Přítel chce bydlet na vesnici, já ve městě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 22:06
Přítel chce bydlet na vesnici, já ve městě

Ahoj, prosím anonym, chodí sem známá.
Máme s přítelem miminko a bydlíme v malém nájemním bytě. Byli jsme dohodnuti, že až malá povyroste, přestěhujeme se k němu do domu na vesnici(předtím se dům rekonstruoval). Nemá moc jasně dané názory, takže jsem myslela, že ho zlomím k tomu, abychom zůstali ve městě. Má tu i práci.
Jde o to, že dřív bych se i stěhovala(v těhotenství), ale teď když malou vidím, chci pro ni jen to nej. a podle mě je to prostředí na které jsem zvyklá já. Na vesnici nejsem zvyklá-žádné kulturní vyžití, ani hřiště. Je tam malá školka a škola do 4 třídy. Věčně bychom jezdili autem, což se mi taky moc nezamlouvá.
Já bych chtěla větší náj. byt zatím, později koupit byt. Přítel má argument, že nebude vyhazovat za nájem, když má svoje. A že nastálo do města nechce, prý na vesnici větší klid atd. Byl ve městě 3 roky co jsme spolui chodili.
Prosím, neříkejte že jsme se měli domluvit, máme se rádi ale ani jeden nechtěl uhnout, já jsem tehdy když jsme se dohodli na bydlení tam, si myslela, že si to sedne ale teď to vnímám jinak. Nechci se nikoho dotknout, ti, naladění na vlnu jako já pochopí, že na vesnici je jiná mentalita lidí než ve městě, myslím, že nemusím rozvádět.
Co si o tom myslíte, jak byste to řešili? Je asi dost úlet být spolu ale bydlet každý jinde…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 31.05.19 22:19

Tak když jste byli domluvení, proč z toho teď couváš? Nedivím se mu, aspoň bych to zkusila. Ale stěhovala bych se, než nastoupí do školky, aby to nemusela měnit
Pokud je tam školka a alespoň první stupeň ZŠ, tak to zas taková pr.el nebude. Pokud je to do města kousek, řídit evidentně řídíš, tak moc nevidím důvod to aspoň nezkusit. A to píšu jako holka, která vyrostla a žije v Praze.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 31.05.19 22:21

On maka a stejne bude doma jen vikend, takze zbytecny celej den cucitdo zdi v baraku na vesnici. Barak at proda/pronajme a muzete si koupit byt na okraji mesta. Placnu treba v Praze - Kobylisy, Bohnice, centrum 20min a Dablicky, Cimicky haj za barakem (kdyz chce tu prirodu)

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 31.05.19 22:21

Nikdy bych nebydlela na vesnici. Jenom ta představa mě děsí.
Nikdy bych to nikomu neslibovala.

Radu nemam, chápu, že přítel se cítí podvedený.

To je jako kdyby mi někdo tvrdil, že chce zůstat v Praze a pak by delal tlaky, že se chce odstěhovat.

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 31.05.19 22:23
@Micaella22 píše:
On maka a stejne bude doma jen vikend, takze zbytecny celej den cucitdo zdi v baraku na vesnici. Barak at proda/pronajme a muzete si koupit byt na okraji mesta. Placnu treba v Praze - Kobylisy, Bohnice, centrum 20min a Dablicky, Cimicky haj za barakem (kdyz chce tu prirodu)

Jestli je ten barák někde na vsi, tak za něj nekoupi v Bohnicích ani garsonku…

smajlik345
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 31.05.19 22:24

Když jste byli domluvení na vesnici tak se mu nedivím. Osobně si myslím že pro dítě je lepší vesnice, větší svoboda lítaní, nemusíš ji tak hlídat. Já jsem z vesnice a neměnila bych. osobně každá vesnice není konec světa jak si myslíš. Kulturní využití máme více než v městě i služby. Jde o to jak si to ty lidé na vesnici udělají. Kamoška bydlí v mini vesnice je tam pár set obyvatel a ty mají snad každou chvilku nějakou kulturní akci a jak drží pospolu jako sousedé je taky fajn

Russet
Neúnavná pisatelka 16527 příspěvků 31.05.19 22:25
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym, chodí sem známá.
Máme s přítelem miminko a bydlíme v malém nájemním bytě. Byli jsme dohodnuti, že až malá povyroste, přestěhujeme se k němu do domu na vesnici(předtím se dům rekonstruoval). Nemá moc jasně dané názory, takže jsem myslela, že ho zlomím k tomu, abychom zůstali ve městě. Má tu i práci.
Jde o to, že dřív bych se i stěhovala(v těhotenství), ale teď když malou vidím, chci pro ni jen to nej. a podle mě je to prostředí na které jsem zvyklá já. Na vesnici nejsem zvyklá-žádné kulturní vyžití, ani hřiště. Je tam malá školka a škola do 4 třídy. Věčně bychom jezdili autem, což se mi taky moc nezamlouvá.
Já bych chtěla větší náj. byt zatím, později koupit byt. Přítel má argument, že nebude vyhazovat za nájem, když má svoje. A že nastálo do města nechce, prý na vesnici větší klid atd. Byl ve městě 3 roky co jsme spolui chodili.
Prosím, neříkejte že jsme se měli domluvit, máme se rádi ale ani jeden nechtěl uhnout, já jsem tehdy když jsme se dohodli na bydlení tam, si myslela, že si to sedne ale teď to vnímám jinak. Nechci se nikoho dotknout, ti, naladění na vlnu jako já pochopí, že na vesnici je jiná mentalita lidí než ve městě, myslím, že nemusím rozvádět.
Co si o tom myslíte, jak byste to řešili? Je asi dost úlet být spolu ale bydlet každý jinde…

Jsem městská holka. Ráda mám vše při ruce. Partner je naštěstí stejného ražení. Mentalita lidí na vsi není jiná než ve městě. Všude žijí lidé, se kterými se dá bavit a některými prostě ne. Vy jste se nějak domluvili. Ty jsi souhlasila. Teď je docela sprosté, že čekáš, že chlap ustoupí. Já bych to být tebou zkusila, protože ti asi nic jiného nezbyde. On by nerekonstruoval něco, kde by nechtěl žít.

prejeta_zaba
Kecalka 179 příspěvků 13 inzerátů 31.05.19 22:29

No, těžko radit. Někdo z vás bude muset ustoupit. :nevim: Máme to dost podobně (bydlíme ve městě a tedy už stavíme na vesnici). A popravdě doteď nejsem schopná pochopit, co dělají lidi s malými dětmi na vesnicích, jestli opravdu i kvůli hřišti autem pořád přejíždí, nebo jestli my jsme moc rozežraní z města a holt jdeme s dětmi každý den někam za zábavou - takové to střídání hřišť, na zmrzku, do herničky, do parku atd. a jim stačí vyjít na dvorek a zábava se nějak najde. :nevim: Taky mám město moc ráda a občas svého rozhodnutí zalituju, ale mě teda přesvědčil argument, že budeme ve svém, nebudeme nikomu neustále cpát nájem a nic z toho do budoucna + určíme si dispozice domu dle svého, zahrádka, příroda… Mně připadá, že děti nebudou potřebovat stát za zadkem na hřišti věčně a na té vesnici to je takové pospolitější, budeme budovat svůj dům už na celý život a ne pořád harcovat po nájmech. Do školy si dítě dojde samo, bude tam mít kamarády z okolí a může s nimi být víc venku než přeci jen v tom městě, v tom je výhoda té školy přímo ve vesnici. Od 5. třídy už může v pohodě dojíždět samo do větší školy. :nevim: A nějaké za zábavou…ono se to v tom městě stejně ohledí a pak vyjíždíš dál, to, že dítěti stačí dojít na hřiště ho taky bude bavit tak první 3 roky a pak budete chtít víc poznávat svět - výlety, kultura, příroda atd.

Jana525
Kelišová 5638 příspěvků 31.05.19 22:30

Na matersky na vesnici bych zesilela. To neni nic pro me. Asi si to budete muset poradne vyrikat. Vyhybat se konfrontaci v tak dulezite veci neni moc dobre.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9079 příspěvků 31.05.19 22:34

Nikdy neslibuj, co ani nemas v planu splnit.
Mentalita lidi je jina? Jak to vis, kdyz si tam nikdy nebydlela?
On si uz tri roky bydleni ve meste zkusil a nazor nezmenil. Mysli si, ze pro vase dite je lepsi vesnice. Kde beres tu jistotu, ze tvuj nazor je ten spravny?

terien
Extra třída :D 11597 příspěvků 31.05.19 22:36

No nedivím se ti, na vesnici bych nešla ani omylem, ještě do takové pr.dele. Co tam budete s malou dělat? Musíte si sednout s domluvit se. Co zůstat ve městě a jezdit na barák na chalupu?

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 31.05.19 22:38
@Jana525 píše:
Na matersky na vesnici bych zesilela. To neni nic pro me. Asi si to budete muset poradne vyrikat. Vyhybat se konfrontaci v tak dulezite veci neni moc dobre.

Oni s nevyhýbají konfrontaci. :nevim:
Ona mu něco slíbila, on vesele rekonstruuje a ona najednou dává zpátečku.

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 31.05.19 22:39
@terien píše:
No nedivím se ti, na vesnici bych nešla ani omylem, ještě do takové pr.dele. Co tam budete s malou dělat? Musíte si sednout s domluvit se. Co zůstat ve městě a jezdit na barák na chalupu?

To s tou chalupou mě taky napadlo.
Ale museli by furt platit nájem, což on nechce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 22:40

Prestehovali jsme se z Brna na vesnici na Vysočině a je to to nejlepší rozhodnutí, co jsme mohli udělat. Deti jsou tu šťastné, relativne v bezpeci (nepotuluji se tu bezdaci, fetky a jina individua), máme vlastne porad prazdniny. Vsude dojedu pohodlne autem, je to pro me relax. Chápu, ze pro každého to neni, ale pro me je naopak silenost pobývat v Praze napriklad. Jako pro turistku fajn, ale příroda a klid v dusi, co máme tady, jsou s detmi k nezaplacení, naopak mi přestal vyhovovat ten městský shon. Pokud chci vyvetrat hlavu, vyrazime jednoduse za kulturou, do mesta, za rodinou či přáteli do Brna a zase se radi vracíme sem, kde si dáme v lete vecer na terase decku vina a proste jen jsme, nebo v zimě, když prijede z lyzovacky, zapalime krb a koukame, jak venku chumeli, ticho, jen praská oheň a je to balzám na naší driv uspechanou dusi… :srdce: Radu bohuzel nemam. Ja jsem dokazala zit ve městě i tady. Vsude jsem se obklopovala prima lidmi, to je základ. Tady teda citim vic domov ve smyslu jakesi sousedske sounáležitosti. Nase obec je velmi aktivní, co se týká různých akci, a to i pro děti. :srdce: Ale vim, jak by se cítil manžel, kdyby sešlo ze slibu… :? Mizerně. Proste jsou lidi, co jsou dusi na vesnici a město zvládnou, ale nemiluje, a to je i případ meho muze, který rád kuta, opravuje, buduje, staví…

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.05.19 22:44

Vyrostla jsem ve meste. Pak 15 let Praha. Ted vesnice. S ohledem na deti jsem rada za vesnici. Kazdy mame jine predstavy o tom nej. Pro mne je to detstvi v lese a staveni hrazi v potoce. Akci tu je velke mnozstvi. Kazdy vikend se da neco najit. V tydnu nemam moc casu, ale pokud chci, do gerny je to 5 minut autem, 15 busem. Je blbost slibovat tak zasadni vec a cekat, ze si to nak sedne a zmeni. Tohle je jedna z nejzasadnejsich veci pro spolecne souziti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama