Reklama

Přítel a já - pochybnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adrianka27
Nováček 10 příspěvků 29.12.17 19:02
Přítel a já - pochybnosti

Ahoj, mám takový problém ve vztahu a napadlo mě, zeptat se na názor i někoho cizího. Mám přítele, jsme spolu 8 let, děti nemáme, ale bydlíme spolu (je mi 23, takže jsme spolu od mých 15 let). Přítel je hodný, tolerantní, nežárlivý, spolehlivý a vím, že mě má rád. Na druhou stranu to z mého pohledu posledních pár měsíců není úplně ono. Před časem jsem někoho potkala, nic mezi námi nebylo a už se ani nebavíme, ale hrozně jsme si sedli a byl to nějaký spouštěč toho, že jsem si začala uvědomovat některé věci a srovnávat, že něco jde i jinak. Přítel je asi pořád od těch 15 let stejný, ale já se nejspíš změnila, což snad není špatné. Například bych víc cestovala, on je takový domácí typ. Na koncert by se mnou třeba taky nešel. Vím, že nemusíme mít všechny zájmy společné, ale trochu mě to začalo štvát. Zjistila jsem, že už se na něj ani nějak netěším, že je to prostě takové stereotypní všechno. Nedokážu teď odpovědět, jestli ho pořád miluju nebo ho mám jen ráda. Mrzí mě to, doufala jsem, že se to nějak srovná, ale asi to trvá už delší dobu. Mám strach, že když to přejdu, budu se třeba za pět let cítit stejně a řešit tohle, kdybychom měli třeba děti, by bylo horší. Na druhou stranu se bojím, že už nikdy nikoho tak hodného a fajn nepotkám. Cítím se ale tak nějak zamrzle, jako by mi bylo o dvacet let víc než mám, jestli mě chápete. Další věc je to bydlení. Vím, že to není tragédie, ale já bych byla ta, co se bude stěhovat a je to takové složitější. Někdy si říkám, že jsme víc jak sourozenci než partneři, ale třeba před rokem bych si byla stoprocentně jistá, že spolu zůstaneme hodně dlouho. Je mi jasné, že jsou horší problémy, ale mě to teď trápí. Díky všem za případné rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Beruška Liduška
Stálice 68 příspěvků 29.12.17 19:08

Realizuj se sama, najdi si nové kamarády, koníčky, pokud to nepomuze v tvé spokojenosti, pak teprve řeš přítele. Dospivas, tyhle pocity jsou normální a v pořádku.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8089 příspěvků 29.12.17 19:11
@Adrianka27 píše:
Ahoj, mám takový problém ve vztahu a napadlo mě, zeptat se na názor i někoho cizího. Mám přítele, jsme spolu 8 let, děti nemáme, ale bydlíme spolu (je mi 23, takže jsme spolu od mých 15 let). Přítel je hodný, tolerantní, nežárlivý, spolehlivý a vím, že mě má rád. Na druhou stranu to z mého pohledu posledních pár měsíců není úplně ono. Před časem jsem někoho potkala, nic mezi námi nebylo a už se ani nebavíme, ale hrozně jsme si sedli a byl to nějaký spouštěč toho, že jsem si začala uvědomovat některé věci a srovnávat, že něco jde i jinak. Přítel je asi pořád od těch 15 let stejný, ale já se nejspíš změnila, což snad není špatné. Například bych víc cestovala, on je takový domácí typ. Na koncert by se mnou třeba taky nešel. Vím, že nemusíme mít všechny zájmy společné, ale trochu mě to začalo štvát. Zjistila jsem, že už se na něj ani nějak netěším, že je to prostě takové stereotypní všechno. Nedokážu teď odpovědět, jestli ho pořád miluju nebo ho mám jen ráda. Mrzí mě to, doufala jsem, že se to nějak srovná, ale asi to trvá už delší dobu. Mám strach, že když to přejdu, budu se třeba za pět let cítit stejně a řešit tohle, kdybychom měli třeba děti, by bylo horší. Na druhou stranu se bojím, že už nikdy nikoho tak hodného a fajn nepotkám. Cítím se ale tak nějak zamrzle, jako by mi bylo o dvacet let víc než mám, jestli mě chápete. Další věc je to bydlení. Vím, že to není tragédie, ale já bych byla ta, co se bude stěhovat a je to takové složitější. Někdy si říkám, že jsme víc jak sourozenci než partneři, ale třeba před rokem bych si byla stoprocentně jistá, že spolu zůstaneme hodně dlouho. Je mi jasné, že jsou horší problémy, ale mě to teď trápí. Díky všem za případné rady.

tohle zachrání jen partnerova milenka

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 29.12.17 19:17

Po 8 letech, naprosto normalni stav. Chtelo by to nekam dal to posunout. Ten vztah uz je prechozenej a bude to jeste horsi. Stereotyp, nuda. Rozhodne bych se „nezbavovala“ hodnyho, milyho kluka, ktery te ma rad. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.17 19:25

Chapu te, zazila jsem neco hodne podobneho, je to tvym vekem. S pritelem jsem byla skoro 10 let, byl skvelej, ale taky jsem zacala citit, ze mi ujizdi vlak, ze tak nejak neziju… Zkousela jsem zmeny, chtela jsem stejne jako ty cestovat, vic si uzivat a ne doma ve 22- 23 letech varit a travit vecer u telky. Nic se nezmenilo, jen ja. Nasla jsem si novou partu pratel a zacala jsem si zit po svem. Byl to zacatek konce. Zamilovala jsem se jinde, odesla a byl to hodne tezky rozchod, ublizit mu, kdyz mi nikdy nic zleho neprovedl. Ten novej za to ani nestal. Mel tech 5% toho co memu ex chybelo, ale nemel tech 95 :), to tak byva, vydrzelo nam to pul roku. Spis jen super sex nez vztah (ale mam na co vzpominat :) ). Uz jsem se k ex nevratila, muj zivot pak byl trochu horska draha. Krom vztahu na rok vzdy uz jen kratkodobe vztahy, ktere nikam nevedly, byla jsem i delsi dobu sama. Az ve 30 letech jsem potkala soucasneho partnera. Je skvely, nemenila bych, s nim mam vsechno i pocit, ze ziju, jsem stastna. Jestli jsem nekdy litovala odchodu? Ano, ale chvilemi, protoze me to cele posunulo uplne jinam ve vsech smerech. I kdyz nekdy jsem si na ex sakra vzpomnela, ze byl zlatej, ale me palilo dobre bidlo. Myslim, ze zustat by mi spokojenost neprineslo, potrebovala jsem si zazit neco dalsiho. Kdybych zustala, jen bych si rikala ze jsem mohla treba zit jinak. Nelituji niceho, vse byla zkusenost a to, ze jsem citila, ze neziju jak chci byl jasny ukazatel, ze ta zmena musela prijit. Nemam ti co poradit, musi to byt tvoje rozhodnuti, jen pisu svuj pribeh. Vim jak se citis a kdo to nezazil se tezko vzije :hug:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 29.12.17 19:30

Najdi si koníčky, zájmy nějaké ať máš co dělat a nejsi jenom doma když máš tak fajn přítele a nic mu nevadí :) a jak už tady někdo psal určitě bych se ho nezbavovala takového už nejspíš nenajdeš a nebo si s ním sedmi a řekni mu co ti vadí třeba to změní ;)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 29.12.17 19:32

Jako tobě je 23, jsi v nejlepším věku, nemáte děti, a on s tebou nejde ani na koncert? To by pro mě teda nebylo. Záleží na tvé povaze, ale když ti to nevyhovuje.. já bych vyrazila cestovat a užívat si života bez něj. Já jsem vyrazila skoro na 4r do světa když mi bylo 22 ;)

cecetka
Kelišová 7208 příspěvků 29.12.17 19:52

@Adrianka27 Mas to, co spousta zen cely zivot hleda. Vaz si toho.
Chce to jen vas vztah necim ozivit. Ale urcite ne ukoncit.

smutny klaun2
Kecalka 409 příspěvků 29.12.17 20:20
@cecetka píše:
@Adrianka27 to, co spousta zen cely zivot hleda.** Vaz si toho.

Opravdu? Takže ve věku 23 let se ponořit do křesla s bábovkou v ruce a koukat do bedny na ten odpad, co vysílají? No potěš koště. A kdy by tedy měla žít, cestovat, poznávat svět, bavit se, když ne teď?

zrezlá plechovka
Kecalka 348 příspěvků 29.12.17 20:32

Prostě jsi dospěla a pošoupla se jiným směrem, než tvůj přítel. Myslím, že se vaše cesty budou rozcházet čím dál tím víc a za pár měsíců, rok, už budeš naprosto jasně vědět, co máš udělat. ;) A bát se ve 23 letech, že už jiný hodný nebude a neexistuje je blbost. Navíc, nemusíš být přeci pořád s někým. Však můžeš být i chvíli sama a i to může být fajn.

Adrianka27
Nováček 10 příspěvků 29.12.17 20:46

Děkuju všem za názory :-)

ellie94
Kecalka 252 příspěvků 29.12.17 20:56

Jsem se svým přítelem taky 8 let a taky je nám 23. A máme vztah v pohodě, a to proto, že se pořád něco mění. Jasně, člověk má takovej ten svůj stereotyp, ale člověk si ho musí umět oživit. Chodíme do kina, na fesťáky, každý rok jinam na dovču, jen tak z ničehonic jedem na výlet, já začala chodit cvičit, on začal dělat MMA atd. pořád máme oba tu změnu. Kdybychom každý den nedělali nic jiného než jen šli do práce/školy, uvařili, uklidili a sedli k telce, tak si myslím, že bychom už spolu nebyli.

Pokud přítel není ochotný svůj život měnit, tak se obávám, že to mezi vámi nevydrží. Člověk každým rokem stárne a mění se jeho myšlení a také jeho život. Tvůj se mění, jeho ne. Pokud chcete vztah udržet, musíte jít oba vpřed.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 29.12.17 22:03

@Adrianka27 já to vidím na dvě možnosti. Buď váš vztah proberete- posunete se dál nebo začnete dělat nové věci. A nebo půjdete každý svou cestou

Adrianka27
Nováček 10 příspěvků 29.12.17 22:52

Díky za příspěvky ;-) musím si to ještě promyslet…

Cosmopol
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 30.12.17 03:09

@Adrianka27

Je mi te uplne lito. Okamzite se rozejdi a zacni zit! Uz ted jsi promarnila velkou cast tech uplne nejlepsich roku zivota! V tomhle veku ma clovek blbnout a poznavat, ne uvazat se v takhle dlouhem (a asi dost nudnem) vztahu!

Sam mam maslo na hlave, protoze se mi v dobe me mladosti prihodilo neco podobneho. Nikdy me neprestane mrzet, ze jsem z toho tehdejsiho vztahu nevycouval mnohem driv. Byl jsem mladej a ja blbecek jsem si sam sobe pristrihnul kridla. A to jsem by jeste dokonce i vernej!

Vas vztah je totalne prechozenej a jediny reseni by byly deti. Ale na to jsi jeste mlada. Pokud se nerozejdes, ver tomu, ze toho do smrti neprestanes litovat a porad to v tobe bude hlodat. Co by bylo kdyby…

A urcite never tomuhle:

@cecetka píše:
@Adrianka27 Mas to, co spousta zen cely zivot hleda. Vaz si toho.
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >