Přítel by chtěl dítě a už je mi dost let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 18:33
Přítel by chtěl dítě a už je mi dost let

Přeji pěkný večer,

zajímal by mě Váš názor na tuto situaci… Jsem s přítelem něco přes rok, klape nám to po všech stránkách. Každý máme dítě z předchozího stavu (já mám své v péči, on si své bere pravidelně a má s ním i exmanželkou skvělý vztah, vztahy mezi námi všemi jsou také velmi dobré). Bude mi 40 let, jemu je ještě o pár let více.

A teď k věci… Na počátku našeho vztahu říkal, že děti už nechce. Mně to nevadilo, tyto myšlenky jsem už vzdala. Po nějaké době ale obrátil a dítě by se mnou chtěl, a to moc. Teď je to tak, že není den, aby to nezmínil. Já k tomu nedala ještě žádné stanovisko, na jednu stranu si ještě říkám, proč ne, na druhou mám své pochybnosti. Jak byste se rozhodli vy v mé situaci? Času na rozhodování moc nemám, v 45 letech rodit nechci. Vím, že to nemusí vyjít, ale jde o to, zda tuto situaci vůbec připustit…

Anonym ze zjevných důvodů…

Moc děkuji!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 01.03.18 18:40

Jak si tim nejsi jistá, tak to prostě nedělej.. osobně bych do toho nešla - věk, délka vztahu. prostě ne.. zvlášť, pokud máte každý svoje dítko.

Alušáček
Závislačka 3185 příspěvků 01.03.18 18:41

Nebyla by jsi první ani poslední která má ve 40 dítě, ale záleží jak to citis, musíš si dítě přát i ty, nejen přítel… Já jsem porodila dceru ve 38letech, byly jsme ve stejné situaci, každý svoje dítě, ale společně jsme chtěli oba, taky jsme spolu byly už pár let.. Rozhodně nelituji, malá už je tříletá, moc si ji užíváme ;)

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 01.03.18 18:44

Tohle za tebe nikdo neposoudí, musíš sama vědět, jak jste na tom zdravotně a hlavně jak dítě zabezpečíte, pokud se něco stane, jak budete zvládat v 55 letech pubertu, vožení do školy/kroužky… atd. atd. Věk je jen číslo, pokud se na to oba cítíte, už nečekejte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 18:44

Jak velké děti máš? Já mám taky po rozvodu nového přítele, žijeme spolu už skoro pět let a občas u nás padne téma společné dítě, ale už mi bude 40, příteli 45 a děti uz jsou samostatné, takže je asi víc důvodů proč ne. Na druhou stranu je pravda, že bych dítě z tohohle vztahu asi chtěla. Prostě se ty misky vah převrací tam a zpátky ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 18:47
@Anonymní píše:
Jak velké děti máš? Já mám taky po rozvodu nového přítele, žijeme spolu už skoro pět let a občas u nás padne téma společné dítě, ale už mi bude 40, příteli 45 a děti uz jsou samostatné, takže je asi víc důvodů proč ne. Na druhou stranu je pravda, že bych dítě z tohohle vztahu asi chtěla. Prostě se ty misky vah převrací tam a zpátky ????

Mému dítěti je v 1. třídě, jeho je v pubertě. U nás má on zcela jasno, misky vah jsou na mé straně.

Sany80s
Kelišová 6550 příspěvků 01.03.18 18:47

Proč mu nevyšlo první manželství, jak jste na tom ekonomicky dohromady a individuálně?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 18:49
@Sany80s píše:
Proč mu nevyšlo první manželství, jak jste na tom ekonomicky dohromady a individuálně?

Ekonomicky jsme na tom slušně, žádné bohatství, žádná bída, a to ani samostatně. Proč mu nevyšlo vlastně dodnes pořádně nevím. Oba tvrdí, že „to“ tam už prostě nebylo, nešlo to.

bloesty
Kecalka 260 příspěvků 01.03.18 19:06

A proč konkrétně váháš? Pokud jseš si jistá tím přítelem a nevadilo by ti jít do toho všeho znovu, v tom věku bych nepřekonatelnou překážku neviděla, samozřejmě je otázka, jak to všechno půjde… Pokud ale panují pochybnosti i z jiných důvodů, nelámala bych to přes koleno;-).

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 01.03.18 19:13

Nesla bych do toho po tak krátké známosti. I vek uz je pro mne za hranicí

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 01.03.18 19:15

Omlouvám se za impertinentní otázku, ale podle mě je zásadní.

Pokud by se s Tebou přítel rozešel - zvládneš to sama s dětmi?

iiiv
Extra třída :D 10958 příspěvků 01.03.18 19:18

Záleží jen na tobě, jí osobně bych do toho nešla. Po 35 bych si přišla na dítě stará.

Sany80s
Kelišová 6550 příspěvků 01.03.18 19:25
@Anonymní píše:
Ekonomicky jsme na tom slušně, žádné bohatství, žádná bída, a to ani samostatně. Proč mu nevyšlo vlastně dodnes pořádně nevím. Oba tvrdí, že „to“ tam už prostě nebylo, nešlo to.

Já bych asi chtěla docela konkrétně definovat, co je to „TO“.
Pokud spolu tak hezky vychází, tak jsou to 2 rozumní lidé, kteří někde udělali chybu.
Jde o to, zda té chybě lze předejít tím, že se z ní člověk poučí a něco pro to udělá.
Ono totiž nemáš čas na to, toho člověka víc prověřovat. Takže musíš udělat hodně proto, aby se stejná situace neopakovala a navíc si být jistá, že tento výpadek příjmů ekonomicky ustojíš, i když to nevyjde. A tou ekonomikou si musíš být hodně jistá, protože ženská po mateřské a rodičáku začíná těžce znovu i ve 30, natož později.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19940 příspěvků 01.03.18 19:32

Měli byste chtít oba. To je hlavní.
My jsme měli různá období, napřed on jo, já ne ( rozváděla jsem se a měla jsem ještě malé děti), pak já i jo, on ne ( komplikace, finance, dohromady máme tři děti)..v 34 ( to jsme spolu byli přes 3 roky ) jsme chtěli oba. Povedlo se napoprvé, byl to šok. O to větší když jsme po 4 měsících o malé přišli a můžeme volit znovu..zkusit znovu nebo ne? Jsme tam kde jsme byli a jak to vyřešíme nevím.
Možná je to jen tikot hodin, že je poslední šance. Ve 40 bych osobně už do dítěte nešla. Mám to tak asi, že kdy se nepovede do cca 35 už společné mít nebudeme. Holt se zaměříme na něco jiného než na tohle. Vždyť je toho dost.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19940 příspěvků 01.03.18 19:35

@Sany80s no,my spolu dobře vycházíme taky, všichni. S ex přítele přímo nadstandartne. A vím jasně a úplně chápu proč spolu být nemohli. Není to teda jen že už to nebylo ono. Ale každý pár má důvod, proč jim vztah krachne. Nehledě na to zda se mně zda dost dobrý.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >