Přítel a počítačové hry

Anonymní
18.5.20 16:08

Přítel a počítačové hry

Ahojte, potřebuju poradit s pákou na přítele :)
Jsme spolu šestým rokem, bydlíme spolu rok. Máme spokojený vztah bez problémů, přítel je slušný, hodný, pozorný, empatický, takový polobožík se svatozáří :andel:
Až na jednu věc. Miluje počítačové hry. Je to jeho oblíbený koníček, mně to nijak nevadí, když je čas, pařím s ním. Problém ale je, že hraje dlouho do noci, v místnosti, kde spíme. Máme malý byt, tak ho ani nemůžu přesunout vedle. Vstávám v pět ráno do práce a nemůžu mu ani za boha vysvětlit, že se potřebuju vyspat, ať to, prosím, už vypne. Hraje takto každý den do jedné, dvou v noci. Jak jsme oba celkem kliďasi, tak tohle mě neskutečně štve a zuřím. Řeším to tak, že jdu spát na gauč do vedlejší místnosti, ale je mi líto, že musíme kvůli takové blbosti spát odděleně, jako po dvaceti letech vztahu.
Jak byste to řešili? Vysvětlování, prošení nezabírá, PC je jeho závislost. Nechci dělat doma dusno, ale tohle musím nějak vyřešit.
Díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.5.20 16:26
@Anonymní píše:
Jsme spolu šestým rokem, bydlíme spolu rok. Máme spokojený vztah bez problémů, přítel je slušný, hodný, pozorný, empatický, takový polobožík se svatozáří :andel:
Až na jednu věc. Miluje počítačové hry. Je to jeho oblíbený koníček, mně to nijak nevadí, když je čas, pařím s ním. Problém ale je, že hraje dlouho do noci, v místnosti, kde spíme. Máme malý byt, tak ho ani nemůžu přesunout vedle. Vstávám v pět ráno do práce a nemůžu mu ani za boha vysvětlit, že se potřebuju vyspat, ať to, prosím, už vypne. Hraje takto každý den do jedné, dvou v noci. Jak jsme oba celkem kliďasi, tak tohle mě neskutečně štve a zuřím. Řeším to tak, že jdu spát na gauč do vedlejší místnosti, ale je mi líto, že musíme kvůli takové blbosti spát odděleně, jako po dvaceti letech vztahu.
Jak byste to řešili? Vysvětlování, prošení nezabírá, PC je jeho závislost. Nechci dělat doma dusno, ale tohle musím nějak vyřešit.
Díky :srdce:

Předpokládám, že PC se nevejde do vedlejší místnosti, to už by tam byl.

Jako vášnivý hráč PC her musím říci, že stojím za tebou. Je to bezohlednost nejvyšší, někoho rušit při spaní. To zuřím také. Radím určit hodinu, po které už nebude hrát (hodinu určit domluvou, ne příkazem). Pokud se domluvit chtít nebude, je to pro vás signál, jak by se zachoval v podobných a důležitějších věcech. Pak je na vašem zvážení, zda se sobcem chcete nadále zůstávat.

Nebo se najít větší byt, ale znám situaci na trhu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 16:38

S muzem taky radi hrajem, kdyz nekdo proste musel rano vstavat na 7 tak se neparilo, ale vetsinou ja vstavala kolem 9 tak mi nejak pareni do dvou do rana nevadilo, spis mi vadi ted, ze pres tyden je v praci, prijede vytuhne a pak pari o vikendu, ted si tu zavislost jeste karentenou prohloubil :pocitac: ale ma svoji mistnost, spis me mrzi, ze nez jit na prochazku tak je u pc

• Nahlásit
  • Citovat
506
18.5.20 18:23

Pises, ze je empaticky…? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
18.5.20 18:31

Tady je vzdycky kazdy skvely, uzasny, hodny, empaticky..az na jednu vec :zed: a je fuk, jestli je to alkohol, sms s byvalou, nebo pc hry…pokud neni schopny te pochopit a respektovat, tak je to jedno, o kterou „az na jednu“ vec se jedna… nejlepsi by bylo, kdybyste vymysleli, jak dostat veci na hru do mistnosti vedle, pripadne poridit vetsi byt.., jinak muzes chodit spat vedle rovnou..jako jestli on chodi spat ve 2 a ty v 5 vstavas, tak ty tri hodiny spolu v posteli, to nestoji za nevyspani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3620
18.5.20 18:37
@Anonymní píše:
Díky :srdce:

Je ti líto, že spolu nespite ty 3-4 hodiny z noci kdy on padne utahanej do postele a neví o světě natož o tobě? Ty jsi do té doby v polospanku a ráno vstáváš jak přejetá? Myslíš, že ti to bude tolik chybět? No tak sama vidíš, co je pro něj nejdůležitější. Empatik má rád nejvíce sebe a svou zábavu. Ale v podstatě nic proti tomu. Jen se k sobě třeba ani nehodite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
18.5.20 19:42

Hláška naprosto luxusní-Máme spokojený vztah bez problémů, přítel je slušný, hodný, pozorný, EMPATICKÝ, takový polobožík se svatozáří…

Akorát ta malá kůča, deathmatch do dvou a ranní vstávání v pět :potlesk:
To nebude polobožík, ale přímo Zeus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
18.5.20 22:01

Tak pro něj to taky nebude žádný med, když se potřebuje soustředit na grind, a někdo tam do něj furt prudí, že chce spát, že jo… Třeba bys mohla být tolerantnější, a svoje problémy s lehkým spaním řešit jinak, než na jeho úkor? ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
18.5.20 22:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
19.5.20 00:31

Zkus si najít někoho dospělého a ne děcko co si furt hraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
19.5.20 08:55

Špunty do uší a klapky na oči. V jiné diskuzi tu řešily ženské chrápání, což je myslím si větší překážka v klidném spaní. A taky to zvládají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
19.5.20 08:58
@macoxx píše:
Zkus si najít někoho dospělého a ne děcko co si furt hraje.

Lepší zůstat děckem než být dospělý, co si nehraje, ale má nasekané dluhy, chlastá a tři děcka na krku, každé s někým jiným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
19.5.20 10:26

@jura8823 Ke spoluziti ovsem neni ani jedno, pokud si teda zenska nechce k detem jeste pridat chlapa jako dalsi dite :nevim: A ze tady takovych diskuzi je: „Hraje porad jenom na PC, o dite se nestara, doma nepomuze, vyspava do obeda…“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
19.5.20 10:32

S mým ex to bylo stejné. Já chtěla spát a pořád jsem slyšela to neustálé klikání myší (i přes špunty) a viděla modré světlo z počítače. Buď jsem ho vyhnala hrát do kuchyně anebo to musel vypnout. Každopádně stejně jsme se rozešli, protože já měla představu, že s ním jako s partnerem budeme trávit čas společně - výlety, vycházky, koncerty, pivko v hospodě. No ale on chtěl hrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 17:11

Děkuju všem za příspěvky :kytka:
Ten hejt na přítele opravdu není potřeba, pomáhá, vaří, výlety podnikáme, na pivko chodíme, jen se mi večer nedaří ho urvat od počítače, to je celý :) no kdyby jen cvakal myší a datloval do klávesnice, ale on u toho ještě volá s kamarády :zed: pokusím se ještě domluvit, když to nepůjde, přesunu pc do komory :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama