Přítel a peníze na nájem

Napsat příspěvek
Velikost písma:
8845
29.5.20 09:47

No tohle by se fakt stávat nemělo, proč to nemáte zařízené tak, že se prvně zaplatí „složenky“ hned po výplatě a pak vidíš, kolik peněz můžeš během toho měsíce rozfofrovat? Já si teda rodinné finance docela hlídám, účty kontroluju tak jednou týdně, abych měla přehled a manžela informuju, když se přiblíží k té hranici, kde už je potřeba trošku zapřemýšlet, jestli radši natankuje nebo pořídí další nesmysl na rybaření. Takže bych taky řvala, ne že ne. Ale ok, stalo se poprvé, vyvzteká se a až přijde domů, v klidu si o tom ještě jednou promluvte. Je to dobrá příležitost, jak si nastavit pravidla fungování pro období, které vás čeká (i když je to teda tak trochu za pět minut dvanáct, ale pořád lepší než nikdy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4970
29.5.20 09:49

@fíkofka my taky nemame spolecne ucty, ale platime vse spolecne. Mame prehled kolik utracime, vydaje spolu probirame. Nemyslim, ze je potreba mit treti ucet. Dulezite je spolecne hospodareni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20528
29.5.20 09:49
@mackA159 píše:
Co krize… Mohl platit nějaký výdaj co se neplatí kazdy měsíc (pojištění, auto gumy apod…) a teď na to nemá, nebo musí sáhnout do úsporkvůli tomu že tehulka utrácela.. :zed:

když ony ty výdaje s těhotenstvím a dítkem jaksi přicházejí :think: a pokud s tím nepočítal, nebude tu jediný, kdo je s tím ekonomickým vnímáním na hraně…
Omluvila se, vysvětlila, není třeba z toho dělat kovbojku a pul hodiny křičet na těhotnou :roll: dost možná by větším přínosem bylo si v klidu sednou a probrat hospodaření a potřebné výdaje v momentě kdy půjde na MD/RD…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34546
29.5.20 09:51
@sediza píše:
Jsem asi jediná, ale já vidim problém v tom, že nemate spolecne penize a cekate spolu dítě. Meli byste mit spolecny ucet a resit spolecne, za co se bude utrácet. Budete rodina, ne spolubydlící.

Mít společný účet není řešení. Často to skončí tak, že společný účet jsou prachy, co má chlap pod kontrolou, a ženská se doprošuje každé kačky… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34546
29.5.20 09:52
@Anonymní píše:
Můžete mi napsat svůj názor na celou situaci?
Já jsem z toho poměrně rozhozena a vůbec nevím jak na celou situaci reagovat.S přítelem platíme nájem na půl, mám přístup k jeho účtu a vlastně si kdy chci můžu vybrat a zaplatit co je potřeba. S tím nikdy nebyl problém.
Za minulý měsíc jsem kvůli karanténe dostala ponizeny plat ale přítel měl stabilní příjem a vím, že na jeho kartě jsou peníze navíc. Já bohužel žádné své úspory nemám, všechny jsem je nedávno nacpala do kurzu. Přiznávám, že jsem tenhle měsíc utracela víc než kdy jindy, jsem v 7.mesici a jak jsem byla doma tak jsem prostě nakupovala pro mimčo a utratila jsem víc než jsem myslela, navic máma i ségra slavily narozeniny a moje výdaje byly prostě tenhle měsíc o dost vyšší. Tím pádem jsem včera s hrůzou zjistila, že jsem zvládla rozfofrovat peníze co jsem měla na na nájem. To, že jsem blbka a měla jsem si to spočítat vím sama, tohle mi opravdu psát nemusíte ???? Jenom podotýkám, že tohle se mi za celé dva roky co to máme takhle nastavené stalo poprvé.
No a když jsem dnes ráno přišla za přítelem jestli si na nájem mohu vybrat celou částku a celou situaci mu vysvetlila tak mě sjel jak malou holku, půl hodiny do mě hustil jak jsem nezodpovědna a že tohle vůbec nechápe, prasknul dverma a odešel do práce. Jako čekala jsem, že nějakou prupodvidku mít bude ale, že mě takhle doslova serve jsem Teda nepředpokládala. Vždycky mi přitom opakoval, že když bude finanční problém ať mu to řeknu, že se to nějak vyřeší a teď tohle 8o.
No a jelikož těhotenské hormony fungují tak tu celé ráno brecim a vlastně nevím co mám dělat ????‍♀️

Prostě se mu omluv :nevim:
Utratit peníze na nájem je upřímně řečeno prostě hovězina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5037

Tam je ale trochu problém, že s ním ty výdaje neřešila oředem, ale až v době, kdy je průšvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4970
@Keyllah píše:
když ony ty výdaje s těhotenstvím a dítkem jaksi přicházejí :think: a pokud s tím nepočítal, nebude tu jediný, kdo je s tím ekonomickým vnímáním na hraně…
Omluvila se, vysvětlila, není třeba z toho dělat kovbojku a pul hodiny křičet na těhotnou :roll: dost možná by větším přínosem bylo si v klidu sednou a probrat hospodaření a potřebné výdaje v momentě kdy půjde na MD/RD…

Jenze tady evidentne ten chlap mysli dopredu. Jemu klesnul prijem. Ona je v 7. mesici, takze pujde na materskou, dalsi pokles prijmu, pak rodicak. Uspory ma jen on. Ja se nedivim, ze je nervozni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34546
29.5.20 09:53
@Keyllah píše:
Omluvila se, vysvětlila, není třeba z toho dělat kovbojku a pul hodiny křičet na těhotnou :roll: dost možná by větším přínosem bylo si v klidu sednou a probrat hospodaření a potřebné výdaje v momentě kdy půjde na MD/RD…

Jenomže to mu měla jaksi říct a ne utrácet za „věci pro mimíska“ prachy na nájem. A pak ho postavit před hotovou věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
29.5.20 09:55
@Simmcaa píše:
@Pruhovaný_mýval tak zase pokud potrebuje takovy kurz, tak pak bude vydelavat dobre penize, jen mi to nejak nepasuje k financni gramotnosti a inteligenci, protoze kupovat darky a vybavicku a nemit na najem je pro mne hardcore.

Však jasně, spíš jenom, že takový kursy fakt jsou, a dá se za ně utratit majlant. Kupovat dary, když na ně nemám, je samozřejmě blbost hrozná, ale zas holka je mladá, udělala botu, dostala vyčiněno a příště si dá pozor. Komu z nás se to nikdy nestalo, že byl tejden před vejplatou doooouhej a nájem nebo jiný výdaje musel zatáhnout partner, maminka, babička, sourozenec, a nebo byl poslán pozdě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26446
29.5.20 09:55
@Bábrdl píše:
Mít společný účet není řešení. Často to skončí tak, že společný účet jsou prachy, co má chlap pod kontrolou, a ženská se doprošuje každé kačky… :nevim:

Nebo manželka utrácí, dokud je na účtě co a chlap pátého v měsíci zjistí, že nemá z čeho zaplatit za benzín. Taky jeden takový pár znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.5.20 09:56
@Keyllah píše:

Přesně. Můj bývalý třeba zkrachoval v podnikání a to bylo teprve peklo. Taky jsem to ustala, taky jsem na něj nervala ani se nesebrala a neutekla. Pokud chlap nevydejcha, že musí jeden měsíc zaplatit nájem sám ( kolik to může dělat? 50 tisíc to asi nebude) tak to podle mě není úplně ok. V zitove jim nastanou ještě daleko horší situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
29.5.20 09:57

Mám jen dva takové poznatky. První je k tomu, že přece kupovala výbavičku pro JEJICH dítě - je výbavička a výbavička. Znám holky, co jsou schopný koupit kočár za 40k, oblečky značkový a milion kravin k tomu a přitom žijí na doraz. A druhý poznatek ke společnému účtu - nevím, kde berete tu slavnou teorii společných peněz. V mém okolí většina lidí platí napůl bydlení, jídlo..ale opravdu nemají VŠECHNY peníze společné. Ani já to tak nemám a nechci. A i tady mám zářný případ známé, která byla schopná utratit (podle vaší dokonalé teze) společné peníze, které vydělal její manžel, za boty a oblečení. Parádní situace, když potom měl dát auto do servisu a na účtu kulové. Ale měli ten duhově dokonalý společný účet :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
@Simmcaa píše:
@fíkofka my taky nemame spolecne ucty, ale platime vse spolecne. Mame prehled kolik utracime, vydaje spolu probirame. Nemyslim, ze je potreba mit treti ucet. Dulezite je spolecne hospodareni.

Jo, tak to je rozumný. My ho třeba máme, protože nám to přijde jednodušší. Ale v připadě zakladatelky mi neprijde, že by v tom měli pořádek :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3901

Já se mu taky uplně nedivím. Jo kdybys přišla dopředu „hele brouku, potřebuju pro mimino koupit to a to, můžeš prosimtě tenhle měsíc zaplatit nájem ty? Kvůli koroně jsem brala méně a tentokrát to asi nezvládnu poplatit“ - tak je to OK, ale utratit všechny peníze, aniž byste se na tom předem dohodli, když máte nějak nastavená pravidla plateb, to je trochu přes čáru.
Holt poučení pro příště. Hlavně si zavčasu vyříkejte, jak budete fungovat, až se ti smrskne příjem na rodičák. Ať za ním nemusíš chodit s prosíkem kvůli každému bodyčku, co budeš potřebovat koupit. Sice nejste manželé, ale příchodem dítěte už budete rodina a finance by měly fungovat společně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
29.5.20 09:59
@Petula306 píše:
Mám jen dva takové poznatky. První je k tomu, že přece kupovala výbavičku pro JEJICH dítě - je výbavička a výbavička. Znám holky, co jsou schopný koupit kočár za 40k, oblečky značkový a milion kravin k tomu a přitom žijí na doraz. A druhý poznatek ke společnému účtu - nevím, kde berete tu slavnou teorii společných peněz. V mém okolí většina lidí platí napůl bydlení, jídlo..ale opravdu nemají VŠECHNY peníze společné. Ani já to tak nemám a nechci. A i tady mám zářný případ známé, která byla schopná utratit (podle vaší dokonalé teze) společné peníze, které vydělal její manžel, za boty a oblečení. Parádní situace, když potom měl dát auto do servisu a na účtu kulové. Ale měli ten duhově dokonalý společný účet :cert:

Hele my třeba máme společný účet, kam každy posíláme určitou částku peněz a z toho platíme jídlo, věci pro malou, vybavení a proste ti společné véci a pak mame každý svůj účet, ze kterého platíme svoje výdaje. Zatím nám to vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat