
22.9.20 22:32
@vokishka píše:
Jo, už uvažuji, že bude jen ten závěrečný. A řekla bych, že to brzo schválí, klesnou tím čísla. Teď když je někdo ten pátý den pozitivní, otestuji i rodinu a ti klidně můžou být taky a roznaseji to v práci, ty taky testují. Tak to naskakuje. Když otestuji až na konci, tak i ten případně nakazeny už bude uzdraveny většinou, takže ty kolem netestuji. A čísla půjdou dolů.

no ano
stejně se více nestíhá, hodně lidí stihne jen ten " závěrečný " a to s odřenýma ušima
systém žádanek padá, dnes taky spadl, jsou fronty…nestíhá se… :nevim:

ale dolu hned tak nepůjdou, myslím čísla, to bohužel tedy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 22:35

@Borrealis

Příspěvek upraven 22.09.20 v 22:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 22:37

@Borrealis pak je ale blbost je testovst, respirator snad nosi uz ted. Uprimne, moc by me zajimalo, kde praktiky testuji kazdy tyden a kdo jim to naridil. Ja tomu neverim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
22.9.20 22:52

@mroe

nu, asi tak nějak :kytka:

že by je někde testovali po týdnu / tvl kdo by to platil?? / a sami si zavřeli tak personál a okolí do karanteny?

já bych to proslulé pracoviště, kde asi nosej ffp 3, pravidelně je mění a tak dále…fakt chtěla vidět :mrgreen:

ale třebas to není v čr, pak kušuju a již nic neříkám

naopak po dnešku mám pěknou historku s marodícím aro personálem kterým hlavně proboha a proboha všem zakázali jít na testy, páč po testech by to tam zřejmě mohli celý zavřít a to je velký aro v jedné nejmenované fakt velké nemocnici…nooo…pobavilo, joooo to jsou ty hromadné aro akce / jako fakt, nekecám, blbci dělali akci a půlka jich tam a poté onemocněla, ehm…signifikatními příznaky :lol: /

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
22.9.20 22:56

@Borrealis no, ono je tak nejak jedno, jestli se nakazi v praci nebo po praci. Nas taky nikdo testovat nebude, kdyz zavrou nas, muzou zavrit celou nemocnici. A ke zhrouceni by nam stacilo par OCR pri zavreni skol a skolek, ani Covid netreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
22.9.20 23:01

@mroe

jistě jistě

mmch hlavní důvod proč se nyní fakt velmi nehrnou a nepohrnou do zavírání škol a školek, ač by si to situace už i žádala, je právě hrozicí rychlé kleknutí zdravotnictví

protože když se sejdou nemocní zdravotníci plus ti co maj očr kvůli dětem, tak je půlka zdravotníků náhle f pr – deli a klekne to a to nikdo vážně nechce

samozřejmě nahlas se to neříká, ale je to tento důvod, na rozdíl od jedné jiné zde diskuse, já ten telef. přímý kontakt mám :nevim:

ale nikam veřejně to nepude, to nejde, chtěj aby hlavně nekleklo zdravotnictví…to je celý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
22.9.20 23:03
@Anonymní píše:
Dnešní zkušenost z nejmenované základní školy v ČR.
Dítě sedí ve škole s dítětem, jehož rodič má prokázaný covid. Do včera ono dítě ještě chodilo do školy. Tato skutečnost je sdělena učitelem pouze dětem ve třídě (1.stupeň). Rodiče žádnou oficiální informaci od školy nedostali. Info po kontaktování ředitele: Kvůli GDPR nemůže informaci potvrdit ani vyvrátit. Ono dítě testováno nebude. Bude pouze 10 dní v karanténě. Dle hygieny na testy nemusí. Vyučování bez roušek bude pokračovat i nadále normálně.
Tzn. Toto dítě, pokud bylo pozitivní, mohlo roznášet už celý minulý týden a včera virus po celé třídě. Nikoho to nezajímá, nikdo to neřeší. Děti se prostě netestují. Čekejme, zda onemocní naše děti nebo my a uvidíme. Že máme v rodině x rizikových osob? Nezájem. Čekejme.
Jsem znechucená a naštvaná.
Anonym - důvěrné info nebo smazat.

(nečetla jsem celé)
Rozumím ti, také máme v rodině hodně zranitelného člověka.

Ten přístup je na houby.

Jak to tak vidím, je důležité, aby tyto rodiny (které nemohou riskovat nakažení) probrali s ředitelem/třídním, jak to mají, a aby je v případě něčí pozitivity upozornil.
Pořád je volba nechat svoje dítě doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
22.9.20 23:04

Zakladatelko, no…chápu

máte nějakou nejistotu a ráda byste jistotu

problém je, že ani slavný test Vám jistotu nedá
když se provede technicky zcela perfektně, má záchytnost někde kolem 70 procent

tzn zachytí 70 ze 100 positivních

když s provede o něco hůře, záchytnost okamžitě letí dolu

naopak, pokud budete mít příznaky " ztráta chuti a čichu, pálení, bodání do kůže " tyto jsou přesnější než test a ani na test nemusíte a víte že " je to tam"

nedá se nic dělat, již to nestíhají a slavné trasování prostě " kleklo "
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
23.9.20 06:54
@Borrealis píše:
@mroe

nu, asi tak nějak :kytka:

že by je někde testovali po týdnu / tvl kdo by to platil?? / a sami si zavřeli tak personál a okolí do karanteny?

já bych to proslulé pracoviště, kde asi nosej ffp 3, pravidelně je mění a tak dále…fakt chtěla vidět :mrgreen:

ale třebas to není v čr, pak kušuju a již nic neříkám

naopak po dnešku mám pěknou historku s marodícím aro personálem kterým hlavně proboha a proboha všem zakázali jít na testy, páč po testech by to tam zřejmě mohli celý zavřít a to je velký aro v jedné nejmenované fakt velké nemocnici…nooo…pobavilo, joooo to jsou ty hromadné aro akce / jako fakt, nekecám, blbci dělali akci a půlka jich tam a poté onemocněla, ehm…signifikatními příznaky :lol: /

No a? Kongresy nezakazali a taky se tam doktori nakazili. Proc by meli byt nejaci aristi blbci :roll:
Tak se otesrivsli a prislo se na to. Kdby otestovali nase oddeleni, tak by se nejspis zavrelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9040
23.9.20 06:59

@Jana206 U nás už nejeden člověk slyšel od doktora, že nemocné lidi tam nechce. Takže ai ti nemocní mají jít třeba do obchodu zeptat se prodavačky, jakou že to mají diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9605
23.9.20 06:59
@Borrealis píše:
joooo to jsou ty hromadné aro akce / jako fakt, nekecám, blbci dělali akci a půlka jich tam a poté onemocněla, ehm…signifikatními příznaky :lol: /

ale tak lepší, když po akci po akci má půlka příznaky korony, než kdyby ta půlka měla příznaky těhotenství… to je na dýl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44745
23.9.20 07:02
@sagina píše:
ale tak lepší, když po akci po akci má půlka příznaky korony, než kdyby ta půlka měla příznaky těhotenství… to je na dýl :mrgreen:
:mrgreen:
To myslim nehrozi, mezi aristy je porad dost chlapu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23206
23.9.20 07:05
@Lucie_Sx píše:
(nečetla jsem celé)
Rozumím ti, také máme v rodině hodně zranitelného člověka.

Ten přístup je na houby.

Jak to tak vidím, je důležité, aby tyto rodiny (které nemohou riskovat nakažení) probrali s ředitelem/třídním, jak to mají, a aby je v případě něčí pozitivity upozornil.
Pořád je volba nechat svoje dítě doma.

Já nevím, na co by tyhle rodiny potřebovaly upozorňovat. Že ho třídní učitel neupozorní přece neznamená, že ji ve třídě, škole, na ulici nikdo nemá a situace je bezpečná. Prostě musí se chovat tak, že není a podle toho se chránit a jednat zodpovědně hlavně vzhledem ke své rodinné situaci. To už tady máme - rodina vyžaduje extra informování kvůli nemoci v rodině, ale kluk lítá po škole bez roušky. To je trochu na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama