Přitahováni hlavičky ve 2 měsících - rehabilitace

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 01.10.18 20:44
Přitahováni hlavičky ve 2mes rehabilitace

Holky, jdu si postěžovat. Synovi je 7tydnu. Od 5t pase koníčky. Dnes jsme byly v poradně (váha porodni 3,2/51 nyní 5,2/60-kojeny) ve všem je hodně napřed. Dnes mě ale doktorka vyděsila až naštvala. Ležel na podložce a doktorka se zděsila že vytáčí hlavu nad sebe ale on měl za sebou hracky které vždy teď moc rád sleduje a vydává na ně zvuky… Tak že usoudila že je něco špatně. Dala ho na břicho kde krásne spolupracoval a prý má „rýhy podél páteře“ že nemá ok svaly. Přitom hlavu otáčí ze strany na stranu a drží ji dost dobře, ruce už nemá taky sevřené v pěst ale volně. Dala ho na břicho a snažila se aby se pritah rukama a hlavu měl padlou vzadu i když rukama se držel. A napsala nám rehabilitace na opožděný fyz. Vývoj. 8o. Jako není to brzo v 7tydnech, podle mě je to blbost? Prý by mu hlava padat neměla a měl by se snažit ji přitáhnout :think:.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
milwinka
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 12 inzerátů 01.10.18 20:55

Mrkni na knížku Rozvíjej se děťátko od Kiedronove, tam jsou popsány ty ryhy podél páteře a rady jak dítě správně nosit a stimuloat. Jinak to pritahovani hlavy mi přijde že po něm chtela vaše dr.nějak brzo, to moje děti v 7 tydnech určitě neuměly.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 01.10.18 21:33

Naše malá držela hlavu při přitazení do sedu až někdyyy… Po čtvrtém měsíci. Kvůli záklonu hlavy jsme chodily na rhb… Dle mě zbytečně. Taky nam je po měsíci neurolozka zrušila, a to jsme spíš necvicily než cvičily.
Taky doporučuju to polohování, správnou manipulaci atp. Tam bylo vidět zlepšení už po dvou dnech. :palec:

Mia25
Kecalka 361 příspěvků 01.10.18 21:38

No, pokud krásné pase koníky jak říkáš tak by tu hlavičku při přitahování do sedu držet měl. A k těm rýham, jsi si jistá, že pase jak má, tedy že má hlavičku rovné a nezakláni se? Rýhy mají být po stranách(zvlášť u oblejších deticek) vyloženě na zádech značí špatně pasení koniku. Ono není vždy dobre aby byl ve všem napřed pokud to nedělá kvalitativně v pořádku. Dcerka taky pásla v tomto věku krásné koníky ale ona už i držela hlavičku při tom přitahování do sedu(samozřejmě ne úplně ale bylo vidět, že tu hlavu prostě drží a nepadá ji samovolně dozadu). Jinak k rhb, čím dřív půjdete tím líp :) a pokud to nic není tak ti rehabilitační sestra řekne že je vše v pořádku, rozhodně tomu rozumí víc jak pediatra;)

Mia25
Kecalka 361 příspěvků 01.10.18 21:42

A ještě dodám, pokud byste nedejboze museli cvičit třeba vojtovku tak lépe v tomto věku než později. U první dcerky mi přišli na asymetrií až v půl roce a věř mi, že nechceš cvičit s dítětem které se vehementně brání a u toho krici: mamama :,(

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 01.10.18 21:45

Moje klubickovane a pod dozorem fyzioterapeutky vedene deti pritahovaly hlavu pri pritazeni do sedu az nekdy po desatem mesici, v dobe, kdy uz davno lezly, sedely a zacinaly ukazkove obchazet nabytek. Do te doby ji statecne nechavaly viset vzad. :mrgreen:

mikes89
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 01.10.18 21:53

@Svistice jee,byli jsme na tom stejne :mrgreen: a ted to je najednou hrozna sranda,kdyz mu ta hlava dozadu visi :lol:

Ale k autorce…taky jsme se neco nacvicili,ty ryhy by byt nemely,svedci to o spatne zapojenych svalech. Pisete sem,protoze asi chcete vedet nazor ostatnich,muj je tedy ten,ze za jednu navstevu rhb nic nedare. Urcite vas hned nepozene do cviceni typu vojtovky,ale ukaze par cviku,ktere budou zabava pro vas oba. Pokud doktorce neverite a cvicit nechcete,tak nikam nechodte :nevim:

pampalin
Závislačka 4259 příspěvků 01.10.18 22:17

Lepší zajít na rhc teď a tam třeba řeknou, že budete chvilku cvičit, než to nechat a problémy by se mohly začít nabalovat. Mám za sebou cvičení s prckem od 3m do 18m. Jinak nerozumím, jak položila prcka na břicho a chtěla, aby se přitáhl??

kompendium
Povídálka 37 příspěvků 01.10.18 22:19

Na opožděný vývoj to podla uvedených informacii nevypadá, na pritahovanie hlavy je este brzo, ale ryhy podél páteře znamenaju zapojovanie nesprávných svalov pri pasení koni, co moze viest k problemom s páteří co vyssom veku. Nutne to nemusí znamenat Vojtovku, ale len pár jednoduchých cvikov.

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 01.10.18 22:21
@pampalin píše:
Lepší zajít na rhc teď a tam třeba řeknou, že budete chvilku cvičit, než to nechat a problémy by se mohly začít nabalovat. Mám za sebou cvičení s prckem od 3m do 18m. Jinak nerozumím, jak položila prcka na břicho a chtěla, aby se přitáhl??
Špatně jsem to napsala…pak ji dala na záda a přitáhla lehce
Tejule
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.10.18 22:22

Tady má zase někdo vystudovanou medicínu a vidí XY novorozenců denně, že může napsat, že ho doktorka naštvala achjooo… Hele asi tak, kdyby byl úplně ok, tak ho tam doktorka neposle, asi se jí něco nelíbilo, ty to objektivně určitě nepisoudis, jak by se ti líbilo, kdyby doktorka ač by viděla, že je něco špatně mavla rukou a řekla dobrý z toho vyroste a nenastvala by tě a tvé dite by v roce nosilo korzet? Cvičilo vojtovku, kde by mu v tomdle věku lamali kosti??? Pokud je to malá vada ukáže vám dva cviky jak posilovat určité svaly a dva měsíce si odcvicite a bude po problému, nebo necvic, nikam nechoď, ale pak nenadavej a nebrec, že je něco špatně… Achjooo…

pampalin
Závislačka 4259 příspěvků 01.10.18 22:24

@Tejule :palec: Fakt je, že má maminka vždycky na výběr, ale musí počítat s riziky, no. :nevim:

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 01.10.18 22:25

Dávám foto. Jak držel v 5ti týdnech. Nepřijde mi špatně. :nevim: .

kompendium
Povídálka 37 příspěvků 01.10.18 22:29

Hlavičku drží krasne. Ale na zádech by nemeli byt přítomné ryhy anebo kozne řasy, to se z fotky nedá posoudit.

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 01.10.18 22:29
@Tejule píše:
Tady má zase někdo vystudovanou medicínu a vidí XY novorozenců denně, že může napsat, že ho doktorka naštvala achjooo… Hele asi tak, kdyby byl úplně ok, tak ho tam doktorka neposle, asi se jí něco nelíbilo, ty to objektivně určitě nepisoudis, jak by se ti líbilo, kdyby doktorka ač by viděla, že je něco špatně mavla rukou a řekla dobrý z toho vyroste a nenastvala by tě a tvé dite by v roce nosilo korzet? Cvičilo vojtovku, kde by mu v tomdle věku lamali kosti??? Pokud je to malá vada ukáže vám dva cviky jak posilovat určité svaly a dva měsíce si odcvicite a bude po problému, nebo necvic, nikam nechoď, ale pak nenadavej a nebrec, že je něco špatně… Achjooo…

Hele,mě šlo o to že hlavní její verdikt byl z toho že neumí přitáhnout se v 7mi týdnech…což je úplná hovadina… Děti to mají dělat mezi 3-4mes. O nic víc mi nešlo…jen jsem se zeptala tak nebud hned navrčená. Na rehabka samozřejmě pujdu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >