Přítel hledá místo kuchaře v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marky983
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 14:46
Přítel hledá místo kuchaře v Německu

Ahoj holky, nemáte náhodou někdo známého, nebo někoho kdo by věděl o volném místě na pozici kuchař v Německu?… Přítel by rád do nějaké restaurace, kde jsou češi. Prý je takových restaurací spousta. Neumí totiž německy, tak aby se nějak dorozuměl.
Jde nám hlavně o lepší platové podmínky, než jsou tady. Kuchař je to šikovný.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.03.18 14:47

Tak základy musí mít i když je to z Čechama pokuď vím :)

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 07.03.18 14:50

Proč všichni chtějí táhnout do německa bez jazyku, bez ničeho, nejlíp za hodně peněz s bydlením? (fakt iluze) A aby jim to nejlíp někdo jiný našel? Vidím to denně, je toho plný fb. :zed:

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 07.03.18 15:07

@pikola Protote Nemecko je zeme zaslibena, kde i trava je zelenejsi :lol:

ka2ka
Extra třída :D 13747 příspěvků 07.03.18 15:26

@Marky983 kamarád vaří v Německu, ale jestli si tvůj přítel myslí že tam napochoduje do restaurace a řekne umím dobře vařit a všichni padnou na zadek tak to fakt ne. Kamarád má zkušenosti z dobrých restaurací v Praze fakt vaří špičkově, německy umí a začínal tam že celé dny škrábal mrkev a brambory rok trvalo než ho pustili k plotně a další tři než si ověřili že fakt umí vařit takže to není žádná procházka růžovým sadem a bez nemčiny ani omylem

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 07.03.18 16:34

Ale kdo chce kam, pomozme mu tam… @Marky983 Zrovna jsem na FB skupine Slovaci a Cesi v Bavorsku videla nabidku od Zuzanka Kubisova Michlik. Muze to zkusit.

Marky983
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 15:18
@Agrion píše:
Ale kdo chce kam, pomozme mu tam… @Marky983 Zrovna jsem na FB skupine Slovaci a Cesi v Bavorsku videla nabidku od Zuzanka Kubisova Michlik. Muze to zkusit.

Pro ty co jsou skeptičtí k práci v nemecku bez němčiny…Tak tato pani výše uvedena v textu hleda do svého týmu, kde jsou jen slovaci pomocneho kuchaře. Nemecky umět nemusí. Bohužel ale pro nas nevyhovující směny.
Pres to diky za info Agrion :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 04:26
Zustaň in Böhmen. Nechmeme
@Marky983 píše:
Ahoj holky, nemáte náhodou někdo známého, nebo někoho kdo by věděl o volném místě na pozici kuchař v Německu?… Přítel by rád do nějaké restaurace, kde jsou češi. Prý je takových restaurací spousta. Neumí totiž německy, tak aby se nějak dorozuměl.
Jde nám hlavně o lepší platové podmínky, než jsou tady. Kuchař je to šikovný.

Do prvního vlaku posadit und abmarsch nach hause. Schmarotzer jenom brát a využívat system.
Co chodite k nám. Po roku 1945 jste nás hnali Ab ins Reich…
Tak teď řikám já Ab ins Böhmenland.
Wir wollen euch nicht. Nechceme vás, protože ani řeč neumiš tak zustaň tam kde si doma. A ne se cpát k nám.
Vy jste národ boužel tá vědšina jen kde co vyrabovat. Socialiní System co jde.
Bez charakteru a moralky.
Tokové lemply tu nepotřebujeme.
My kvám taky nejezdíme vyžírat.
Aufniewiedersehen

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 04:45
@ka2ka píše:
@Marky983 kamarád vaří v Německu, ale jestli si tvůj přítel myslí že tam napochoduje do restaurace a řekne umím dobře vařit a všichni padnou na zadek tak to fakt ne. Kamarád má zkušenosti z dobrých restaurací v Praze fakt vaří špičkově, německy umí a začínal tam že celé dny škrábal mrkev a brambory rok trvalo než ho pustili k plotně a další tři než si ověřili že fakt umí vařit takže to není žádná procházka růžovým sadem a bez nemčiny ani omylem

Ani mrkev ani Brambor.
Vyžírky nechceme. Jsem repektive Österreicher,,, mutti Tschechin s rakouskymi předky, Vatti Österreicher.
A němci jsou blbý že vas tam trpý ale je dostatek stejneho nazoru stejneho.
Neumiš řeč zustaň si kde si doma, my tě tu nechceme.
Sorry ale system jen využívat a penize tahat domů do ČR to určitě.
Zustaň si tam kde jste křičeli a ukradli co bylo naše a užívali leta zadarmo.
Našteští musel vaš stát vše vrátit a zaplatit vše.
Prostě bez charakteru lid jak a odkuď pravě vane vítr a hledět kde co by se dalo sebrat.
Socialismus na většné časy, chteli jste a s nemci pryč tak sem teď nelezte.
Nikdo tady vítaný neni. Maximalne gedüldet. Tokové Trottel mi nepotřebovat… Otočit směr Böhmenland.
Hier ist keine platz für dumme packzeug :potlesk: :potlesk:.

růžový achát
Kelišová 6156 příspěvků 14.06.18 05:55

Na ja bestimmt :P, ty anonymní trdlo :P. Pravý Němec by dnes nic tak nenávistného nenapsal, stydí se totiž za svou minulost. Doporučuji si zajet na nějaký německý pracovní úřad, tam sedí člověk, který ma na starost projekt při Evropské unii., myslím, že se to jmenuje,, Prace bez hranic. S tím je dobre dát si schůzku. Vezme si životopis a zasílá vhodné emaily. Životopis ať má už předem v Němčině. Odpoledne sem dam nějaké adresy, kde hledat. Jinak Němcu jsou slušní a hlídají přesčasy, platí samozřejmě jejich nutné minimum a číšníci se většinou musí dělit o společné zpropitné + kindergeld- dohromady to bude cca kolem 1900,– -2000,–eur, učit se jazyk je slušnost a bez něj je té šance mèně. Osobně tomu rozumím, proč tam lidé odcházejí. Je to pro to, že tam se nestane aby vas někdo systematicky okradal a mate tam jistoty. Dobrý je i jejich system zdravotniho pojištění. A lékařska péče.

růžový achát
Kelišová 6156 příspěvků 14.06.18 06:07

Koukám, že už je to staršího data :roll:, take hned musím reagovat na každeho pa - blba :lol:

Marky983
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 1 inzerát 14.06.18 08:44

@růžový achát Diky za podporu.
A za ty pripadne adresy kde hledat :kytka:
Anonymní trdlo at se radeji zabývá tou pulkou Afriky ekonomickych migrantu co ani delat nechtěj a řítí se na nas…A ne slusnymi a pracujicimi lidmi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 09:18
@Marky983 píše:
Ahoj holky, nemáte náhodou někdo známého, nebo někoho kdo by věděl o volném místě na pozici kuchař v Německu?… Přítel by rád do nějaké restaurace, kde jsou češi. Prý je takových restaurací spousta. Neumí totiž německy, tak aby se nějak dorozuměl.
Jde nám hlavně o lepší platové podmínky, než jsou tady. Kuchař je to šikovný.

Já teda nevím, jak je to zrovna u kuchařů v Německu, ale v Rakousku se bez němčiny (pokud nemáš tlačenku) nikam moc nehneš. Jinak kde by se třeba dalo chytit, jsou hospody u univerzitních kampusů. Tam všichni mluvěj anglicky a číšníci jsou tam třeba zahraniční studenti, co si při studiu přivydělávají. Tam by asi hypoteticky kuchař německy mluvit nemusel. Ale s platem to není žádnej lunapark. Jako u nás škrabači mrkve berou tak 1200 hrubého, což se sice čechovi může zdát jako terno, ale ve skutečnosti s tím jeden v podstatě nevyžije, kor když má na krku rodinu. Tím se tě nechci nijak dotknout, ani tě odrazovat od cíle, ale dobře si to rozmyslete. A jestli je manžel hodně šikovnej, tak určitě najde místo v nějakém lepší podniku v ČR a přijde si na stejný peníze, jako kdyby byl poslední ocásek v německu (a na nic lepšího by na začátku nedosáhl), a snížily by se vám náklady. No a pokud zas až tak šikovnej není a vaří leda smažený sejry a katovy šlehy, tak je určitě i možnost nějakého doškolení, které by šance zvýšilo. Nepíšu to proto, že bych vám to nedejbože nepřála, jenom, že vím, jak je to strašně těžký, se v zahraničí chytit, když neumíš jazyk, a že i ten vyšší plat v konečným důsledku může bejt vlastně naprosto nedostačující. Ale teda něco pozitivního nakonec, já dovalila do Rakouska bez jazyka s nedokončenou vysokou, rok jsem pravidelně chodila večer na němčinu, přes den do práce jako prodavačka. Školu jsem dodělala. Teď jsem tady rok a půl, mluvím na úrovni C1, pracuji jako lékárnice (neustálý kontakt místními) a zítra jdu na jeden pohovor, je o mě zájem. Ale byla to nelidská dřina.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 09:28
@růžový achát píše:
Na ja bestimmt :P, ty anonymní trdlo :P. Pravý Němec by dnes nic tak nenávistného nenapsal, stydí se totiž za svou minulost. Doporučuji si zajet na nějaký německý pracovní úřad, tam sedí člověk, který ma na starost projekt při Evropské unii., myslím, že se to jmenuje,, Prace bez hranic. S tím je dobre dát si schůzku. Vezme si životopis a zasílá vhodné emaily. Životopis ať má už předem v Němčině. Odpoledne sem dam nějaké adresy, kde hledat. Jinak Němcu jsou slušní a hlídají přesčasy, platí samozřejmě jejich nutné minimum a číšníci se většinou musí dělit o společné zpropitné + kindergeld- dohromady to bude cca kolem 1900,– -2000,–eur, učit se jazyk je slušnost a bez něj je té šance mèně. Osobně tomu rozumím, proč tam lidé odcházejí. Je to pro to, že tam se nestane aby vas někdo systematicky okradal a mate tam jistoty. Dobrý je i jejich system zdravotniho pojištění. A lékařska péče.

Tyjo, to mi přijde jako docela utopie. Jako že asi záleží, jak kde, ale v normální běžný hospodě si myslím, že tak 1500 hrubýho v tom lepším případě. Ale nechci bejt přehnaně pesimistická. Jen aby zakladatelka nepočítala s tím, že ji zasypou zlatem. Z moji práci v lékárně, která dělá hrubého 4100 měsíčně, dostaneš čistá ruka trochu přes 2500. A ta práce je na místní poměry docela dobře placená. Není reálné očekávat u pomocnýho kuchaře 2000 čistýho. I když třeba zaklepe štěstí a vyjde to, proč ne, bylo by to super. Ale počítat natvrdo se s tím nedá.

růžový achát
Kelišová 6156 příspěvků 14.06.18 12:57
@Anonymní píše:
Tyjo, to mi přijde jako docela utopie. Jako že asi záleží, jak kde, ale v normální běžný hospodě si myslím, že tak 1500 hrubýho v tom lepším případě. Ale nechci bejt přehnaně pesimistická. Jen aby zakladatelka nepočítala s tím, že ji zasypou zlatem. Z moji práci v lékárně, která dělá hrubého 4100 měsíčně, dostaneš čistá ruka trochu přes 2500. A ta práce je na místní poměry docela dobře placená. Není reálné očekávat u pomocnýho kuchaře 2000 čistýho. I když třeba zaklepe štěstí a vyjde to, proč ne, bylo by to super. Ale počítat natvrdo se s tím nedá.

Tak jasný ja počítam + kindergeld na dvě děti tj. 400,– éček + 100 zpropitné ;), Než projde tou štvanicí ohledně kindergeldu tak to trva zhruba rok, ty mu dají zpětně, ale prostě víc u nich nedostane.To máš recht.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >