Přítel děti chce, já si tím nejsem jistá

7
28.5.20 19:15

Přítel děti chce, já si tím nejsem jistá

Tento dotaz je směřován spíše k těm, kteří o děti nikdy moc nestáli, ale jejich pohled na věc se časem změnil.
Na začátek musím říct, že jsem nikdy nebyla ten typ ženy, který se rozplývá nad miminem v kočárku, rád si hraje s dětmi a povídá si s nimi. Nikdy jsem ani neměla pocit, že bych po dětech toužila, spíš naopak. Už jen ten proces těhotenství a porodu mi nahání husí kůži. Ani si nedokážu představit, že bych měla kojit, v noci několikrát vstávat a obětovat prakticky veškerý svůj čas na několik let jen dětem.
S přítelem jsme spolu už 3 roky (mě je 23, jemu 25 let) a ačkoliv už od začátku vím, že on děti chce, nijak jsem to doposud neřešila, jelikož jsem si říkala, že ten „mateřský pud“ prostě přijde časem. No, bohužel se tomu zatím tak nestalo.
Nyní po mě ovšem přítel chce ohledně dětí jasné vyjádření s tím, že on prostě děti nejpozději ve 30-31 letech chce a svůj názor nezmění.
Já se tedy musím rozhodnout, zda jsem ochotná na to přistoupit. Pokud ne, rozchod je jistý. Proto mám vcelku vážné dilema. :think: Rozejít se s ním nechci, zároveň nechci dávat slib, u kterého si nejsem jistá, zda ho budu schopná dodržet. Na druhou stranu, co když přeci jen změním za pár let názor a budu poté rozchodu litovat?
Můj problém není v tom, že bych měla nějakou velkou potřebu jen si užívat svobodného života nebo budovat velkou kariéru a děti by mi to narušovaly. Jednoduše se bojím, že na děti nebudu připravená psychicky a nezvládnu tu zodpovědnost, výchova dětí mi prostě nikdy nic neříkala. :nevim:
Najde se tady někdo, kdo měl na děti stejný pohled, ale věkem se jeho názor změnil?
Děkuji za odpovědi a doufám, že mě přítomné milovnice dětí neukamenují za můj odlišný pohled na věc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3783
28.5.20 19:24

Těžko říct, ale obávám se že kdyz uz teď ti připadá nemyslitelny se starat o děti, tak ve 30 to bude ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
28.5.20 19:27

S přítelem jsem začala chodit když mi bylo 24, on děti chtěl, ale já v tu dobu ještě ne. Nyní mi bude za 2 měsíce 29, a jsem v 7 měsíci těhotenství. Takže u mě se to věkem změnilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
28.5.20 19:28

Měla jsem to stejně. Rozsekla to otázka, jestli jsem si opravdu jistá, že chci zůstat bezdětná a v padesáti nebudu litovat. Připravena ve skutečnosti nebudeš nikdy. Vše přijde postupně. Vlastně ani okamžitá mateřská láska po porodu není zaručena. Ale běžně rozumna ženská si s tím poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
28.5.20 19:28

Také jsem nikdy nebyla typ co se rozplývá nad kočárkem, změnilo se to u mě fakt cca před rokem, rokem a půl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4793
28.5.20 19:29

Děti jsem chtěla, ale nikdy mě nezajímaly jiné děti. Nebavilo mě si s nimi hrát, nic… Dokonce ani chovat, když se někomu v rodině narodilo, prostě nic. Mám 2 děti miluji je nadevše, ale je to náročný, ne že ne… Jiné děti mě stále stejně nezajimaji :lol:. Na druhou stranu si myslím čím déle, tak to bude spíš horší, když budeš zvyklá na ten klid. S děckam je to prostě náročný ať si říká kdo chce, co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 19:30

Ano, ja. Je mi o 10 let vic a posledniho pul roku jsem si schopna predstavit, ze bych se za rok do toho tehotneni mohla pustit. Driv jsem nikdy deti nechtela. Obecne mi deti nic nerikaji, ale vlastni uz si ted predstavit dokazu. S pritelem jsem 5 let, letos planujeme svatbu, on deti chce odjakziva (jeho puvodni deadline byl stejny jako u tveho pritele) a ceka na me.

Příspěvek upraven 28.05.20 v 19:31

• Nahlásit
  • Citovat
4921
28.5.20 19:30

A co treba priteli navrhnout, ze ty budes po narozeni nadale pracovat a on bude na rodicaku s jednim event. dalsim ditetem pokud by bylo?
Treba by to zchladilo ty jeho zurive biologicke hodiny… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.20 19:32

@mia2509 jsi ještě hodně mladá, v tvém věku jsem si taky nedovedla představit mít děti a nijak mě to nelakalo. Postupem času ale všichni děti začali mít a najednou mi to přišlo přirozene a hezké vyústění vztahu. Navíc jsem už docela dlouho pracovala, užila jsem si cestování a neměla jsem pocit, že bych o neco přicházela s dětmi. Pak taky počítej s hormonalnim koktejlem v těhotenství, to tě ‚připraví‘ na to mít dítě :wink: a děti jsem nikdy moc nemusela a ostatní děti stále nemusím, ale to moje je :srdce: :srdce: Od přítele je to ale fér, že chce vědět, že dítě s ním budeš chtít. Ale nemyslím si, že teď musíš být celá žhavá do mimina. Pokud jsi na vazkach ano/ne, ale víc na straně spíš ano, věřím že se časem na stranu určitě ano priklonis. Ale je to jen můj názor :nevim: o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20744
28.5.20 19:33

@mia2509 Ve tvem veku jsem jeste studovala a mela tudiz priority jinde. Ale vedela jsem, ze deti jednou chci.
A fakt jsem nikdy neplesala ani neplesam nad miminkama a kocarkama, s cizima detma si zasadne nehraju, u svych se prekonam.
Osobne me materstvi nejak extra neuchvacuje az do veku, kdy se s ditetem da zacit nejak smysluplne komunikovat.

Příspěvek upraven 28.05.20 v 19:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2147
28.5.20 19:33

@mia2509 myslim ze jsi jeste mladá. Co rict, at ti da pritel treba 2 roky cas a pak se uvidi. Jinak ja to ve tvem veku brala tak, ze nekdy deti mit budu, ale az za nekolik let. V te dobe bych si to taky nedokazala moc predstavit. Taky zalezi, jak dlouho uz pracujes, jestli jsi treba ted dostudovala, asi budes spis chtit resit nejakou praci nez hned deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
28.5.20 19:34

Je to dilema.. To že ti tu 10× ženských napíše že se to změnilo, neznamená že se to změní i u tebe. Ve 23 už jsem teda věděla že chci deti.. A to jsem po nich nikdy moc neprahla. Když už tak jen jedno.. A teď čekám druhé.. Spíš si řekni jaký bude život bez dětí… Až budeš stará.., sama. Co vlastně v životě budeš bez nich dělat. Jestli tě to nebude nudit… No, a jestli opravdu nevíš, tak bych partnera pustila k vodě… Ono držet se s nekym ve vztahu, když máte každý jiný pohled na svět… To je špatně. :think: Nedivím se že tě zeptal, o tom by se mělo mluvit hned zpočátku, aby ti to nezazlival že stebou marnil čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 19:34

Já měla stejné pocity. Pak se to nějak zlomilo. Bohužel už jako těhotná jsem zjistila, že to byl jen pocit, že by to tak mělo být, že je to správné, ale dítě ve skutečnosti nechci. Teď vychovávám dítě, jak nejlíp můžu, ale lituju toho.

• Nahlásit
  • Citovat
59265
28.5.20 19:37

@mia2509 je ti 23..mas moře času.. Pro mě byly děti ve 22 smradi a ve 24 se mi narodil první syn :mrgreen: ono se to někdy může změnit velmi rychle.. Klid..

Příspěvek upraven 28.05.20 v 19:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
28.5.20 19:37

Ve 24 jsem dítě rozhodně nechtěla a možná jsem i uvažovala, že nikdy, ve 29 se to ve mně zlomilo (když už jsme byli zajištění, měli dům a ty tzv jistoty) a s manželem jsme skoro po 11 letech po dítěti zatoužili… A ono to nešlo. Až v jednatriceti se to po umělém oplodnění podarilo. Ale na mne muž netlačil, řekla jsem mu jasně, že děti asi jo, ale ne teď. Některé z nás do toho prostě potřebuji dozrát.
Myslím, že kdybys dítě nechtěla vůbec, máš v tom jasno na 100% už teď a nepochybuješ. Nemít děti je v pořádku, mít je později je také v pořádku, ale být tlačen do děti, když se na to necítíš v pořádku není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama