Přítel chce miminko, ale já ho mít teď nemůžu

8
29.9.20 15:10

přítel chce miminko, ale já ho mít nemůžu

Ahoj všichni :mavam:,
nevím, jestli to na tuto stránku patří, ale jsem už zoufalá. S přítelem jsme spolu rok a půl. Za ten rok a půl, co jsme spolu se jeho bratrovi narodil syn. Můj přítel je z něho úplně hotový. Před asi 6 měsíci mi řekl, že by už chtěl taky miminko. Mě to zamrzelo, jelikož se na to moc necítím. (Asi jsem divná, vůbec nevím, jak se k miminkům chovat, jelikož mé rodině jsem nejmladší, všechny sestřenice a bratranci jsou starší). Cítím, že jsem ještě nic moc nezažila, je mi 21 a ještě 3 roky budu studovat vysokou školu a pak chci aspoň rok, dva pracovat. Mému příteli je 25. Řekla jsem mu to a on mi řekl, že až budu moct, tak už bude starý. Chápe to, že chci studovat a že to dělám pro budoucnost, abychom se měli dobře, ale vidím na něm, že se trápí a že miminko opravdu hodně chce. Vždy když vidí miminko, tak je jak smyslu zbavený.

Jeho o 10 let staršímu kamarádovi se má narodit holčička a chlubí se s tím všude, jako by se měla narodit jemu.

Už jsem si několikrát říkala, jestli by nebylo lepší se s ním rozejít. Aby si mohl najít partnerku, se kterou by byl po této stránce šťastný. Je to asi blbost, ale nechci, aby se trápil. :,(

Děkuji za odpověď, Jolana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2544
29.9.20 15:14

Za odpověď na co? Vždyť se na nic neptáš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3725
29.9.20 15:15

Jo je to přesně tak jak píšeš. V představách o budoucnosti a rodině jste každý jinde. Tedy ideální je cesta o dům dál pro vás oba. Dítě je velký krok, jenž se musí učinit s rozmyslem a souhlasem obou stran. Navíc dítě na návštěvě je něco jiného než vlastní dítě 24/7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 15:16

Tak název diskuse je matoucí, děti nejspíš mít můžeš, ale zatím je z osobních důvodů nechceš… Přítel by si dítě přál hned a já si myslím, že je to zásadní věc ve vašem vztahu, na které se neshodnete. Rozchod by asi byl i řešení, protože 5 let na tebe čekat nejspíš nebude :think:. A i kdyby chtěl, tak to pro něj bude ubíjející a podepíše se to i na kvalitě vašeho vztahu. Důležité je, že se na dítě necítíš. Studovat se dá i s dítětem, ale je to o dost náročnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
29.9.20 15:19

Vsak sis uz odpovedela sama… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
29.9.20 15:19

A na co se ptáš? Jestli ho máš nechat jít za nějakou, která mu to dítě dopřeje dřív než ty? Nebo jestli se máš podřídit a to dítě s ním mít hned?

Pokud na to druhé, tak ne, nepodrizuj se. Ty s tím dítětem budeš doma, ty ho budeš z velké části vychovávat, takže ty bys ho měla chtít stejně, jako on. Mám kamarádku, jejíž muž si strašně přál děti, když byla těhotná, nosil ji na rukou, byl z toho odvareny. A že by z nej byl nějaký super táta, se fakt říct nedá. Veškerý čas tráví ta kamarádka sama s dětmi, on ji občas pomůže třeba a koupáním, ale jinak se moc nezapojuje, po práci chodí do dílny, kde je do večera. Tím nechci říct, že nemáš na jeho přání brát ohled, ale jen to, abys s ním neměla teď hned dítě jen kvůli tomu, aby sis ho udržela. Studium je důležité a mohla bys litovat, že jsi kvůli němu studium přerušila nebo ukončila. S dětmi je totiž opravdu velmi náročné studovat vejšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
29.9.20 15:21

Prý starý 8o nenech se do ničeho tlačit, pokud to tak taky necítíš… Osobně bych šla stejnou cestou jako ty tj. Dodělat školu něco odpracovat a až potom zakládat rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
29.9.20 15:25

@Joli1212 No, resis zcela opacny problem, nez vetsina holek :) ale i tak je to samozrejme problem. Mladi kluci deti nechteji. takze o nej bude urcite zajem. Na druhou stranu, pokud se rozejdete, on bude nejakou dobu hledat jinou partnerku a dite mit do 3-4 let treba taky nebude. Takze s tebou by cekal jen trochu dyl. Takze hodne zalezi, jak jinak vam to ve vztahu klape. Pokud se minlujete a mate kvalitni vztah, tak bych se s nim nerozchazela. ale je mozne i tak, ze se rozejde on…
A taky zalezi, jeslti chces mit dite za 5 let nebo za 10. Jestli ty pak najdes chlapa, ktery ho tak brzy chtit bude. Ja bych se ho drzela, sama jsem dlouho hledala chlapa, ktery chtel deti, az jsem zestarla vic nez bylo zdravo…

A jak bylo zmineno, mas spatny nazev prispevku, deti mit (pravdepodobne) muzes, ale zatim nechces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
29.9.20 15:25

Chtít po studentce miminko by byl holý nerozum. Jestli se na něj navíc necítíš, řekni mu to na rovinu. To mládě by mohl dostat na hlídání, aby zjistil, o čem to je. Třeba by ho to přešlo. Nebo naopak navnadilo. Pak by si měl najít partnerku se stejným pohledem na život. Jinak šťastný nebude ani jeden z vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11748
29.9.20 15:26

@Joli1212 A chce jen dite (s kymkoli) anebo to dite chce jen s tebou??? :nevim: Spravne delas, ze se nenechas do toho dotlacit. Nejprve skola, potom rodina :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
29.9.20 15:38

@cecetka Říká, že na mě počká a že budeme šťastní. Miluje mě, pořád mi to říká a i dokazuje.

Jenže když někdy při neshodě řekne, aby mi už ta zk*rvená škola skončila. Tak nevím. Pak se mi omlouval, ale uvědomila jsem si, že vůbec neví, co to vysoká je. Přijde mi, že mě ani ve studiu nepodporuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
29.9.20 15:39

Mě by zajímalo, jaknby se miminčí nadšenec tvářil, kdyby měl od rána hlídat uplakané nemluvně a musel mu utírat pokakaný zadeček. To by se už možná tak nerozplýval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13591
29.9.20 15:39

Na nic se neptas, ale nechapu co řešíš. Sama v sobe mas jasno, tak to neprodluzuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
29.9.20 15:40
@Joli1212 píše:
@cecetka Říká, že na mě počká a že budeme šťastní. Miluje mě, pořád mi to říká a i dokazuje.Jenže když někdy při neshodě řekne, aby mi už ta zk*rvená škola skončila. Tak nevím. Pak se mi omlouval, ale uvědomila jsem si, že vůbec neví, co to vysoká je. Přijde mi, že mě ani ve studiu nepodporuje…

Hele a už tě požádal o ruku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
29.9.20 15:45

@Russet Nepožádal.

Dobře, chápu máte ze mě srandu…

Asi jsem moc citlivá, nechci, aby se trápil… Jednu chvíli jsem i uvažovala, že bych miminko chtěla, ale nechci být pak po mateřské nic. Nemám žádné zaměření a nikdy jsem neměla práci, jen brigády, tak jsem si to rozmluvila.

Omlouvám se za špatný nadpis… myslela jsem to, že ho nemůžu mát teď.

Děkuji všem za rozumné i pichlavé odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama