Přítel chce nové auto, já vyšiluju

Anonymní
21.1.20 10:52

Přítel chce nové auto, já vyšiluju

Ahoj, možná teď budu vypadat jako úplná semetrika, nevím. S přítelem oba máme auto, bydlíme na vesnici, kde nejsou téměř žádné autobusové spoje a železnice tu není vůbec, takže vždy potřebujeme popojet alespoň do nedalekého města autem. Přítel má 24 a já 21 let, bydlíme spolu tak nějak napůl, já jsem na VŠ, přítel pracuje. Od 15 let jsem si z brigád šetřila na auto, doteď jsem měla takový vozítko za 10 tisíc, co se každou chvíli porouchalo. Před měsícem jsem si pořídila „nové“ za 60 tisíc, nechtěla jsem za něj dát moc a chtěla jsem, aby mi z ušetřených peněz i zbylo na případné opravy, nebo abych si to usporila dál. Přítel má svoje auto, je starší, ale funkční, vzdy se o nej dobře staral, takže to auto nemá jedinou chybu. No a včera večer přišel s tím, že když mám novější auto já, tak proč by nemohl on, že svoje prodá a za uspořené peníze a to, co dostane za své, si koupí nové (je to cca 200 000). Proti tomu bych za normalnich okolnosti nebyla, kdyby jsme nešetřili na vlastní bydlení, tedy na 20% základ hypotéky. Udělala jsem scénu, on mi na to řekl, že stejně na bydleni šetří víc než já a dokud nebudu pracovat, tak nema cenu to resit. Ale mně nepřijde dobrý nápad vyhodit teď to, co máme našetřeno (ano, i já šetřím, chodím ve všech volných chvílích na brigády, ale je jasný, že nenasetrim tolik jako on, co pracuje na plný uvazek). Jak byste postupovaly? Nechaly byste ho, když to jsou jeho peníze? Nebo byste se snažily, mu to nějak rozmluvit? Nechci vypadat, jako hysterická semetrika, co mu nedovolí ani si koupit auto, ale prostě to nechápu.

Prosím o anonym z důvodu uvedenych financí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9794
21.1.20 10:55

No, jspu to jeho penize a jeho volba, za co je utrati. Pokud mate nejake spolecne penize, ktere by na to chtel pouzit, pak bys mela souhlasit. Pokud jsou to ale jeho penize, pak mu nemas co zakazovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:56

Ty jsis taky koupila auto, místo šetření na hypotéku tak proč by nemohl i on. Když na hypotéku dá i tak víc než ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2885
21.1.20 10:58

No když na to přijde, tak jsou to jeho peníze a může si s nimi dělat co chce. Takže jeho pohled chápu. Asi tu věc s hypotékou a společným bydlením teď nebere až tak vážně jako vy a chce počkat, až budete šetřit „společně“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5850
21.1.20 10:59

Radši se uklidni, nebo se na tebe přítel vyprdne. Ty sis koupila auto a je to ok a on nemůže jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:59

No jeho peníze to jsou, ale jednou spolu jsou a když se k tomu spolu rozhodli šetřit na hypotéku, tak by měl šetřit a ne vyhazovat, kor když to není nutný. Já bych mu to rozmlouvala. Jako 200tis je hodně… To než zase nasetrite…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 11:00

Záleží, kolik vyděláváte a jak dlouho případně potrvá peníze zase došetřit.
Každopádně pokud hodně jezdíte, zase bych pořízení nového, bezpečnějšího auta nepodceňovala. Auto za par tisíc je v pohodě, dokud se člověk nepřiplete do bouračky… a zase byste měli něco třeba na delší cesty.
Jste ještě mladí, za mě na bydlení můžete ještě v klidu došetřit. Ale záleží, jak to máte v plánu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
21.1.20 11:01

S tou hypotekou si mozna pak uz zadny lepsi auto nekoupi..
Proc ti nedal teda to svoje nynejsi a nekoupil si nove? To ted vypada, ze jsi prohloupila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 11:06

Prijde mi nefer, ze ty jsi svoje nastrene penize pouzila pro svou potrebu a o tech, ktere z velke casti nasetril partner, chces rozhodovat. Kazdy dle svych potreb, takze bych brala jako fer, kdybys byvala ty sve uspory vlozila do spolecneho fondu, kdyz ted setri vicemene partner, ale chces mit stejne pravo rozhodovat. Nejste manzele, nemate SJM.

Kdyz spolecne hospodarit a rozhodovat, tak ve vsech ohledech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
21.1.20 11:10

Holt ho asi ted tankuje vic novy auto nez setreni na hypo. Zalezi taky jake auto si vyhlidnul, prece jen 200k neni zrovna extra rozpocet, tak aby to nebyla nejaka rachotina, ktera vas na servisu sezere, ale to uz je asi mimo tema. Bohuzel do jeho penez mu jako pritelkyne moc mluvit nemuzes, samozrejme muzes vyjadrit svuj nazor a pripomenout mu, ze prece setrite na hypoteku, tak se ti to zda jako zbytecny vydaj, ale to je tak cele. Na druhou stranu, ty sama sis poridila novejsi auto a on chce jen to same :nevim: Vzhledem k tve zmince o tom, ze pritel chce stejne poradne setrit az zacnes pracovat, by mozna nebylo od veci si otevrene promluvit o tom, co vlastne kdo od zivota chcete, protože z tveho popisu mi prijde, ze setreni na bydleni je vic tvuj cil nez jeho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 11:10

Co to je za argumentaci, že když sis koupila ty, tak on může taky? Vy máte takový ten vztah, kde jeden druhému „povolujete“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 11:11

Ano, peníze jsou v podstatě jeho, ale domluvili jsme se, že budeme teď šetřit na tu hypotéku, abysme měli na bydlení, on pořád mluví o domečku a o dětech a najednou to takhle chce zazdit. Já jsem si auto koupila, protože se tomu mému rozpadlo všechno, co se dalo, kdybych ho měla dát dokupy, tak bych za to dala víc než za to nové a on to ví, taky ještě před týdnem řekl, že to svoje nikdy nedá, že do toho dál tolik peněz, že se mu to nikdy nevrátí, že to si ho radši nechá, najednou otočil, přijde mi, že to je tak, abych náhodou neměla něco lepšího než on. Řekla jsem, že kdykoliv bude chtít, tak mu moje půjčím, že to není problém, ten měsíc s ním jezdí v podstatě pořád on, protože jezdí dál, tak si půjčuju jeho a on moje.

Těch 200 tisíc by šetřil zhruba 2 roky. A rozhodně to není tak, že by on dál do hypotéky víc než já, to určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
a12
40555
21.1.20 11:12
@_BBQ_s píše:
S tou hypotekou si mozna pak uz zadny lepsi auto nekoupi..
Proc ti nedal teda to svoje nynejsi a nekoupil si nove? To ted vypada, ze jsi prohloupila..

Jsem myslela na to samý, ale spíš bych rekla, ze on si nový auto umanul az po tom, co si ho koupila ona.. Prostě jen nemůže být pozadu, že jo :lol: má ona, tak ho teď hned chce i on :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
516
21.1.20 11:13

Já bych se na tvém místě radši naučil používat spojení „bývalý přítel“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 11:14

@_BBQ_s tohle byla jedna z variant, ale on řekl, že to svoje auto nedá, takže by nebylo přepsaný na mě, pojistka by nebyla na mě a kdyby se náhodou mezi náma něco stalo, tak já odejdu bez auta a to jsem nechtěla samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama