Přítel gambler a těhotenství

13
20.6.18 08:20

Přítel gambler a těhotenství

Ahoj holky,

nikdy jsem si nemyslela, že to takhle dopadne, ale ve zkratce se stalo asi to, že jsem si našla přítele. Vztah byl ideální, byli jsme šťastný, začali plánovat miminko zhruba po roce známosti. První dva měsíce to nešlo, poté jsem se na pravidelné gynekologické prohlídce zeptala doktora, zda je pravda, že mám otočenou dělohu (což mi tenkrát v 18 letech řekl doktor a já to úplně vypustila). Toto sdělení mi potvrdil a my se začali snažit „jinak“. Ani jsem nečekala, že to půjde hned, prostě jsem si říkala, co kdyby náhodou…

Jak to tak bývá, po takovémto snažení jsem odhalila, že mi přítel už půl roku lže a že dohromady prosázel cca 500 000 Kč (vsázel zřejmě již předtím a nějaké půjčky už asi měl). A dva dny na to vyšel pozitivní těhotenský test. Nejsem žádná blbka, je mi 29, mám vysokou dokonce s červeným diplomem, ale prostě mi zapomněli zabudovat detektor lži. Přítel vedl paralelní bankovní účet, bral si půjčky, které nestíhal platit, žádná z nich nepřišla poštou, abych měla možnost to zjistit, až ta poslední, na základě které jsem na to celé přišla… Prostě klasický gembler – mistr lží a manipulace. Samozřejmě není v jeho silách to celé splácet. S přítelem jsem se kvůli výše uvedenému rozešla.

Řeším co dál. Umím si spočítat, že sama to s dítětem a z mateřské nedám, úspory sice nějaké mám, ale nebude to hned vyvázat se ze smluv a peníze dostat. To by mluvilo pro interrupci. Na druhou stranu je mi už 29, vím, že některé ženy mají problémy znovu otěhotnět, pakliže je zákrok proveden špatně. Máte s tím zkušenosti? Byla jste některá na interrupci v takto vysokém věku? Povedlo se Vám pak znovu otěhotnět?

Celý příběh jsem sem napsala proto, že vím, že tu bude spousta negativních komentářů o tom, že jsem blbá. Bohužel jsem ve vztahu neměla potřebu požadovat výpis z rejstříku SOLUS, příště to udělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18437
20.6.18 08:24

a rodina není schopná pomoct? třeba hlídání aby jsi mohla na brigády?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
20.6.18 08:25

Chápu te :hug:, je to těžké rozhodování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane

29 zas není taková hrůza, to máš ještě chvíli čas si najít opravdu kvalitního chlapa s kterým budeš mít rodinu…

• Nahlásit
  • Citovat
2098

Otec dítěte o dítěti ví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.18 08:31

Já byla na ,, potratu,, ve 33 letech. A teď mám zdravý miminko. Nebyla to klasická interrupce,ale 3 tabletky a následný potrat doma. Je to jen a jen tve rozhodnutí. Nenech se nikým ovlivnit. Za anonymitu se omlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
20.6.18 08:33

No nevím, po mě chtít někdo výpis ze Solusu nebo třeba test na HIV, tak ho pošlu do kytek a to jsem čistá v obou směrech. Každopádně 29 je vcelku věk na první dítě, i když já bych pro něj chtěla hlavně otce - samozřejmě ne gamblera, takže bych šla na potrat, s tím sviňákem se rozešla. Očividně nemáš problém se snažit o dítě, na můj vkus brzo, takže do dvou let můžeš být klidně těhotná s tím pravým. Záleží, jak moc ti tikají biologické hodiny, mě ve 30 zdaleka děti nelákaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.18 08:34

Udělala jsi velmi dobře,že jsi utekla,já s takovým člověkem žiji téměř 18 let,jsme manželé,máme dvě děti. Máme obrovské dluhy,manžel dochází na terapie,ale je to běh na dlouhou trať. Na tom člověku to opravdu nepoznáš,jsou to,jak píšeš,lháři a manipulátoři. Takže si vůbec nic nevyčítej,že jsi to nepoznala.
K tomu tvému těhotenství,no těžko radit,ale máš aspoň třeba oporu v rodině? Že by ti s miminkem třeba ze začátku pomohli rodiče nebo někdo blízký. Možná bych se i poptala na nějakém sociálním odboru na co bys mohla mít nárok,určitě nějakou podporu na bydlení,atd.atd. Myslím,že by jsi nebyla první maminka samoživitelka.Interrupce je opravdu velký zásah a pokud jste se o miminko snažili,aby tě to psychicky nepoložilo. :(

• Nahlásit
  • Citovat
3341
20.6.18 08:34

Taky bych zkusila rodinu, hlídání. Nějakou brigádu. Já bych asi potrat nedala psychický, i když si člověk stokrát řekne, že je to rozumné. Tvoji situaci ti fakt nezávidím. Peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.18 08:40

Byla jsem v podobné situaci. Dlouholetý vztah, 11tt těhotenství, přítel hrál ruletu. Zjistila jsem to úplnou náhodou.. Měla jsem týden na to se rozhodnout. Vyhodila jsem ho z bytu protože jsem se na něj nemohla ani podívat, musel k mamince. Kdybych v té situaci nebyla, automaticky ti radím potrat. Přijde mi to logické, čisté řešení, bla bla bla. Ale v té chvíli jsem o potratu uvažovala asi tak vteřinu. Nemohla jsem to prostě udělat. A to mi rozum jasně říkal že je to to nejlepší řešení. Neměla jsem valné úspory, rodiče už nemám, z rodiny pomoc tedy nulová, prostě se to vůbec „nehodilo“. Ale já jsem nemohla, už jsem to dítě milovala a řekla jsem si že to dám. Byla jsem připravená jít do toho sama. Nakonec jsme se s přítelem smířili, mám kontrolu nad financemi (naštěstí vydělává velmi slušně takže to splatil bez potíží během dvou let), a má ultimátum že jakmile cokoli zjistím, tak končíme. Od té doby je klid, skoro tři roky. Ale nedělám si iluze, tohle se může kdykoli vrátit. Což je důvod, proč si ho nikdy nevezmu a ani si nepořídím druhé dítě. Mě v době rozhodování bylo 35, takže o to jsem to měla jednodušší. Šla bych do toho zas ;) Prosím o zachování anonymu, jinak smazat. Anonym123

• Nahlásit
  • Citovat
442
20.6.18 08:41

Nemohu hovořit za sebe, ale má matka byla na potratu ve 30 a v 38 čekala další miminko, které v pořádku donosila. Upřímně, než bych si komplikovala život takovým člověkem, také bych raději volila potrat. Rozhodnutí bude na tobě, tak přeji „štastnou“ volbu a do budoucna více štěstí na partnera. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
20.6.18 08:43

Holky, díky za reakce.

Rodina samozřejmě podporující je, babičky okamžitě zavrhly potrat. Problém trochu je, že od malička mám jen taťku, v tomto ohledu to bude tedy složitější. Asi bych mohla jít bydlet ale k němu. Pak by to bylo asi zvládnutelné.

Ty tři tabletky, mohla bys mi, prosím, o tom říct něco víc? Jak se to jmenuje?

Otec o dítěti již ví. Zkouší se domluvit na refinancování, já to řeším a jeho rodinou, kterou on požádal o pomoc a která o většině problémů vůbec nevěděla. Navrhli insolvenci, což pro něj varianta je.

Vážně nevím. Vím je to, že je to dar a zároveň nevím, jak to zvládnu. ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26908
20.6.18 08:45

@Ethnia
Za mě:
V první řadě smekám, že jsi se rozhodla takový vztah, plný lží, ukončit. Za to máš můj obrovský obdiv a je vidět, že jsi silná sebevědomá žena, která ví co chce a zná svou cenu :pankac: :kytka:

Co se týká těhotenství - to dítě za to nemůže. To, že je jeho otec idi.ot přeci neznamená, že vezmeš dítěti život. Podle mě k tomu není důvod.
Výživné bude dané soudně a dítě má vždy přednost před dluhy. Takže v první řadě mu budou z výplaty strhávat výživné a až pak následovně dluhy. Nebude to zvládat = půjde sedět. Výživné tak jako tak bude muset platit a doplatit.

Ono je sice krásné naplánovat si super vztah, pak svatbu, pak dovolenou v Jugošce, pak dítě a spokojené manželství do konce života, na věky věků… ALE! Kurnik kolik ženských to tak má? Na nějakou pohádku se vykašli a užívej si svoje dítě, které nosíš pod srdcem.
Beztak jsou všichni chlapi stejní (řečeno samozřejmě s nadsázkou) a ani ten následující by nemusel být ideál. Kdyby bylo dítě už na světě - dala bys ho snad do babyboxu? Kvůli tomu, že bejvalej má dluhy? Ale no táááák… :roll: :kytka:

K péči o dítě chlapa fakt nutně potřebuješ. A když si najdeš nějakého až budeš mít už mimčo na světě - ježišmarja… správní chlapi milují i to cizí dítě jakoby bylo vlastní :kytka: A že jich je! :pankac: :srdce:

Hodně štěstí :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10188
20.6.18 08:48

@Ethnia Vim, ze to nechces slyset. Ale opravdu chces porodit dite takovemu chlapovi? Bude to otec tveho ditete, takze soucast tveho zivota. Neodstrihnes ho, nezbavis se ho. Dokud neumre, tak s nim budes v kontaktu mininalne 18 let. Fakt parada :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nmdl
20.6.18 08:53

Na tvém místě bych volila potrat, jsi ještě mladá, je velká pravděpodobnost, že si najdeš lepšího partnera a založíš rodinu s ním. Mít dítě je neuvěřitelně náročná věc a to i pokud máš podporu partnera a rodiny, být samoživitelka je rozhodně řehole, pořádně si to promysli.
Většina žen po interupci komplikace nemá, samozřejmě se víc mluví o těch pár, které si díky následným komplikacím uzavřely cestu k dalšímu dítěti, ale ty stovky, které prodělaly interupci a neneslo to žádné následky o těch se už tolik nemluví. (opomenuli to, že to člověk z hlavy nevymaže)
Koneckonců s tímhle se většina lidí zrovna nechlubí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama