Přítel jde v únoru na radiojod a chceme další miminko

Anonymní
5.1.21 01:29

Přítel jde v únoru na radiojod a chceme další miminko

Dobrý den, plánujeme miminko.. Ale přítele čeká v únoru radiojod…kdy myslíte, že bychom se mohli začít snažit o miminko (teď mám nitroděložní tělísko)… Budu pak muset postupovat nějaké větší vyšetření? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61610
5.1.21 03:19

Ať si nechá zamrazit sperma :think: jinak se říká, že mibumslbr půl roku, ideálně rok po léčbě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
5.1.21 07:45

Nevím, jak je to u chlapů, předpokládám, že stejně, já musela minimálně půl roku, ale doporučovali spíš rok neotěhotnět. Já žádné speciální vyšetření pak nepodstupovala, na běžné kontrole jsem se zmínila, že máme v plánu dítě. Doktor s tím neměl problém, protože v tu dobu už jsem byla evidovaná jako vyléčená. Jen mě upozorňoval, že to může dýl trvat než se podaří. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 09:18

Já postupovala radiojod, jako součást léčby rakoviny… Tak jsem trochu zbehlá. :)
Záleží na dávce, kterou partner dostane.
Jsou testovací dávky, to mi říkali tak tři měsíce, lépe 5 měsíců. A pak jsou právě dávky vysoké, kde se ničí ta rakovina, to ale probíhala vždy hospitalizace v nemocnici a to mi říkali rok. A dva měsíce jsem nesměla k těhotným a dětem.
Takhle je to u ženský, u těch chlapů to tak přísný nebude.
Každopádně záleží na té dávce, až to půjde klidně bych se nebála poptat přímo doktora, co máte v plánu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 11:10
@Anonymní píše:
Já postupovala radiojod, jako součást léčby rakoviny… Tak jsem trochu zbehlá. :)
Záleží na dávce, kterou partner dostane.
Jsou testovací dávky, to mi říkali tak tři měsíce, lépe 5 měsíců. A pak jsou právě dávky vysoké, kde se ničí ta rakovina, to ale probíhala vždy hospitalizace v nemocnici a to mi říkali rok. A dva měsíce jsem nesměla k těhotným a dětem.
Takhle je to u ženský, u těch chlapů to tak přísný nebude.
Každopádně záleží na té dávce, až to půjde klidně bych se nebála poptat přímo doktora, co máte v plánu ;)

Přítel jde právě proto, že mu tím budou léčit rakovinu… A myslíte že dva měsíce nemůže pak k dětem? My máme dítě doma

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 11:44
@Anonymní píše:
Přítel jde právě proto, že mu tím budou léčit rakovinu… A myslíte že dva měsíce nemůže pak k dětem? My máme dítě doma

Opravdu záleží na té dávce. Předpokladam, že jde o štítnou žlázu.
Oni mu ji vyndali celou nebo ne? To by se také mohlo odvíjet od výše dávky. Nesmí jist jod určitou dobu před vyšetřením, že?

Probíhalo to tak, že proběhla hospitalizace do nemocnice, pak mi dali kontrolní dávku radiojodu, a pak se kontrolovalo tři dny.. Zda jsem tu kontrolní pochytala, já tomu říkala zda „svítim“ pokud ano tak to je špatně a je tam rakovina, či štítná žláza, to už se nerozlišuje.. Prostě buňky. A je teď potřeba nasadit ta velká dávka jódu.

A pokus nic nenasvití, tak je to v pohodě a je tedy možné, že přítele taky po těch třech dnech pustí a bude vystaráno. Určitě ale již prošel ultrazvukem krku, kde kdyz něco najdou a tak už ten předpoklad je.

Nu a pokud se rozsvítí, tak se mu pak dá ta velká dávka a opravdu musí být na izolaci v nemocnici, dokonce doktoři tam chodí v obleku a minimálně. Proces předávání jídla je fakt vtipnej. :D
Musí pak hodně pít a jíst, aby se co nejdříve toho jódu zbavil. Což se měří. Pak nás teprve vypustili z pokoje, jinak je to fakt izolace :oops:
A když se dávka snížila na možnou úroveň, tak pustili dom, přesto však mi říkali že nesmím tu dobu k dětem. Možná to nebylo tak dlouho, už si nejsem jistá, děti jsem neměla tak jsem to neřešila. Určitě tam nějaká doba byla ale. Nesměla jsem otěhotnět rok říkali, ale u chlapa mi to přijde zbytečné moc dlouho.

se na to optej, na ten plán s těhotenstvím a i na to jak to bude probíhat následně po propuštění.

• Citovat
  • Nahlásit
2006
5.1.21 17:41

Já tu mám na ca štítné žlázy založenou diskuzi. Na těhotenství se určitě optejte.
Znám dost holek, co mají krásné zdravé děti. I to třeba měly komplikované jako já.
Já mám za sebou několik vyšších dávek. Měla jsem to komplikovanější.
3 roky jsem čistá. Otěhotněla jsem neplánovaně. Nukleární medicína s tím neměla absolutně problém.
Zítra nastupuju k přerušení těhotenství v 16. týdnu. Máme vážnou chromozomální aberaci a malá by dřív nebo později zemřela.
Zřejmě jsme měli tu smůlu a já mám ozářená a poškozená vajíčka. Ale je to tím, že toho mám za sebou hodně. Vysoké eliminační dávky.
U mužů je to jiné. Těm se spermie tvoří stále. My ženy už se s vajíčky rodíme.
Mám v plánu sterilizaci.
Takže ty na vyšetření jít nemusíš a s partnerem vyčkejte dle doporučení lékaře nukleární medicíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
5.1.21 18:13
@Anonymní píše:
Přítel jde právě proto, že mu tím budou léčit rakovinu… A myslíte že dva měsíce nemůže pak k dětem? My máme dítě doma

Minimálně se doporučuje spát od dítěte v co největší vzdálenosti tj. ne v jedné místnosti a ani pokud jsou postele vedle sebe přes stěnu. Ale o všem by měl dostat podrobné informace, já tenkrát dostala několika stránkový manuál co dělat a nedělat, jak nakládat s oblečením a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 19:43
@dlouha píše:
Já tu mám na ca štítné žlázy založenou diskuzi. Na těhotenství se určitě optejte.
Znám dost holek, co mají krásné zdravé děti. I to třeba měly komplikované jako já.
Já mám za sebou několik vyšších dávek. Měla jsem to komplikovanější.
3 roky jsem čistá. Otěhotněla jsem neplánovaně. Nukleární medicína s tím neměla absolutně problém.
Zítra nastupuju k přerušení těhotenství v 16. týdnu. Máme vážnou chromozomální aberaci a malá by dřív nebo později zemřela.
Zřejmě jsme měli tu smůlu a já mám ozářená a poškozená vajíčka. Ale je to tím, že toho mám za sebou hodně. Vysoké eliminační dávky.
U mužů je to jiné. Těm se spermie tvoří stále. My ženy už se s vajíčky rodíme.
Mám v plánu sterilizaci.
Takže ty na vyšetření jít nemusíš a s partnerem vyčkejte dle doporučení lékaře nukleární medicíny.

Taky mám za sebou velmi náročnou léčbu radiojodem, vysoké dávky.. Atd, tak to bylo každý rok, po čtyři i roky :? A tři roky jsem čistá a Snažíme se.. Tak jste mě trochu vyděsila :?
Pardon zakladatelce, že píši sem.

• Citovat
  • Nahlásit
2006
6.1.21 14:18
@Anonymní píše:
Taky mám za sebou velmi náročnou léčbu radiojodem, vysoké dávky.. Atd, tak to bylo každý rok, po čtyři i roky :? A tři roky jsem čistá a Snažíme se.. Tak jste mě trochu vyděsila :?
Pardon zakladatelce, že píši sem.

Teď jsem mluvila zrovna s nukleární medicínou, prý bych za ty dlouhé roky byla vůbec první, že to vyloučit nelze, ale je to velmi nepravděpodobné, takže můžete být v pohodě :wink: u nás prostě blbá náhoda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
12.1.21 17:20

Ahoj, kamarad si musel nechat sperma zamrazit, nevim jak se to tyka davek, radeji se poptejte dr at pak nejste nemile prekvapeni. Mozna pro jistotu bych to i tak nechala zanrazit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat